W poniedziałek, 26 sierpnia, w sali narad jarosławskiego starostwa powiatowego starosta Tadeusz Chrzan, wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz wicewojewoda Lucyna Podhalicz podpisali umowę dofinansowującą walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na terenie powiatów jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego.
O realizacji w powiecie jarosławskim programu autobusowego składającego się na tzw. piątkę PiS pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Dziś nastąpiło parafowanie stosownej umowy i do jarosławskiego przewoźnika już od pierwszego września popłynie szeroki strumień pieniędzy. PKS dzięki temu zastrzykowi będzie mogło uruchomić 67 połączeń gwarantujących dostęp do komunikacji publicznej w najodleglejszych zakątkach powiatów: jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego [paywall].

– Oczekiwania społeczne odnośnie jakości przewozów są wysokie. Dlatego będę przekonywał premiera Morawieckiego, by w kolejnej perspektywie samorządy mogły korzystać ze środków na wymianę taboru – zapowiadał wiceminister. Równie entuzjastycznie o programie mówił starosta jarosławski T. Chrzan, w którego wypowiedzi pojawiła się m.in. zapowiedź podwyżek płac w PKS. –1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny z podwójnym naborem. Jarosław jest miastem szkół średnich i tej młodzieży przewozimy bardzo dużo, będziemy też zmuszeni uczyć na dwie zmiany. W związku z powyższym byłyby duże problemy transportowe z dowożeniem uczniów do szkół, a ten program świetnie nam się wpisał w aktualne potrzeby – podkreślał znaczenie podpisanego w poniedziałek dokumentu starosta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PKS się jeszcze nie obudził z zimowego snu
Pks Jarosław to chyba i tak bankrut z długami w urzędach,a Przemyski byłby następny jakby nie prywatne ręce..
najważniejsze żeby jeździł do Kosienic przez Orły w sobote i niedziele
Za nasze pieniądze puste przeloty 30 letnich, cuchnących trumien na kółkach
Pudrowanie trupa. Zamiast utworzyć konkretne rozkłady jazdy to rozbeblaja to co nawet dobrze działa i wielu miejscach.... Szkoda słów
Przejedzą te pieniądze! Stare trupy dymiące,
A co z powiatem przemyskim?
A Przemyślu ??????
PKS się jeszcze nie obudził z zimowego snu