Już 20 lat minęło od momentu odnowienia istnienia powiatu jarosławskiego. Ta okrągła rocznica stała się okazją do świętowania, ale i do refleksji nad zmianami, jakie zaszły w gospodarce, infrastrukturze i mentalności regionu. I jednego, i drugiego nie zabrakło podczas uroczystych obchodów urodzin powiatu 8 czerwca.
Obchody podzielono na trzy części. Pierwszą stanowiła uroczysta sesja rady powiatu. Tym razem odbyła się ona w kamienicy Orsettich,[paywall] a uczestniczyli w niej, obok radnych powiatowych, samorządowcy z całego powiatu: burmistrzowie, wójtowie i radni. W trakcie tej sesji jednogłośnie przyjęto stanowisko, w którym czytamy: „20 lat przemian ustrojowych, gospodarczych, społecznych i mentalnych odmieniły powiat jarosławski we wszystkich sferach życia. To w dużej mierze zasługa samorządowców zarówno obecnej, jak i poprzednich kadencji, którzy aktywnie uczestniczyli w tym, tak ważnym procesie”. Po sesji odbyła się msza święta, którą koncelebrował jarosławski archiprezbiter, ks. prałat Andrzej Surowiec.
Dopełnieniem święta powiatu było popołudniowe spotkanie byłych i obecnych samorządowców regionu w Jaśminowym Dworze w Rokietnicy. Tu odbył się koncert, nastąpiła seria przemówień, był także czas na rozmowy nieformalne przy wspólnym posiłku. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie obyło się bez prezentów, miłych słów i życzeń. Podczas uroczystości poinformowano także, że starosta Tadeusz Chrzan został wybrany najlepszym starostą Podkarpacia kadencji 2014-2018, a witryna starostwa najlepszą stroną samorządową w województwie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze