Ponad 7 mln 900 tys. zł unijnego dofinansowania otrzymały trzy gminy: Przemyśl, Stubno i Żurawica na m.in. instalację paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.
Pieniądze na dofinansowanie instalacji OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, miały zostać przekazane gminom już prawie 6 lat temu.
Ale wówczas... zabrakło środków finansowych na te przedsięwzięcia i wiele samorządów lokalnych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, trafiło na listę rezerwową, m.in. gmina Przemyśl, Stubno i Żurawica.
Musiały czekać[paywall]. 8 lutego br. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie podjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektu pn. „Energia odnawialna dla Gminy Żurawica, Przemyśl, Stubno” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Trzy gminy otrzymały zatem dofinansowanie w łącznej kwocie 7 mln 900 tys. zł. Jeśli – jak poinformował marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl – znajdą się dodatkowe pieniądze, kwota ta zostanie zwiększona maksymalnie do 9 mln 987 tys. 714 zł.
Z wspomnianej puli najwięcej, bo 3 mln 600 tys. zł, trafiło do gminy Żurawica. Po ok. 2 mln 150 tys. zł otrzymały gmina Przemyśl i gmina Stubno. Te pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie przedsięwzięć typu: montaż pomp ciepła, kotłów na biomasę oraz paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych.
Jak poinformował marszałek W. Ortyl, realizacja projektów w trzech gminach powinna się zakończyć do 30 listopada 2023 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze