Najwięcej pieniędzy pochłonie dokończenie prac przy budowie drogi na trasie Sośnica – Zadąbrowie. Duże inwestycje Starostwo Powiatowe w Jarosławiu planuje w gminie Pruchnik. Łącznie plan inwestycji drogowych na terenie powiatu w br. zakłada wydanie ok. 12 mln zł.
Władze powiatu po raz kolejny mogą czuć satysfakcję, bo dostały spory zastrzyk gotówki ze zewnątrz. Z całą pewnością, gdyby nie dotacja z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, wiele inwestycji nie udałoby się przeprowadzić. Sztuką jednak jest ich pozyskanie. To władzom tego samorządu lokalnego udaje się po raz kolejny z rzędu[paywall].
– Staramy się zachować przyjętą w poprzednich latach zasadę podziału kosztów, bo w tym przypadku nie dzielimy potrzeb mieszkańców na powiatowe czy gminne. Dlatego taka współpraca trwa przez cały rok i lista inwestycji nie jest jeszcze zamknięta. Cały czas rozmawiamy z zainteresowanymi gminami o kolejnych inwestycjach na ich terenie – powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot.
Do tej pory zaplanowano ok. 30 inwestycji. – Największe to oczywiście trzy współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad trzy i pół miliona złotych pochłonie dokończenie zaczętej już drogi Sośnica – Zadąbrowie. Do tego dodać należy jeszcze planowane przebudowy dróg w Woli Buchowskiej za około 700 tysięcy złotych, Kostkowie za 200 tysięcy złotych, odcinka Bobrówka – Wysock za 200 tysięcy, zatoki postojowej w Wietlinie III oraz projekt przebudowy drogi Pruchnik – Kramarzówka – Helusz, który ma być podstawą kolejnego wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę 187 tysięcy złotych – wyliczył rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Konrad Sawiński.
Zadowoleni powinni być mieszkańcy 13 miejscowości w gminie, w których powstaną (lub już powstają) nowe chodniki. To: Bystrowice, Cząstkowice, Czudowice, Roźwienica, Rudołowice, Zapałów, Bobrówka, Miękisz Nowy, Wola Węgierska, Węgierka, Czelatyce, Rokietnica i Święte. Ich budowa w: Miękiszu Starym, Charytanach i Rokietnicy Woli jest obecnie na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej.
Aż 800 tys. zł władze powiatu planują wydać w gminie Pruchnik. Wybudowane zostaną chodniki na ul. Grunwaldzkiej w Pruchniku, a także w: Kramarzówce, Rzeplinie, Rozborzu Długim. Przygotowywana jest dokumentacja projektowa na modernizację drogi przez Jodłówkę. – W tym roku chcemy łącznie wydać na drogi powiatowe ponad 12 milionów złotych – podsumował starosta S. Kłopot.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyśl nie dostał z zemsty za to, że prezydent nie z pisu. Rządzący to mściwi ludzie.
Brawo miasto Jarosław, brawo jarosławianie. Głosujecie na tego i na tych co mają w rękach kasę i teraz wam dają. Gratuluję i zazdroszczę Wam posłanki i ministra p. Joasi Szmidt, która przez kilka lat, 1 kadencję zrobiła i jak widać nadal to robi o wiele więcej niż 3 przemyskich muszkieterów razem wzięci a główny muszkieter Marek Tadeusz znany podniebny marszałek przez ponad 2 dekady. No cóż można i tak nie robić dla swojej mieściny nie robić nic jak np. Rzasa i opowiadać że zrobił dużo, i można mówić mało a robić dużo dla swojego miasta, środowiska jak pani Joasia Sz. Naprawde pani poseł mimo emeryckiego wieku podoba mi się pani jako polityk, posłanka i minister ale również jako atrakcyjna kobieta, przeciwieństwo do przemyskich mało skutecznych, ponurych i co tu ukrywac niesympatycznych byłych i obecnych posłów których nie interesuje lub patrzą bezradnie na codzienny niemal upadek mieściny i nie robią nic dosłownie nic by próbować tą degrengoladę zatrzymać. Nie należy zapominać że obecny gospodarz Przemyśla jako Kukiz był przez ponad 3 lata posłem na Sejm RP i do dzisiaj przemyski suwren nie dowedział się co przez ten okres robił dla Przemyśla, dla swoich wyborców. No cóż można i tak, obiecywać i nic nie spełniać w przeciwieństwie do pani poseł i obecnie minister Joanny która wiele nie obiecuje a dużo zrobiła i jak widać z artykułu nadal dużo czyni, kasa dla Jarosławia spada w obfitosci jak manna z nieba a w dawnym wojewódzkim mieście w maju trawa i pokrzywy po pas, nie przesadzam mogę udowodnić, zaś ulice po zimie której nie było nie będą naprawiane bo oszczędności. Pani poseł i minister Joanno proszę o ratunek dla starego i ładnego z położenia dawnego miasta, przecież jest pani posłanką ziemi przemyskiej nie tylko jarosławskiej, zaś przemyscy przedstawicele z Kuchcińskim na czele sprawiają wrażenie że tutaj nie mieszkają i tutaj do Przemyśla już nie powrócą. Wrócicie panowie wrócicie i będziecie potykać się na krzywych, obesranych chodnikach a tynk z setek odrapanych i zaniedbanych domów i kamienić również poleci wam na główki. Oczywiście za wszystko winię przemyskiego suwerena, bo jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Pani poseł. Minister, Joasiul w pani nadzieja i szansa bo nam w Przemyślu pozostał jedynie nieustannie grający na larum smutny hejnał.
Dzień bez wazeliny to dzień stracony. Żenada!
Bardzo dobrze,ze potrafią wykorzystac nadarzające się okazje oczywiście wypracowane dzięki wpływowym posłom którym zalezy na rozwoju Jarosławia i okolicy.My też mieliśmy taką możliwość ale nasz poseł zainteresowany był rozbudową branży burdelowej w naszym regionie co też było widać szczególnie w rejonie Rzeszowa,gdzie gościł tez swoich przyjaciół także duchownych. Później poświęcił się też wykorzystaniu ale samolotów państwowych ale o tym też informowały media i nie tylko krajowe.A Przemyśl ma przechlapane.Mieszkańcy noszą się godnie i nie jedzą z ręki dzielącej odpady z "pańskiego stołu" Posiniaczeni ale nie na kolanach.Tak trzymać.Godnie żyć to jest najważniejsze.
Właśnie przemyskie wazeliniarstwo widać na codzień, wystarczy półgodzonny spacer. Ta niewątpliwa ruina i toalny upadek jest wynikiem wazeliniarstwa od lat i to jest faktyczna a nie pozorowana żenada, gościu. Ten prymitywny, jednozdaniowy niby wspis to przykład typowej żenady.
Panie emerycie pani posel ma meza ! takie uwielbienie i wrecz wyznaie milosci przy kazdej okazji jest podejrzane ........
Gmina Pruchnik niech sobie sama remontuje co ma starostwo w jaroslawiu do pruchnika takie pierd.....ole....nie a w jaroslawiu aż sie roi od dziur całe starostwo i burmistrza wywalilbym na zbity r.....yj
Do upierdliwego "gościa". Człowieku przecież to nie jest wyznanie miłości a stwierdzenie faktu że pan Joanna Rodziewicz mogąca być wiekowo moja córką jest nie tylko dobrym i skutecznym politykiem a również co idzie w parze młodą , elegancką i po prostu ładną babką. A co mam pochwalić urodę znanych Beat : Kempa , Szydło , Mazurek reprezentujące Polskę w UE. Człowieku odpieprz się od moich subiektywnych przemyśleń , nie punktuj mnie lecz staraj się sam napisać coś od siebie , po sztubacku ale samodzielnie. I zajmij się sobą choć wiem nie od dzisiaj że moje subiektywne wpisy są zawsze przemyślane i ciekawe wzbudzają emocje , czasem są podnietą dlatego mam zawsze kibiców , bo przemyski sport właściwe nie istnieje po prostu w ruinie jak cała mieścina pod nazwa Przemyśl. A że pani Joanna ma męża to rym bardziej powinien być dumny z takiej żony która samodzielnie postawiła Jarosław i Powiat na prawdziwe nogi. Szkoda że pani Poseł tego nie czyta , może by potwierdziła moje jednak prawdziwe podane prze zemnie fakty że potrafi co potrzeba załatwić i to konkretnie od razu kasa na stół , a nie jak Kuchciński coś tam ostatnio przebąkiwał o jakieś wyimaginowanej zachodniej obwodnicy Przemyśla ale za 6 lat. Hm, ciekawe komu to będzie potrzebne kiedy za 6 lat w Przemyślu będzie ok .55 tysięcy suwerena czyli niedużo więcej niż obecnie w Jarosławiu . Kończę z tobą polemikę , idź chłopcze się przespać i " przemyśl może nie o Przemyślu" a raczej jak napisać samodzielnie kilka logicznych zdań, może krytycznych ale samodzielnie i koniecznie logicznych.niestyy dla ciebie dobre
Przemyski "profesorze" twoje ego przebiło już stratosferę i szybuje! Gdzie byłeś i co robiłeś w młodości że nie startowałeś w wyborach żeby to wszystko naprawiać ! Te twoje śmieszne i głupie oraz długie" eleboraty " wskazują że cierpisz na jakoś chorobę! Ale ja ci nie pomogę.....
To raczej nie ma nic wspólnego. To powiat dostaje pieniądze na remont dróg a nie miasto. Jak już to starostwo powiatowe w Przemyślu nie dostało kasy...
Miasto Jarosław też nic nie dostało. W mieście będą same dziury a rolnicy będą mieć asfalt na drogach polnych.
Przemysl w porównaniu do innych powiatów wojewodztwa Podkarpackiego to czeka na ciężki sprzęt z pługami do zaorania
a Przemysl znow ni h.......!
Przemyśl nie dostał z zemsty za to, że prezydent nie z pisu. Rządzący to mściwi ludzie.
Brawo miasto Jarosław, brawo jarosławianie. Głosujecie na tego i na tych co mają w rękach kasę i teraz wam dają. Gratuluję i zazdroszczę Wam posłanki i ministra p. Joasi Szmidt, która przez kilka lat, 1 kadencję zrobiła i jak widać nadal to robi o wiele więcej niż 3 przemyskich muszkieterów razem wzięci a główny muszkieter Marek Tadeusz znany podniebny marszałek przez ponad 2 dekady. No cóż można i tak nie robić dla swojej mieściny nie robić nic jak np. Rzasa i opowiadać że zrobił dużo, i można mówić mało a robić dużo dla swojego miasta, środowiska jak pani Joasia Sz. Naprawde pani poseł mimo emeryckiego wieku podoba mi się pani jako polityk, posłanka i minister ale również jako atrakcyjna kobieta, przeciwieństwo do przemyskich mało skutecznych, ponurych i co tu ukrywac niesympatycznych byłych i obecnych posłów których nie interesuje lub patrzą bezradnie na codzienny niemal upadek mieściny i nie robią nic dosłownie nic by próbować tą degrengoladę zatrzymać. Nie należy zapominać że obecny gospodarz Przemyśla jako Kukiz był przez ponad 3 lata posłem na Sejm RP i do dzisiaj przemyski suwren nie dowedział się co przez ten okres robił dla Przemyśla, dla swoich wyborców. No cóż można i tak, obiecywać i nic nie spełniać w przeciwieństwie do pani poseł i obecnie minister Joanny która wiele nie obiecuje a dużo zrobiła i jak widać z artykułu nadal dużo czyni, kasa dla Jarosławia spada w obfitosci jak manna z nieba a w dawnym wojewódzkim mieście w maju trawa i pokrzywy po pas, nie przesadzam mogę udowodnić, zaś ulice po zimie której nie było nie będą naprawiane bo oszczędności. Pani poseł i minister Joanno proszę o ratunek dla starego i ładnego z położenia dawnego miasta, przecież jest pani posłanką ziemi przemyskiej nie tylko jarosławskiej, zaś przemyscy przedstawicele z Kuchcińskim na czele sprawiają wrażenie że tutaj nie mieszkają i tutaj do Przemyśla już nie powrócą. Wrócicie panowie wrócicie i będziecie potykać się na krzywych, obesranych chodnikach a tynk z setek odrapanych i zaniedbanych domów i kamienić również poleci wam na główki. Oczywiście za wszystko winię przemyskiego suwerena, bo jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Pani poseł. Minister, Joasiul w pani nadzieja i szansa bo nam w Przemyślu pozostał jedynie nieustannie grający na larum smutny hejnał.