Reklama

Potężna kasa na odnawialne źródła energii

Ponad 7 mln 900 tys. zł unijnego dofinansowania otrzymały trzy gminy: Przemyśl, Stubno i Żurawica na m.in. instalację paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.

Pieniądze na dofinansowanie instalacji OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, miały zostać przekazane gminom już prawie 6 lat temu.

Ale wówczas... zabrakło środków finansowych na te przedsięwzięcia i wiele samorządów lokalnych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, trafiło na listę rezerwową, m.in. gmina Przemyśl, Stubno i Żurawica.

Musiały czekać[paywall]. 8 lutego br. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie podjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektu pn. „Energia odnawialna dla Gminy Żurawica, Przemyśl, Stubno” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Trzy gminy otrzymały zatem dofinansowanie w łącznej kwocie 7 mln 900 tys. zł. Jeśli – jak poinformował marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl – znajdą się dodatkowe pieniądze, kwota ta zostanie zwiększona maksymalnie do 9 mln 987 tys. 714 zł.

Reklama

Z wspomnianej puli najwięcej, bo 3 mln 600 tys. zł, trafiło do gminy Żurawica. Po ok. 2 mln 150 tys. zł otrzymały gmina Przemyśl i gmina Stubno. Te pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie przedsięwzięć typu: montaż pomp ciepła, kotłów na biomasę oraz paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych.

Jak poinformował marszałek W. Ortyl, realizacja projektów w trzech gminach powinna się zakończyć do 30 listopada 2023 r.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama