Wbrew pozorom to projekt o znaczeniu strategicznym. Zdaniem fachowców na wszystkich ważnych, przygranicznych stacjach końcowych należałoby wybudować porządne centra obsługi składów pasażerskich. Dzięki temu regiony przygraniczne zyskałyby doskonałe połączenia z wieloma punktami w Polsce i za granicą. Na razie takowe powstanie na bocznicy kolejowej Przemyśl-Bakończyce.
Inwestorem jest spółka PKP Intercity. Przedsięwzięcie jest w fazie opracowania projektu. Wykonawcą dokumentacji została firma Multiconsult Polska. Spółka opracuje także materiały przetargowe do postępowania na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Wartość kontraktu to aż 5 mln 501 tys. 790 zł. Projekt PKP Intercity ma na celu zredukowanie czasu potrzebnego na[paywall] wykonanie tzw. obsługi utrzymaniowej taboru. Ma wpłynąć na poprawę przepustowości bocznicy oraz punktualności połączeń́.
Według zlecenia do zadań Multiconsult Polska w pierwszym etapie realizacji umowy należeć będzie wykonanie tzw. wielowariantowej koncepcji programowo-przestrzennej, mapy do celów projektowych, badań geologicznych i geotechnicznych, a także złożenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
W drugim etapie spółka opracuje m.in. projekty budowlane i wykonawcze oraz materiały przetargowe. W ostatniej fazie pełnić będzie nadzór autorski.
Przedsięwzięcie na Bakończycach zakłada budowę dwóch hal przeglądowo-naprawczych wraz z wyposażeniem, stacji paliw oraz myjni, której realizacja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.
Prace na stacji postojowej obejmą także m.in.: budowę i przebudowę układu torowego oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym, rozjazdów i innej infrastruktury bocznicy, w tym oświetlenia, zasilania i dróg technologicznych. Powstaną również budynki z przeznaczeniem na cele techniczne i administracyjne.
Dla poprawy bezpieczeństwa na terenie bocznicy przewidziana jest instalacja monitoringu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze