ORLEN Upstream Czuwaj Przemyśl – pod taką nazwą od II rundy sezonu 2019 – 2020 występować będą I-ligowi piłkarze ręczni Czuwaju, wicelidera tabeli.
– Właśnie osiągnęliśmy cel, do którego dążyliśmy od początku działalności naszego stowarzyszenia! Po wielu miesiącach negocjacji, udało się nam dopiąć szczegóły nowej umowy sponsorskiej. Pierwszy raz w historii tej dyscypliny sportu w Przemyślu będziemy mieli Sponsora Tytularnego – powiedział niezwykle uradowany prezes SRS Czuwaju Robert Skawiński[paywall].
To jedna ze spółek zależnych Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA – ORLEN Upstream. Zajmuje się działalnością polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i eksploatacji złóż gazu ziemnego i ropy naftowej. Spółka prowadzi operacje w Polsce i Kanadzie. Prace poszukiwawcze złóż – w ramach dwóch projektów – prowadzone są między innymi na Podkarpaciu. Projekt „Bieszczady” – to obszar objęty wspólnymi z PGNiG S.A. operacjami. Projekt „Miocen” oprócz prac poszukiwawczych to także zagospodarowanie polegające na budowie kopalni gazu ziemnego.
– Dziękujemy Zarządowi ORLEN Upstream za zaufanie. Podpisaliśmy umowę sponsoringową na rok, musimy się wzajemnie poznać. W nowej nazwie zespołu, nawiązujemy do tradycji przemyskiego szczypiorniaka. Długo negocjowaliśmy, aby utrzymać człon Czuwaj – cieszy się prezes R. Skawiński, dodając: – Mamy pomysły na to, aby jeszcze bardziej upowszechniać piłkę ręczną wśród przemyskiej młodzieży, a przy okazji promować miasto Przemyśl w kraju i za granicą. Bardzo liczymy, że podjęcie współpracy z ORLEN Upstream przyciągnie kolejnych partnerów.
W czasie, kiedy zespół miał świąteczno-noworoczną przerwę, działacze cały czas pracowali. Od stycznia br. zarząd ma nową siedzibę w DH Szpak przy ul. 3-go Maja. – Wreszcie mogę to otwarcie powiedzieć: z optymizmem patrzymy w przyszłość. Tuż przed świętami odbyliśmy prawie godzinną, merytoryczną i owocną rozmowę z prezydentem miasta panem Wojciechem Bakunem, który zapewnił nas, że finansowe wsparcie z miasta w tym roku, będzie minimum na takim poziomie jak w latach ubiegłych. Mamy nadzieję, że fundusze te w połączeniu z środkami, które mamy zamiar pozyskać od sponsorów, zagwarantują nam stabilność finansową na średnim, I-ligowym poziomie, i że nie powtórzą się już sytuacje, gdy w drugiej połowie roku brakowało nam środków na realizacje działalności statutowej. W sezonie 2019 – 2020 walczymy o zwycięstwo w rozgrywkach I ligi i uważamy, iż nie jest to cel z gatunku nierealnych. W dłuższej perspektywie naszym celem jest powrót do superligi, gdyż nasze piękne miasto i kibice szczypiorniaka zasługują na to. To jednak nie zależy już tylko od wyników sportowych. Obecnie niestety, nie jesteśmy gotowi na to ani organizacyjnie, ani finansowo – stwierdził prezes R. Skawiński.
8 lutego br. meczem z MTS Chrzanów wicelider I-ligowej tabeli ORLEN Upstream Czuwaj rozpocznie boje w II rundzie rozgrywek. Podopieczni grającego trenera Michała Kubisztala rozpoczęli już przygotowania do decydującej batalii o awans do szczypiorniackiej superligi.
Wcześniej, bo 22 stycznia br. (g. 17) przemyślanie rozegrają mecz w ramach 1/16 Pucharu Polski. Do hali POSiR przyjedzie superligowa Sandra SPA Pogoń Szczecin.
Przemyślanie treningi, w których udział wzięli wszyscy (oprócz przechodzącego rehabilitację po przykrej kontuzji Pawła Kubika) zawodnicy, rozpoczęli od zajęć w hali POSiR. W planach czuwajowcy mają m.in. rozegranie dwóch spotkań sparingowych z zespołem PGNiG Superligi – SPR Azoty Tarnów. Pierwszy odbył się we wtorek, 14 stycznia br., w hali POSiR. Wystąpił w nim już nowy zawodnik, który jest bardzo dużym wzmocnieniem drużyny.
To Daniel Dutka. Środkowy lub lewy rozgrywający. Dla kibiców, którzy na bieżąco śledzą rozgrywki I ligi i superligi, wystarczy samo nazwisko i wszystko jest jasne. Dla mniej wtajemniczonych: jest wychowankiem Pałacu Młodzieży Tarnów, z którym w 2007 r. zdobył – pod okiem znakomitego trenera Ryszarda Skutnika – tytuł najlepszej w kraju drużyny w kategorii młodzików. Od 2011 r. występował w zespole SPR PWSZ Tarnów na parkietach I i II ligi. Został królem strzelców I ligi. W styczniu ub.r. został zawodnikiem superligowej Stali Mielec, ale od początku II rundy sezonu 2019/20 został wypożyczony do Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tylko nie rozwalcie kasy jak Polonia z bazaru.
Trzeba na poważnie zacząć myśleć o nowej hali sportowej na mecze ręcznych i koszykarzy. Istnieje ryzyko ze z większymi funduszami zespół zajdzie do ekstraklasy, wtedy hala będzie potrzebna. Mniejsze miejscowości już takową posiadają.
Seek help for all your Nursing Research Paper Writing Services from experienced writers for your Nursing Assignment Writing Services and Nursing Essay Writing Services .
Tak, tak ten sponso mało zreszą znany posponsoruje kilka miesięcy i tyle go zobaczą. Zresztą jak budować poważny sport z niepoważnymi ludźmi, działaczami czy ojcami mieściny którzy są daleko od sportu kompletnie go nie rozumiejąc, wolą np babingtona niż widowiskową piłkę ręczną czy koszykówkę którą w Przemyślu zniszczyli. Pytam jak będą wyglądać mecze szkładam że wejdą do wyższek klasy z np Kielcami czy Wisłą Płock, przecież to jakieś jaja, kuriozum, duża sala z dostawianymi krzesełkami. Na resztę szkoda czasu i słów, ale jaki pan taki kram, jacy działacze taki sport.
Z 15 lat już nie dostawia się krzesełek bo są trybuny.
Które to miejscowości bo chciałbym zobaczyć.
Ale na mecz z Wisłą Płock dostawi się krzesła z pobliskiej szkoły.
Do Rocha (Kowalskiego) Szanowny Rochu jeśli są to trybuny to masz jak widać znakomite rozeznanie jak wyglądają prawdziwe trybuny w prawdziwej widowiskowej hali sportowej np na Podpromiu w Rzeszowie. Tego nie wymagam bo nie czas i miejsce na marzenie ściętej głowy ale pytam co będzie i jak drogi Rochu będziesz oglądać mecz np. z Wisła Płock czy Viva Kielce kiedy do tej salki treningowej przy Mickiewicza zwali się 2-3 tysiące "przymyskich kibiców" kiedy zawsze na meczu Czuwaju jest ich 400 co czytam co tygodniowo w Życiu bo do sali zwanej halą , przed II wojną ujeżdżalni koni wojskowych więcej nie wejdę. Nadmienię jedynie że Przemyśl jest prawdopodobnie jedyną mieściną w Polsce gdzie nie ma widowiskowej profesjonalnej hali sportowej , a jest duża sala ze zrujnowanym zapleczem sanitarnym .Adam napisał że potrzebna hala na mecze koszykówki , mój drogi czy nie wiesz że w Przemyślu zniszczono tę zasłużoną sekcję jaka była koszykówka , ba nawet nie pozostawiono sekcji juniorskiej w Polonii , a ponoć Bakun był zawodnikiem tego klubu i nadal olewa ta sprawę biadoląc nieustannie że na nic nie ma pieniędzy, nie stara się nawet poszukiwać sponsorów o próbować reaktywować sekcję jak np. w Jarosławiu. Przypomnę jeszcze jedynie że w latach 70 tych ub. wieku w Przemyślu były 3 sekcje koszykówki ( Polonia , Czuwaj , Polna), zaś III ligowej derby Przemyśla pomiędzy Polonia a Czuwajem urastały do rangi sportowego wydarzenia roku. Kiedy i dlaczego zniszczono koszykówkę każdy kto się interesował przemyskim sportem wie doskonale , a obecnie sportowa ruina , pustynia bez szan na odnowienie. Tenisista i to wybitny Choma postawił na babingtona olewał wszystko inne , zaś sport nadal się rozwija ale w Jarosławiu , Rzeszowie , Mielcu Stalowej Woli itd. Tyle sportu na dzisiejszą noc.
trochę optymizmu obserwatorze, bez powodów nie sponsorują zapomnianego klubu z Przemyśla. Może zamierzają zainwestować w naszym upadłym mieście, wokół znajdują się duże złoża gazu ziemnego a jakby jeszcze odkryli złoża ropy ...
Do młodego G0ŚCIA człowieczku najpierw napisz przynajmniej jedno logiczne zdanie dot. tematu artykułu a później będziesz mnie przepytywać jak i co mam napisać. "Com napisał napisałem" i won od mojego wpisu , nie jesteś ani moim profesorem tym bardziej recenzentem czy nie daj Boże cenzorem z czasów których nie pamiętasz . Powtarzam najpierw przynajmniej jedno logiczne sklecone zdanie w temacie a później będę się przed takim mądralą jak ty tłumaczyć z drobnego błędu wynikającego ..... a to już moja prywatna sprawa. Pa
Dla rozjaśnienia umysłu gościaBadminton czy babington – jak właściwie nazywa się ten sport?obydwie nazwy są do przyjęcia , nazwy dyskusyjne więc należy sięgnąć do wikipedii.
co racja to racja , Choma lubił wszystkie dyscypliny sportowe byle ich narzędziem nie była piłka we wszystkich dyscyplinach..
Jakie obydwie do przyjęcia? Jedna jest poprawna BADMINTON. Pozostałe wersję są używane przy osoby niezbyt inteligentne, które nie potrafią same sprawdzić lub powtarzają to co gdzieś usłyszą, co niekoniecznie jest prawdą - zresztą jak wiele rzeczy pisanych przez nich w komentarzach...
Tylko nie rozwalcie kasy jak Polonia z bazaru.
Trzeba na poważnie zacząć myśleć o nowej hali sportowej na mecze ręcznych i koszykarzy. Istnieje ryzyko ze z większymi funduszami zespół zajdzie do ekstraklasy, wtedy hala będzie potrzebna. Mniejsze miejscowości już takową posiadają.
Seek help for all your Nursing Research Paper Writing Services from experienced writers for your Nursing Assignment Writing Services and Nursing Essay Writing Services .