Reklama

Powiat jarosławski znów dostał miliony na inwestycje drogowe

Najwięcej pieniędzy pochłonie dokończenie prac przy budowie drogi na trasie Sośnica – Zadąbrowie. Duże inwestycje Starostwo Powiatowe w Jarosławiu planuje w gminie Pruchnik. Łącznie plan inwestycji drogowych na terenie powiatu w br. zakłada wydanie ok. 12 mln zł.

Władze powiatu po raz kolejny mogą czuć satysfakcję, bo dostały spory zastrzyk gotówki ze zewnątrz. Z całą pewnością, gdyby nie dotacja z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, wiele inwestycji nie udałoby się przeprowadzić. Sztuką jednak jest ich pozyskanie. To władzom tego samorządu lokalnego udaje się po raz kolejny z rzędu[paywall].

– Staramy się zachować przyjętą w poprzednich latach zasadę podziału kosztów, bo w tym przypadku nie dzielimy potrzeb mieszkańców na powiatowe czy gminne. Dlatego taka współpraca trwa przez cały rok i lista inwestycji nie jest jeszcze zamknięta. Cały czas rozmawiamy z zainteresowanymi gminami o kolejnych inwestycjach na ich terenie – powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Reklama

Na razie 30. Chodniki numerem jeden

Do tej pory zaplanowano ok. 30 inwestycji. – Największe to oczywiście trzy współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad trzy i pół miliona złotych pochłonie dokończenie zaczętej już drogi Sośnica – Zadąbrowie. Do tego dodać należy jeszcze planowane przebudowy dróg w Woli Buchowskiej za około 700 tysięcy złotych, Kostkowie za 200 tysięcy złotych, odcinka Bobrówka – Wysock za 200 tysięcy, zatoki postojowej w Wietlinie III oraz projekt przebudowy drogi Pruchnik – Kramarzówka – Helusz, który ma być podstawą kolejnego wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę 187 tysięcy złotych – wyliczył rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Konrad Sawiński.

Zadowoleni powinni być mieszkańcy 13 miejscowości w gminie, w których powstaną (lub już powstają) nowe chodniki. To: Bystrowice, Cząstkowice, Czudowice, Roźwienica, Rudołowice, Zapałów, Bobrówka, Miękisz Nowy, Wola Węgierska, Węgierka, Czelatyce, Rokietnica i Święte. Ich budowa w: Miękiszu Starym, Charytanach i Rokietnicy Woli jest obecnie na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej.

Reklama

12 mln zł do wydania

Aż 800 tys. zł władze powiatu planują wydać w gminie Pruchnik. Wybudowane zostaną chodniki na ul. Grunwaldzkiej w Pruchniku, a także w: Kramarzówce, Rzeplinie, Rozborzu Długim. Przygotowywana jest dokumentacja projektowa na modernizację drogi przez Jodłówkę. – W tym roku chcemy łącznie wydać na drogi powiatowe ponad 12 milionów złotych – podsumował starosta S. Kłopot.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wyborca - niezalogowany 2020-05-30 18:11:55

    a Przemysl znow ni h.......!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2020-05-30 18:49:11

    Przemyśl nie dostał z zemsty za to, że prezydent nie z pisu. Rządzący to mściwi ludzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Załamany przemyski obserwator - niezalogowany 2020-05-30 18:56:10

    Brawo  miasto Jarosław, brawo  jarosławianie. Głosujecie na tego i na tych co mają w rękach kasę i teraz wam dają. Gratuluję i zazdroszczę Wam posłanki i ministra p. Joasi Szmidt, która przez kilka lat, 1 kadencję zrobiła i jak widać nadal to robi o wiele więcej niż 3 przemyskich muszkieterów razem wzięci a główny muszkieter Marek Tadeusz znany podniebny marszałek  przez ponad 2 dekady. No cóż można i tak nie robić dla swojej mieściny nie robić nic jak np. Rzasa i opowiadać że zrobił dużo, i można mówić mało a robić dużo dla swojego miasta, środowiska jak pani Joasia Sz. Naprawde pani poseł mimo emeryckiego wieku podoba mi się pani jako polityk, posłanka i minister ale również jako atrakcyjna kobieta,  przeciwieństwo do przemyskich mało skutecznych, ponurych i co tu ukrywac niesympatycznych byłych i obecnych posłów których nie interesuje lub patrzą bezradnie na  codzienny niemal upadek mieściny i nie robią nic dosłownie nic by próbować tą degrengoladę zatrzymać. Nie należy zapominać że obecny gospodarz Przemyśla jako  Kukiz był przez ponad 3 lata posłem na Sejm RP i do dzisiaj przemyski suwren nie dowedział się co przez ten okres robił dla Przemyśla,  dla swoich wyborców. No cóż można i tak, obiecywać i nic nie spełniać w przeciwieństwie do pani poseł i obecnie minister Joanny która wiele nie obiecuje a dużo zrobiła i jak widać z artykułu nadal dużo czyni, kasa dla Jarosławia spada  w obfitosci jak manna z nieba a  w dawnym wojewódzkim mieście  w maju trawa i pokrzywy po pas, nie  przesadzam mogę udowodnić, zaś ulice po zimie której nie było nie  będą naprawiane bo oszczędności. Pani poseł i minister Joanno proszę o ratunek dla starego i ładnego z położenia dawnego miasta, przecież jest pani posłanką ziemi  przemyskiej nie tylko jarosławskiej, zaś przemyscy przedstawicele  z Kuchcińskim na czele sprawiają wrażenie że tutaj nie mieszkają i tutaj do Przemyśla już nie powrócą. Wrócicie  panowie   wrócicie i będziecie potykać się na krzywych, obesranych chodnikach a tynk z setek odrapanych i zaniedbanych domów i kamienić również poleci wam na główki. Oczywiście za wszystko winię   przemyskiego suwerena, bo jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Pani poseł. Minister, Joasiul w pani nadzieja i szansa bo nam w Przemyślu pozostał  jedynie nieustannie grający na larum smutny hejnał. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama