W niedzielę, 9 listopada król Jan II Sobieski „powróci” do Przeworska. Dokładniej rzecz ujmując, na murowanym cokole przy pałacu Lubomirskich zostanie przywrócone jego popiersie.
Wydarzenie rozpocznie się w przeworskim parku, przy Lipie Sobieskiego o g. 15. Chwilę później odbędzie się tam inscenizacja historyczna „Przyjazd Króla do Przeworska”. Po niej wydarzenie przeniesie się do Oranżerii gdzie dr Szymon Wilk wystąpi z prelekcją prelekcja ,,Upamiętnienia narodowe i lokalne króla Jana III Sobieskiego”. Wydarzenie zakończy koncert patriotyczny w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Przeworsku. Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze