Z początkiem października zakończyła działalność poradnia ginekologiczno-położnicza działająca w strukturach Centrum Terapii i Rehabilitacji przy ul. ks. J. Popiełuszki, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Powodem jest trwająca pandemia.
Informacja o tym, że działalność zawiesza poradnia ginekologiczno-położnicza, prowadzona od 2016 r. przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, dotarła do nas za pośrednictwem jednej z czytelniczek. „Jestem pacjentką tej poradni i 3 moje córki też. Poradnia powstała dla pacjentek, które świadomie wybierały tę placówkę, bo lekarze tu przyjmujący to ludzie szlachetni, realizujący misję za życiem. Ja z córkami muszę pochylić się nisko przed panią doktor Stącel, do niej chodziłyśmy. Chodź były też z nami panie, które chodziły do dra Skręta i również mówiły o nim w tym samym życzliwym świetle. (..) Na wizycie u pani doktor, kiedy chciałam się umówić na kontrolę, poinformowała mnie, że[paywall] poradnia istnieje tylko do końca września” – napisała zaniepokojona sytuacją, podkreślając jednocześnie, że w Przemyślu, w porównaniu do innych miast tej wielkości, jest najmniej poradni ginekologiczno-położniczych działających w ramach NFZ.
Dodała ponadto, że specjaliści z poradni działającej w ramach Centrum Terapii i Rehabilitacji przy Popiełuszki to ludzie prezentujący chrześcijańskie wartości moralne, co miało ogromne znaczenie dla wielu korzystających z niej pacjentek.
Informację o zamknięciu placówki potwierdził rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Marek Pankiewicz. – Poradnia nie działa od 1 października. Bezpośrednim powodem jest trwająca pandemia. Specjaliści przyjmujący w poradni bardzo często przyjeżdżali do Przemyśla z różnych zakątków Polski i w związku z trwającą epidemią już nie chcą tego robić – powiedział, zapewniając jednocześnie, że wszystkie pacjentki poradni są informowane, gdzie w samym Przemyślu czy najbliższej okolicy mogą uzyskać pomoc, która je interesuje. – Przez tych kilka ładnych lat Caritas utrzymywał tę poradnię ze swoich własnych środków. Nie mieliśmy żadnego dofinansowania zewnętrznego, a pacjentki korzystały z porad specjalistów bezpłatnie. Jednak, co z całą stanowczością chcę podkreślić, to nie przyczyny finansowe zadecydowały o zaprzestaniu świadczenia usług, lecz trwająca epidemia – dodaje M. Pankiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.cyt..""bezpłatnie przyjmował pacjentki m.in. prof. Bogdan Chazan."" - no a teraz za darmo to profesor ratował nienarodzonego życia i zdrowia przyszłych matek nie będzie i tu jest ten FAŁSZ,OBŁUDA jemu podobnych a wytłumaczenie znalazło się pod ręką to pandemia - HIPOKRYZJA cwaniaków pełną gębą
Skończyła się kasiorka to skończyło " babci sranie"
To wielka strata dla Przemyśla, wręcz nieoceniona. Powiedziałem to ja, Jarząbek.
Szlachetny człowiek, ale jednak opuszcza chore kobiety i co teraz mają zrobić.Ginekologia to nie tylko nienarodzone dzieci.Gabinet wyposażony w sprzęt , oczywiście za pieniądze katolików, prawdziwych Polków , będzie stał pusty.Zakłamanie , fałsz i obłuda i brak słów.
a ile wcześniej kobiet miało u Chazana aborcje? niech ma odwagę się przyznać
Klauzula sumienia imć Ch. za friko zapierniczać na prowincji nie pozwala - jak na "prawdziwego"katolika przystało.
cyt..""bezpłatnie przyjmował pacjentki m.in. prof. Bogdan Chazan."" - no a teraz za darmo to profesor ratował nienarodzonego życia i zdrowia przyszłych matek nie będzie i tu jest ten FAŁSZ,OBŁUDA jemu podobnych a wytłumaczenie znalazło się pod ręką to pandemia - HIPOKRYZJA cwaniaków pełną gębą
News a'la TVP Info PiS
Skończyła się kasiorka to skończyło " babci sranie"