Ponad pół miliona złotych. Taką kwotę dofinansowania otrzymało miasto Przemyśl z resortowego programu „Opieka 75+” na realizację usług opiekuńczych adresowanych do seniorów. Dotację na ich realizację przypieczętowała umowa podpisana przez władze miasta w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Program „Opieka 75+” to odpowiedź na wyzwania, jakie stawiają przed samorządami zachodzące zmiany demograficzne. Jego adresatem są osoby w wieku 75 lat i więcej, zarówno gospodarujące samotnie, jak i mieszkające z rodziną. Dzięki przyznanym środkom miasto będzie mogło zapewnić takim osobom pomoc w codziennych czynnościach domowych, higienicznych oraz specjalistyczną opiekę. Za realizację programu „Opieka 75+” w Przemyślu odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Za sprawą finansowego wsparcia instytucja ta będzie mogła nadal skutecznie wspierać seniorów z miasta Przemyśl i podnosić jakość świadczonych usług.
Umowa parafowana przez wiceprezydenta Krzysztofa Majchera i wojewodę Teresę Kubas-Hul w siedzibie PUW w Rzeszowie zagwarantowała miastu Przemyśl na ten cel dokładnie 512 tys. 136, 10 zł. To drugie co do wysokości dofinansowanie w województwie. Umowę na wyższą kwotę podpisała Stalowa Wola (851 tys. 185, 94 zł), a na kwoty niższe niż Przemyśl – Boguchwała, Łańcut, Nowa Dęba, Sanok i Strzyżów.
Łącznie dla Podkarpacia na usługi opiekuńcze dla seniorów w ramach programu „Opieka 75+” trafi 5 mln 524 tys. 156 zł. W bieżącym roku wsparciem objętych będzie 75 podkarpackich samorządów. Natomiast w latach 2024 – 2026 do województwa podkarpackiego trafiły środki w wysokości 12 mln 504 tys. 950, 61 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze