Od dziś, 4 maja br., w Medyce działa pierwszy w powiecie przemyskim masowy punkt szczepień. Wszystko dzięki dobrej współpracy dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu, władz powiatu przemyskiego i gminy Medyka.
Szczepienia prowadzą zespoły szczepienne utworzone przez placówkę przy Monte Cassino. Punkt znajduje się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Medyce.
– To pierwszy taki punkt na terenie powiatu przemyskiego. Pierwsze szczepienia odbywają się szczepionką firmy[paywall] Moderna. Jesteśmy już po rozmowach z wójtem gminy Medyka. Punkt dostępny będzie dla wszystkich. Nie ma rejonizacji. Wójt będzie zachęcać do odwiedzenia go choćby przez mieszkańców gminy Stubno. Być może zorganizuje transport, aby tych, którzy będą mieć problem z dojazdem, dowieźć do tego miejsca – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego szpitala Paweł Bugira.
Od 5 do 8 maja br. punkt czynny jest w godzinach od g. 8 do g. 18. 10 maja br. – od g. 13 do g. 18, od 11 do 14 maja br. – od g. 8 do g. 18.
Rejestracja odbywa się na kilka sposobów: poprzez ogólnopolską infolinię (nr tel. 989), Call Center (16 736-05-00; numer czynny poza sobotami, niedzielami i świętami od g. 7 do g. 14.30), drogą SMS-ową (numer 664-908-556 lub 880-333-333 – SMS o treści: SzczepimySie) lub poprzez e-rejestrację, dostępną na stronie internetowej www.pacjent.gov.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.List Otwarty — Trzy pytania naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2 – Bibula – pismo niezalezne
List Otwarty — Trzy pytania naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2 – Bibula – pismo niezalezne