Powstanie Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego w Przemyślu to inicjatywa Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” i Przemyskiego Klastra Turystycznego. Oby działał jak najdłużej i nie podzielił losu wcześniejszych przedsięwzięć tego typu w nadsańskim mieście.
Do otwarcia punktu, który swoją siedzibę ma w przemyskich podcieniach (Rynek 16), doszło 8 czerwca br. To pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście, świadczące kompleksowe usługi turystyczne. Można w nim m.in. kupić pamiątki związane z Przemyślem, przewodniki, mapy, książki, obrazy tutejszych artystów czy też lokalne produkty spożywcze. Chętni mogą także obejrzeć filmy promujące miasto czy skorzystać z aplikacji[paywall].
– Zapraszam do współpracy wszystkich lokalnych artystów, muzyków, twórców, rękodzielników czy rzemieślników. W naszym punkcie mogą prezentować swoje wyroby, dzieła, twórczość – powiedziała podczas oficjalnego otwarcia PORT-u Przemyśl prezes zarządu Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” Renata Stefaniak. – Naszym marzeniem jest, aby do pięknego Przemyśla przyjeżdżało coraz więcej turystów. Chcemy, aby zostawiali u nas pieniądze, co z kolei przełożyłoby się na zwiększenie stopy życiowej naszych mieszkańców. Do tego jednak trzeba mieć odpowiednie instrumenty, trzeba mieć coś do zaoferowania – dodała.
Zadania tego podjął się utworzony w styczniu br. Przemyski Klaster Turystyczny. Rozpoczęcie działalności PORT-u – zdaniem pomysłodawców – ma się przyczynić do wzmocnienia rozwoju turystyki. – Wbrew panującym opiniom, że w Przemyślu nic się nie udaje, jestem zaskoczona i zadowolona dobrą współpracą podmiotów, które działają w klastrze. To daje nam siłę do dalszego działania. Robimy to wszystko dlatego, że chcemy, z własnych środków. Spotykamy się co miesiąc i przy okazji tych spotkań powstają kolejne pomysły. Co tydzień zgłaszają się nowe osoby chcące się do nas przyłączyć – podsumowała R. Stefaniak.
Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego w Przemyślu otwarty jest codziennie w godzinach od 9 do 18. Jak zapowiedziała R. Stefaniak, jeśli będzie zapotrzebowanie, w sezonie godziny te zostaną wydłużone.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Logo Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego miażdży! Plastikowe szyldy...(Grafik płakał jak projektował! )Pomysł fajny. Lokalne przysmaki w jednym miejscu + wyroby naszych artystów. Można kupić faję, obraz i kawałek sera.
Logo Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego miażdży! Plastikowe szyldy...(Grafik płakał jak projektował! )Pomysł fajny. Lokalne przysmaki w jednym miejscu + wyroby naszych artystów. Można kupić faję, obraz i kawałek sera.