Wsparcie prawne dla lokalnych właścicieli lokali gastronomicznych czy restauratorów w otworzeniu swoich biznesów zadeklarowali podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej (28 kwietnia br.) przedstawiciele Konfederacji: kandydat na prezydenta Rzeszowa, poseł Grzegorz Braun oraz byli europosłowie – przemyślanin Andrzej Zapałowski i Mirosław Piotrowski.
– Przemyśl jak i cała Polska został zamknięty. Jesteśmy bombardowani informacjami, które są niewiarygodne. Zwłaszcza, jeśli chodzi o przeprowadzone testy na COVID-19. Rząd tak naprawdę nie wie, ile dokładnie jest zakażonych osób. Przyłączamy się i obiecujemy wsparcie prawne do akcji „otwieraMY Przemyśl” – powiedział historyk, profesor KUL M. Piotrowski[paywall].
– Jako radny Przemyśla, wspólnie z obecnymi tutaj kolegami zorganizowaliśmy spotkanie z przemyskimi restauratorami. Przemyśl nie ma przemysłu, jest miastem turystycznym. Nie można niszczyć tego średniego czy małego biznesu. Niszczyć tych ludzi, którzy cały swój dorobek życiowy poświęcili na zbudowanie rodzinnych, małych firm. Jeśli słyszę, że zdarzają się w naszym mieście sytuacje, że restaurator jest zmuszony do sprzedania mieszkania, bo nie jest w stanie spłacać kredytu, że ludzie są zadłużeni po uszy z powodu panującego lockdownu, pożyczają pieniądze, aby przetrwać, jest to sytuacja nie do zaakceptowania – stwierdził A. Zapałowski.
– Absurdem jest, że ktoś mówi, że za tydzień, dwa, pięć będzie można otworzyć restauracje, bary czy ogródki. To wszystko jest irracjonalne. To działania w formie eksperymentów na społeczeństwie – dodał.
– Chcemy się temu przeciwstawić, oceniając to, co obecnie się dzieje, bardzo krytycznie. Sama idea, myśl, że rząd ma decydować o tym, komu wolno otworzyć, a kto ma zamknąć, jest godna potępienia. Których chorych leczy się w pierwszej kolejności, a których w drugiej czy trzeciej kolejności. Na to nie wolno się godzić ani w Przemyślu, ani nigdzie indziej. Nikomu nie chcemy robić na złość, chcemy natomiast upomnieć się o dobro wspólne. Są sposoby, aby temu bezprawiu się przeciwstawić, aby nie dać się doprowadzić do bankructwa – zapewnił poseł G. Braun.
Obok wymienionych pojawił się prawnik Dariusz Wlazło, który ma zapewnić wsparcie prawne tym restauratorom, którzy zdecydują się otworzyć swoje biznesy.
– Sposób wprowadzenia kontroli w lokalach narusza często zasady postępowania administracyjnego Często padają pytania, jakie będą rozstrzygnięcia sporów, skoro mamy ewidentne uchybienia w procedurze. Te sprawy muszą trafić na wokandy. Tam będzie przyznana racja. Dodam, że ci, którzy otworzyli swoje restauracje, mimo obostrzeń, nie spotkali się z żadnymi konsekwencjami – wyjaśnił.
Co ma zrobić zwykły restaurator, kiedy odwiedzą go funkcjonariusze policji i zaczną wypisywać mandat?
– Pytanie, za co taki mandat zostałby nałożony? Oczywiście, że nie powinien go przyjąć. Nie ma do tego żadnej podstawy prawnej. Jeśli każdy przedsiębiorca dostałby rekompensatę za fakt, że sam musi finansować panujący lockdown, byłoby inaczej. Z pewnością nie walczyłby, aby na siłę lokale otwierać. To ludzie pod ścianą, którzy tracą dorobek całego życia – podsumował.

fot.Mariusz Godos
Zdaniem prawnika Dariusza Wlazło (z prawej), zwykły restaurator w żadnym wypadku nie powinien przyjmować mandatu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziennikarzyna MG - poseł Braun jest w środku
A ten Zapałowski to kim on chce w końcu być? Eurposłem? Posłem? Wiceprezydentem Rzeszowa (bo tam go teraz można spotkać częściej w kampani niż w Przemyslu). Może pora się zdecydować Panie Andrzeju i honorowo zrezygnować z mandatu bo jak widać akurat ta funkcja mało Pana interesuje sądząc po złożonych interpelacjach, po zabieraniu głosu. Miał Pan tak zmieniać Przemyśl, miał Pan pokazywać co miesiąc nowe informacje o nieudacznictwie poprzedniej ekipy rządzącej i gdzie to wszystko się podziało? Jest Pan Radnym 1500 na miesiąc się należy i jest Pan bo jest. Gratulacje wyboru dla mieszkańców Przemyśla, wspaniałe wybraliście Radnego którego raczej ta funkcja uwiera a nie cieszy. Smutne to jest.
Z tego co pamiętam fuksem wszedł po kilkunastu nieudanych próbach w poprzednich wyborach. No i cóż nic specjalnego. Pierwsza i ostatnia kadencyjka.
Chyba obojętnie mu kim będzie i gdzie byle konto się zgadzało. Zawsze najlepiej "doczepić" się do czegoś nowego i może jakaś szansa się nadarzy jak w poprzednich wyborach. W większych klubach przecież nie miał by najmniejszych szans. Zresztą tyle już klubów obskoczył, że sam jestem w szoku, że na takiego człowieka ludzie oddają głosy. Co takiego zrobił dla miasta ? Choćby próby zrobienia czegokolwiek ? Jakieś interpelacje, działania, konkrety na radach miasta ? NIC !
Panowie.W Przemyślu z nurtem w Sanie nie da rady.Też śmierdzi
A nagrania wstawić nie łaska? Zamiast tego mamy niskiej jakości zdjęcia. Brak profesjonalizmu jest tutaj oczywisty, ale również brak zaangżowania w stworzenie rzetelnego artykułu jest bardzo dobrze zauważalny. Wstyd, po prostu wstyd
Jeżeli interesuje cię kim chce być pan profesor to się go o to zapytaj a nie puszczasz pytanie w pustą internetową przestzreń
Thankful to you for some other valuable blog. What other spot could I get such information written in especially ideal techniques? I have a mission that I'm as of late chipping away at, and I have been keeping an eye out for such information.https://www.antarvasnastory.org/category/lockdown-sex-stories
I found this is a valuable and fascinating post, so I suspect it is advantageous and scholarly. I should thank you for the undertakings you have made recorded as a printed copy of this article.http://www.antarvasnastory.in/category/lockdown-mei-chudai
Marzy mi się normalny kraj. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego że ocena normalności jest subiektywna i każdy może ją postrzegać inaczej. Ciekawi mnie jak ją postrzegają forumowicze ŻP i nie tylko.Trudno by było z uwagi na obszerność tematu odnieść do każdej jednej dziedziny regulującej życie państwa niemniej podam co najmniej kilka zdań obrazujących moje postrzeganie normalności : - polityka zagraniczna: zbliżona do neutralnej, bez wasalizmu wobec potęg i bez misyjności polskiej wobec chociażby polskich sąsiadów. Polityka bez rozgrywania kart historii ,rozumiejąca interesy państw ościennych, bez wrogości wobec żadnego państwa sąsiedniego. Ministrem powinna być osoba z tytułem profesorskim ,znająca co najmniej trzy języki obce, ambasador powinien znać język państwa w którym przebywa na placówce oraz co najmniej dwa języki obce ,posiadać tytuł dr nauk, najlepiej stosownie do państwa np. z zakresu arabistyki w państwach arabskich itd.-polityka wewnętrzna : oparta na demokracji bezpośredniej, wszystkie ważne obszary życia poddane referendum narodowemu, tematy z zakresu samorządu lokalnego dot. określonego terytorium /gminy,powiatu, województwa/ mające duży wpływ na poziom życia obywateli poddane referendum lokalnemu.-obrona narodowa: zakaz uczestniczenia w działaniach wojskowych poza terenem kraju, armia zawodowa w liczbie najmniej 200 tys. żołnierzy, dodatkowo obowiązkowy pobór młodych ludzi w celu przeszkolenia wojskowego na czas półroczny w wyjątkowych przypadkach dot, opanowania sprzętu specjalistycznego na czas dłuższy ,do 1 roku.Poborowi po zakończeniu szkolenia mieliby prawo do posiadania broni strzeleckiej oraz podręcznego wyposażenia wojskowego w domu oraz obowiązek zgłaszania się z tym sprzętem na organizowane szkolenia uzupełniające. Obronnością powinni się zajmować wyłącznie żołnierze z obowiązkowym co najmniej 15 letnim stażem lub żołnierze po zakończeniu służby , w rezerwie. Ministrem obrony powinien być byłym żołnierzem po zakończeniu służby, podległym w sprawach zasadniczych Prezydentowi państwa.-stosunki z kościołami; oparte na całkowitym rozdziale od państwa, likwidacja religii w szkołach, likwidacja wszelkich etatów w służbach i instytucjach podległych panstwu, wierni danego kościoła przejmują finansowanie i odpowiedzialność za kościół którego są członkami , formy finansowania i odpowiedzialności do uzgodnienia w referendum.-oświata : zdecydowane podniesienie poziomu nauki na każdym szczeblu, wprowadzeniu elementów filozofii, etyki ,sztuki szeroko rozumianej. Wprowadzenie nauki co najmniej dwóch obcych języków nowożytnych, każdy kończący szkołę na poziomie licealnym powinien biegle znać te języki w mowie i piśmie. zdecydowane podniesienie poziomu nauki na studiach wyższych które po winne być kuźnią kadry a nie biznesem .-gospodarka: wolność gospodarcza, zakłady i przedsiębiorstwa mające ważne , strategiczne znaczenie dla państwa po winne być własnością państwa, przy czym muszą być zarządzane przez kadrę o danym profilu wykształcenia na poziomie wyższym , po zdobyciu stosownego doświadczenia i stażu na niższych stanowiskach w danym przedsiębiorstwie czy zakładzie.-ustrój polityczny: Prezydent Państwa wybierany w wyborach powszechnych, mający co najmniej 40 lat i nie więcej niż 65lat, z tytułem profesorskim , znajomością co najmniej trzech języków obcych, mający doświadczenie zarówno w pracy naukowej jak i w zarządzaniu.W największym skrócie przedstawiłem swoja wizję państwa, rozczarowany dotychczasowym modelem proponuję dyskusję merytoryczną która być może odbije szerszym echem w społeczeństwie i wpłynie korzystnie na wybory dokonywane przez obywateli.
Nie widzę całości artykułu. Rozumiem, że intencją jest otwarcie miasta na zewnątrz, na turystów z UE, z GB, Izraela, USA...Jestem za. Wymaga to działań promocyjnych na niespotykana dotąd skalę, tak aby biznes prywatny został przekonany do budowy kilkunastu hoteli 3-5-gwiazdkowych, pubów, restauracji przemyskich i "wyszechradzkich", basenów termalnych (katedra korzysta ze złóż). Ok. A 1-1,5 mld dla miasta z funduszu odbudowy może naprawde sprawić cuda, łącznie z tramwajami i skm z kilkoma nowymi przystankami
1.5 mld zł dla miasta Przemyśla? Jesteś marzycielem Robercie. Budowa kilkunastu hoteli, przejdź się po istniejących hotelach i sprawdź obłożenie, nawet to z przed epidemii. W Przemyślu nie ma złóż wód termalnych których eksploatacja byłaby opłacalna.Obecna partia i choćby następna rozpieprzy te pieniądze unijne i nam zostanie tylko dług. Jestem o tym przekonany. Do Jana, owszem dobrze byłoby zmienić nasz kraj, sporo jest do naprawienia. Brak jest partii centrum która po części mogłaby poprowadzić w określonym przez Ciebie kierunku. No właśnie, co z systemem partyjnym o którym nic nie piszesz? Co ze slużbą zdrowia? W polityce warto zwrócić uwagę na te słowa https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/amerykanski-general-przed-nami-epoka-potencjalnej-niestabilnosci-miedzynarodowej/dtgsfhe
No nie zgodzę się...czytałem, że miasto Rzeszów liczy na 4mld, więc Przemyśl powinien dostać 1,3-1,5 mld. To naturalny rachunek, chyba że Rzeszów przecholował w szacunkach...Co tez jest możliwe. A co do geotermii, to niby księża po nocy pedałują, ze katedra jest ogrzewana? To ciepło, które jest pod miastem. A jak mamy ograniczać emisję CO2, to tym bardziej na to ciepło stawiajmy...W Uniejowie, na nowym osiedlu w każdym mieszkaniu jest dodatkowy kurek, z woda termalną...To jest przyszłość, radzę trochę poczytać
Irek, co do systemu partyjnego to widziałbym jego jak największe ograniczenie, ważne są ograniczenia jakie mogłyby być wprowadzane w stosunku do poszczególnych stanowisk , m.in. wspomniałem o Prezydencie. Wybrany z pośród kandydatów poszczególnych partii powoływał by premiera ,następnie na jego wniosek rząd złożony z z fachowców, co nie przeszkadza ze mogliby być członkami różnych partii. Zarówno premier jak i rząd mogliby być odwoływani przez Prezydenta gdyby uznał że niewłaściwie realizują swoje zadania. Służba zdrowia nadal państwowa ,moim zdaniem należy społeczeństwu zapewnić leczenie i opiekę medyczną natomiast oddzielić koszty pozostałe tj posiłki ,sprzątanie, energia elektryczna , woda ,koszty administracyjne itd a które powinien ponosić pacjent.Ważne jest aby społeczeństwo w końcu zrozumiało ze bez zmian nasze państwo upadnie, społeczeństwo powinno wymusić podjęcie działań w celu naprawy państwa bo politycy sami tego nie zrobią. Należy wymusić na politykach powołanie komisji złożonej z kadry naukowej do zmiany konstytucji.Co do Twojej polemiki z Robertem to temat był już dawno wałkowany, ustalono chyba że pod miastem może i są wody termalne ale na głębokości obecnie nie opłacalnej do eksploatacji.
This post is so nice. This content is written very well. I am really like it post.Thanks for sharing.https://www.bestvpshostings.com/reviews/godaddy-vps
Niech malutcy przestaną się bawić dużą polityką bo Ich to przerasta jak Braun czy Zapałowski. Takich ludzi to trzeba leczyć a nie dawać choć odrobinę władzy. ...
I found that site significant and this outline is especially curious, I've never seen a blog that demands an audit for these exercises, amazingly curious. https://www.antarvasnastory.org/category/antarvasna-hindi-sex-story
Stunning the article, it was exceptionally valuable! I essentially began in this and I'm getting more acquainted with it better! Cheers, keep on doing astounding! http://www.antarvasnastory.in/category/antarvasna-hindi-sex-story
Here is a deep description of the article matter which helped me more.http://www.lucknowescorts.co.in/http://www.escortservicesindelhi.in/https://www.escortdelhi.net/
wonderful article written however I want to say you use amazing vocabulary in this article. Thanks for sharing.https://www.escortsindwarka.com/http://www.a1delhiescort.in/http://www.hotdelhiescort.com/http://www.rituwalia.in/https://www.delhi-escorts.in/http://www.thegoaescort.com/delhi-escorts-service.html
looks like these three people are hero, not http://www.softwares-reviews.com/videoz-agency-review.html a villain?
I really like your blog post very much. You have really shared an informative and interesting blog post with people.http://www.airhostessdelhiescort.in/http://www.delhiescorts69.org.in/http://www.nikitaescortsdelhi.in/https://www.femaledelhiescorts.in/
Great job for publishing such a beneficial web site. Your web log isn’t only useful but it is additionally really creative too.http://www.rituwalia.in/locations/aerocity-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/dwarka-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/mahipalpur-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/south-delhi-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/saket-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/connaught-place-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/paharganj-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/pitampura-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/malviya-nagar-escorts.htmlhttp://www.rituwalia.in/locations/munirka-escorts.html
Dziennikarzyna MG - poseł Braun jest w środku
A ten Zapałowski to kim on chce w końcu być? Eurposłem? Posłem? Wiceprezydentem Rzeszowa (bo tam go teraz można spotkać częściej w kampani niż w Przemyslu). Może pora się zdecydować Panie Andrzeju i honorowo zrezygnować z mandatu bo jak widać akurat ta funkcja mało Pana interesuje sądząc po złożonych interpelacjach, po zabieraniu głosu. Miał Pan tak zmieniać Przemyśl, miał Pan pokazywać co miesiąc nowe informacje o nieudacznictwie poprzedniej ekipy rządzącej i gdzie to wszystko się podziało? Jest Pan Radnym 1500 na miesiąc się należy i jest Pan bo jest. Gratulacje wyboru dla mieszkańców Przemyśla, wspaniałe wybraliście Radnego którego raczej ta funkcja uwiera a nie cieszy. Smutne to jest.
Z tego co pamiętam fuksem wszedł po kilkunastu nieudanych próbach w poprzednich wyborach. No i cóż nic specjalnego. Pierwsza i ostatnia kadencyjka.