Reklama

Powiat świętował urodziny

17/06/2018 09:25

Już 20 lat minęło od momentu odnowienia istnienia powiatu jarosławskiego. Ta okrągła rocznica stała się okazją do świętowania, ale i do refleksji nad zmianami, jakie zaszły w gospodarce, infrastrukturze i mentalności regionu. I jednego, i drugiego nie zabrakło podczas uroczystych obchodów urodzin powiatu 8 czerwca.

Obchody podzielono na trzy części. Pierwszą stanowiła uroczysta sesja rady powiatu. Tym razem odbyła się ona w kamienicy Orsettich,[paywall] a uczestniczyli w niej, obok radnych powiatowych, samorządowcy z całego powiatu: burmistrzowie, wójtowie i radni. W trakcie tej sesji jednogłośnie przyjęto stanowisko, w którym czytamy: 20 lat przemian ustrojowych, gospodarczych, społecznych i mentalnych odmieniły powiat jarosławski we wszystkich sferach życia. To w dużej mierze zasługa samorządowców zarówno obecnej, jak i poprzednich kadencji, którzy aktywnie uczestniczyli w tym, tak ważnym procesie”. Po sesji  odbyła się msza święta, którą koncelebrował jarosławski archiprezbiter, ks. prałat Andrzej Surowiec.

Dopełnieniem święta powiatu było popołudniowe spotkanie byłych i obecnych samorządowców regionu w Jaśminowym Dworze w Rokietnicy. Tu odbył się koncert, nastąpiła seria przemówień, był także czas na rozmowy nieformalne przy wspólnym posiłku. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie obyło się bez prezentów, miłych słów i  życzeń. Podczas uroczystości poinformowano także, że starosta Tadeusz Chrzan został wybrany najlepszym starostą Podkarpacia kadencji 2014-2018, a witryna starostwa najlepszą stroną samorządową w województwie.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama