Reklama

Powstanie 22-kilometrowa zachodnia obwodnica miasta

Obietnica, jaką 8 października 2019 r. na dworcu PKP w Przemyślu złożył premier Mateusz Morawiecki (Prawo i Sprawiedliwość) przybrała realne kształty. 11 maja br. w nietypowym miejscu, bo pod Krzyżem Zawierzenia na Zniesieniu, doszło do podpisania tzw. programu inwestycyjnego dla budowy zachodniej obwodnicy miasta. Najważniejszy autograf na dokumencie był autorstwa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

– To bardzo ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców tych rejonów. Polacy, przemyślanie mają prawo do korzystania z bezpiecznych dróg, żeby ruch samochodów ciężarowych i osobowych, smród spalin im nie dokuczał. Program 100 obwodnic ma to na celu. Dotyczy wszystkich województw. To program, który pozwoli także dać kolejne miejsca pracy, tym razem w budownictwie – powiedział minister A. Adamczyk, który przy okazji podpisał podobne dokumenty odnośnie budowy obwodnicy Nowej Dęby oraz Kolbuszowej.

Jaki przebieg zachodniej obwodnicy?

Projekt przebiegu obwodnicy jest jeszcze w głowach fachowców. Nie została narysowana na mapie nawet jedna kreska. To jednak nie oznacza, że w przybliżeniu nie wiadomo, którędy może przebiegać. Wstępnie wiadomo, iż ma liczyć ok. 22 km. Powstanie jako droga klasy GP, czyli głównej o ruchu przyspieszonym. Zaczynałaby się w okolicach Żurawicy, z uwzględnieniem przebudowy znajdującego się tam skrzyżowania, które obecnie jest tzw. wąskim gardłem przy dojeździe do Przemyśla. Wg planów zostanie nad nim wybudowany wiadukt tranzytowy. Dalej odbije na zachód, ominie przemyską dzielnicę Lipowica i w okolicach Ostrowa i Kuńkowiec połączy się z drogą wojewódzką 884. Tam powstanie  bezkolizyjne skrzyżowanie. W tej okolicy wybudowany zostanie nowy most na Sanie do zachodnich obrzeży Prałkowiec z kolejnym bezkolizyjnym skrzyżowaniem z drogą krajową nr 28 w kierunku Kruhela Wielkiego. Następnie przez pogranicze Grochowiec i Pikulic podąży w kierunku Hermanowic. Tam połączy się z drogą wojewódzką 885 (obecnie remontowaną), która prowadzi do planowanego, polsko-ukraińskiego przejścia granicznego z Ukrainą w Malhowicach.

Reklama

Planowane rozpoczęcie prac budowalnych to 2024 r.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec Przemyśla - niezalogowany 2020-05-11 20:44:12

    A co z budową nowego Oddziału Celnego w Przemyślu - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec Przemyśla - niezalogowany 2020-05-11 20:53:17

    Zapomniałem dopisać, że otwarcie ofert na wykonanie tego projektu nastąpiło wiosną 2020r, kiedy podpisanie i przekazanie terenu pod wykonanie nowej Bazy ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wątpiący przemyski obserwator - niezalogowany 2020-05-11 21:34:44

    Zapowiedział, podpisano jakiś świstek papieru, rozpoczęcie  rok 2024 zakończenie 2026. Ciekawe czy jeszcze któryś z tych sygnatariuszy jeszcze będzie urzędować czy  posłować. A kasa, czy ogólnoświatowy kryzys gospodarczy który niewątpliwie będzie po tym wirusie pozwoli na finansowanie tej wątpliwej i według mojej oceny mało potrzebnej przyszłej inwestycji, są sprawy ważniejsze, pilne jak np sprowadzenie poważnego inwestora, rozwój gospodarczy, restauracja i odmalowamie rozpadających się domów i kamienic w centrum mieściny, naprawa chodników, dbałośc o czystośc i estetykę zadupia, systematyczne koszenie trawy i chwastów sięgających już do pasa i to w centrum, wybudowanie przynajmniej jednego zwykłego otwartego baseniku na upalne obecnie lata i wiele, wiele innych pilnych, potrzebnych zadań a nie fantazjować i podniecać się wątpliwą obiecanką, cacanką za 6 lat. Ale kto chce niech się raduje i nie wątpi bo ja  znając od lat przemyskich rajców, merów, posłanców  Markiem Tadeuszem na czele i naszą "wadzę"w Warszawie takim optymistą nie jestem. Ale jacy wyborcy tacy rządzący, jaki pan taki kram, tak czy nie. A czy ten wysoki osobnik to miłościwie nam panujący obecny mer to Bakun? Niestety w maseczce nie poznaję, myślę że nie zrejterował. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama