Dotychczasowy zastępca dowódcy 20. Przemyskiej Brygady Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” ppłk Stanisław Guźmięga pożegnał się z jednostką. Wszystko przez awans na wyższe stanowisko służbowe w dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.
W uroczystej zbiórce, która odbyła się 1 lipca br., uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy ze starostą przemyskim Bożeną Ryczan na czele. Ppłk. S. Guźmięgę pożegnał dowódca przemyskich „terytorialsów” płk Daniel Błotko.
– Mój zastępca to żołnierz, który w historii naszej brygady zapisał się jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i poświęcenia. Jego doświadczenie oraz ofiarność były filarami siły i skuteczności przy tworzeniu zrębów mowo powstającej Przemyskiej Brygady Terytorialnej
Reklama
– powiedział płk D. Błotko, dziękując mu za codzienną determinację, lata służby i wkład w budowaniu siły brygady...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 57% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze