Reklama

Poradnia ginekologiczno-położnicza przy Caritas w Przemyślu zlikwidowana

Z początkiem października zakończyła działalność poradnia ginekologiczno-położnicza działająca w strukturach Centrum Terapii i Rehabilitacji przy ul. ks. J. Popiełuszki, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Powodem jest trwająca pandemia.

Informacja o tym, że działalność zawiesza poradnia ginekologiczno-położnicza, prowadzona od 2016 r. przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, dotarła do nas za pośrednictwem jednej z czytelniczek. „Jestem pacjentką tej poradni i 3 moje córki też. Poradnia powstała dla pacjentek, które świadomie wybierały tę placówkę, bo lekarze tu przyjmujący to ludzie szlachetni, realizujący misję za życiem. Ja z córkami muszę pochylić się nisko przed panią doktor Stącel, do niej chodziłyśmy. Chodź były też z nami panie, które chodziły do dra Skręta i również mówiły o nim w tym samym życzliwym świetle. (..) Na wizycie u pani doktor, kiedy chciałam się umówić na kontrolę, poinformowała mnie, że[paywall] poradnia istnieje tylko do końca września” – napisała zaniepokojona sytuacją, podkreślając jednocześnie, że w Przemyślu, w porównaniu do innych miast tej wielkości, jest najmniej poradni ginekologiczno-położniczych działających w ramach NFZ.

Dodała ponadto, że specjaliści z poradni działającej w ramach Centrum Terapii i Rehabilitacji przy Popiełuszki to ludzie prezentujący chrześcijańskie wartości moralne, co miało ogromne znaczenie dla wielu korzystających z niej pacjentek.

Informację o zamknięciu placówki potwierdził rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Marek Pankiewicz. – Poradnia nie działa od 1 października. Bezpośrednim powodem jest trwająca pandemia. Specjaliści przyjmujący w poradni bardzo często przyjeżdżali do Przemyśla z różnych zakątków Polski i w związku z trwającą epidemią już nie chcą tego robić – powiedział, zapewniając jednocześnie, że wszystkie pacjentki poradni są informowane, gdzie w samym Przemyślu czy najbliższej okolicy mogą uzyskać pomoc, która je interesuje. – Przez tych kilka ładnych lat Caritas utrzymywał tę poradnię ze swoich własnych środków. Nie mieliśmy żadnego dofinansowania zewnętrznego, a pacjentki korzystały z porad specjalistów bezpłatnie. Jednak, co z całą stanowczością chcę podkreślić, to nie przyczyny finansowe zadecydowały o zaprzestaniu świadczenia usług, lecz trwająca epidemia – dodaje M. Pankiewicz.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    $$ - niezalogowany 2020-10-16 18:30:38

    cyt..""bezpłatnie przyjmował pacjentki m.in. prof. Bogdan Chazan."" - no a teraz za darmo to profesor ratował nienarodzonego życia i zdrowia przyszłych matek nie będzie i tu jest ten  FAŁSZ,OBŁUDA jemu podobnych a wytłumaczenie znalazło się pod ręką to pandemia - HIPOKRYZJA  cwaniaków pełną gębą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2020-10-16 20:26:09

    News a'la TVP Info PiS

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-10-17 09:01:37

    Skończyła się kasiorka to skończyło " babci sranie"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości