Reklama

Ponad 4 mln zł na inwestycje w gminie Wiązownica

23/02/2015 12:00

Uchwalony na ten rok budżet gminy Wiązownica zakłada, że ta osiągnie dochody w wysokości około 31,8 mln zł. Tyle samo zaplanowano wydatków. Na inwestycje przewidziano 4,24 mln zł.

W bieżącym roku gmina planuje przeznaczyć 740 tys. zł na rozbudowę szkół. Zaplanowano budowę sal gimnastycznych w Manasterzu i Mołodyczu oraz rozbudowę szkoły w Zapałowie i prace przy fundamentach szkolnego budynku w Piwodzie. 

400 tys. zł przeznaczono na budowę kaplic cmentarnych w Piwodzie i Ryszkowej Woli. Na drogi gminne i ich oświetlenie przeznaczonych zostanie 760 tys. zł. 400 tys. zł zaplanowano na budowę sali tanecznej przy wiejskim domu kultury w Szówsku, rozbudowę świetlicy w Wólce Zapałowskiej oraz budowę sceny na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie i zakup domku rekreacyjnego. Rozbudowa sieci wodociągowej, w tym modernizacja ujęcia wody w Piwodzie i budowa sieci w Ryszkowej Woli, pochłoną 1 mln 460 tys. zł. Na przebudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązownicy gmina zamierza wydać 100 tys. zł, a na boisko w Szówsku i modernizację placów w Cetuli 130 tys. zł. Dodatkowo gmina wspomoże kwotą 100 tys. zł budowę chodnika w Nielepkowicach przy drodze wojewódzkiej. W rezerwie radni zostawili ponad 100 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Janek - niezalogowany 2015-02-25 11:13:39

    brawo Panie Wójcie tak trzymać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama