Reklama

Ponad milion złotych na wynagrodzenia dla nauczycieli

Podczas ostatniej (22 października br.) sesji Rady Miasta Przemyśla radni zdecydowali przeznaczyć ponad milion złotych na wynagrodzenia czy wpłaty na ZUS dla nauczycieli z placówek oświatowych wszystkich szczebli.

Wspomniana kwota to jedna piąta brakującej do końca br. sumy, która zamknęłaby bez strat oświatowy budżet w Przemyślu. Jak poinformowała podczas sesji skarbnik miasta Maria Łańcucka, brakuje ponad 5 mln zł. – Będą jeszcze przeniesienia środków z innych zadań. Mamy nadzieję, że kwota ta zostanie zredukowana do minimum – powiedziała[paywall].
Pieniądze, które zostały wygospodarowane z tzw. ponadplanowych wpływów do miejskiej kasy, otrzymają łącznie 22 oświatowe placówki. Najwięcej, bo prawie 420 tys. zł, otrzymają na wynagrodzenia i spłatę innych zobowiązań przemyskie podstawówki. Ponad 116 tys. zł trafi do SP 4, ponad 111 tys. zł do SP 15. To dwie szkoły, którym najbardziej zagrażał fakt niewypłacenia nauczycielom pensji. Ponad 300 tys. zł skierowane zostało do trzech gimnazjów. Najwięcej, bo ponad 144 tys. zł, do Gimnazjum nr 3.
– To nie jest normalne. Nie może być tak, że niedoszacowany budżet 2015 roku sprawia, że milionowe długi musimy łatać zaoszczędzonymi pieniędzmi, które można byłoby przeznaczyć na coś innego – powiedział podczas sesji radny Ryszard Kulej (SLD). – Tak nie można budować budżetów. Ten na 2016 roku musi być realny! Sposób jego procedowania powinien ulec zmianie. Musi być na to więcej czasu, nie może odbywać się jedno jedyne posiedzenie komisji finansów. Radni w takich sytuacjach są bezradni – podsumował.
– Tak krytykowaliście nas jeszcze rok temu, kiedy sytuacja była podobna. Mówiliście, że nic w tej sprawie nie zrobiliśmy. A wy co zrobiliście? Nic! Widać wasze działania. Sprawa edukacji w ostatnim roku umarła. Udajecie, że tematu nie ma. Regionalna Izba Obrachunkowa wykazała notoryczne łamanie dyscypliny budżetowej – zwrócił się do rządzącej w mieście koalicji Porozumienie dla Przemyśla – Prawo i Sprawiedliwość – SLD radny Wojciech Błachowicz (PO).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rico - niezalogowany 2015-10-26 19:51:52

    Czyli budżet był niedoszacowany, który rok z kolei?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Półwyspiarz - niezalogowany 2015-10-27 07:18:37

    Jaka jest przyczyna owego deficytu? Brak kompetencji, złe zarządzanie kasą, spaprany budżet, a może "oj tam, oj tam jakoś to będzie". Czy zawsze w Przemyślu trzeba coś spieprzyć?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    janek - niezalogowany 2015-10-27 23:27:50

    kpiny znow dla nauczycieli haha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama