Reklama

Pozdrowienia ze Stegny! Nasi podopieczni na koloni

06/09/2015 07:27

„Serdeczne pozdrowienia od uczestników turnusu rehabilitacyjnego z pięknej, nadmorskiej Stegny! Jest wspaniale, pogoda nam dopisuje, każdego dnia kąpiemy się w morzu, spacerujemy po plaży, zwiedzamy ciekawe miejsca, podziwiamy zachody słońca”.

Turnus rehabilitacyjny zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. Wśród 160 uczestników jest 30 osób, których wyjazd sponsoruje Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”. Współpracę pomiędzy TWK a Fundacją ŻP zainicjował przemyski przedsiębiorca Krzysztof Kuncelman. To właśnie dzięki niemu wiele osób, po raz pierwszy w życiu, miało możliwość wyjazdu na wakacje, w dodatku nad polskie morze.

„ Do Stegny wyjechaliśmy w niedzielę, 23 sierpnia. Dziesięć godzin jazdy autokarami szybko nam zleciało, ponieważ jechaliśmy nocą i podróż przespaliśmy. W Ośrodku „Krakus II” w Stegnie przywitał nas prezes TWK Andrzej Berestecki oraz kierownik wycieczki Aneta Błońska. Nasz ośrodek położony jest w lesie, niedaleko morza. Pokoje mamy dwu-, trzy- lub czteroosobowe. Pogoda nam dopisuje, słoneczko przygrzewa, dlatego codziennie  chodzimy na plażę i kąpiemy się w morzu. Nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych kąpieli zawsze czuwa trzech ratowników.

Reklama

Każdy dzień obfituje w wiele atrakcji, które wymyśla dla nas kierownik programowa turnusu Elżbieta Kopańska. Byliśmy na wycieczce w zamku w Malborku, w porcie morskim w Gdyni, gdzie obejrzeliśmy statek Dar Pomorza. Ponadto w Akwarium Gdyńskim mieliśmy okazje zobaczyć rekiny, anakondę oraz inne gatunki ryb, płazów i ssaków, zamieszkujących morza i głębie oceanu. Miłośnicy zabytkowych samochodów podziwiali odrestaurowane modele w Muzeum Motoryzacji. Odbyła się też wycieczka do Muzeum Bursztynu i na Westerplatte w Gdańsku. Na trasie naszej eskapady nie mogło zabraknąć rejsu statkiem z Krynicy Morskiej do Flomborka i z powrotem. We Flombokru mieliśmy okazję podziwiać piękne gwiazdy w Planetarium. Oprócz tego organizatorzy turnusu przygotowują różne niespodzianki w ośrodku, w którym mieszkamy. Wieczorami bawimy się na dyskotekach, wspólnie grillujemy, gramy w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę plażową i inne gry sportowe, a dla najmłodszych uczestników przygotowano teatrzyk. Próbujemy też sił w konkursach plastycznych oraz rywalizujemy w konkursie czystości w pokojach. Przed nami jeszcze konkurs rzeźby z piasku, zwiedzanie obozów koncentracyjnych w Sztutowie oraz jeden z ważniejszych punktów dla każdego, kto na turnusie jest po raz pierwszy, czyli chrzest.

Czas w Stegnie mija nam szybko, bardzo nam się tutaj podoba, jest miła i serdeczna atmosfera. Szkoda nam będzie wracać”.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama