Wróć do artykułu

Zdjęcia Pożegnanie zastępcy 20. Przemyskiej BOT [ZDJĘCIA] - fotorelacja

26/07/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Wojsko Przemyśl

Uroczysta zbiórka z udziałem służb mundurowych oraz samorządowców pod przewodnictwem starosty Bożeny Ryczan. Podczas pożegnania ppłk. S. Guźmięgę został uznany za wzór profesjonalizmu i ofiarności. Płk. D. Błotko podkreślił jego wkład w budowę Przemyskiej Brygady Terytorialnej. W słowach wdzięczności przekazywanych podczas ceremonii, Guźmięga przekazał, że odchodzi pozostawiając część siebie w jednostce, bogatszy o doświadczenia i wspólne przeżycia. Starosta Ryczan podziękowała żołnierzom za współpracę w realizacji zadań zarządzania kryzysowego. Całość uroczystości uświetnił wspólny śpiew pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz symboliczne zasadzenie pamiątkowego dębu.

Terytorialsi, Bożena Ryczan Przemyśl - zdjęcia

Reklama