Przez Polskę przetoczyła się fala pożarów śmieci. W ciągu kilku ostatnich miesięcy płonęły wysypiska w zachodniej i centralnej Polsce. Problem stał się na tyle poważny, że sprawą zajął się rząd, a Ministerstwo Środowiska zapowiada nowe regulacje w kwestii gospodarowania odpadami. Sprawdziliśmy, czy problem pożarów wysypisk dotyczy także naszego regionu.
W powiecie jarosławskim największe wysypisko, głośne za sprawą protestu mieszkańców i blokady drogi dojazdowej, znajduje się w Młynach. W kontekście wydarzeń w kraju postanowiliśmy sprawdzić, czy[paywall] zachodnia moda na wypalanie śmieci pojawiła się także na naszym terenie.Od pożarów na wysypiskach śmieci poważniejsze okazują się pożary dzikich składowisk. – Z tym bywa różnie, ale najczęściej jest tak, że nielegalne wysypiska płoną wtedy, gdy ktoś wypala trawy – wyjaśnia zastępca komendanta. Zjawisko nasila się zwykle w okresie wiosennym. W ubiegłym roku w powiecie strażacy interweniowali w ten sposób 8 razy, w tym roku odnotowano 5 takich interwencji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze