Dr Marta Trojanowska i dr Urszula Olbromska, pracownice Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, otrzymały medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Odznaczenia wręczył im Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Dr Marta Trojanowska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr historii sztuki (Uniwersytet Warszawski), od ponad 20 lat pracuje w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Jest pomysłodawczynią i autorką scenariuszy wielu wystaw, w tym stałej ekspozycji ludwisarstwa w Muzeum Dzwonów i Fajek (Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej) i części ekspozycji wnętrz w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej). Jest również autorką wielu referatów wygłaszanych na sesjach muzealników i historyków sztuki; w swoim dorobku ma kilkadziesiąt publikacji z zakresu sztuki i rzemiosła artystycznego. Jej prace naukowe często są poparte wnikliwą analizą źródeł archiwalnych.
Dr Urszula Olbromska – od ponad 20 lat pracownik Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – to autorka scenariuszy dziesiątek wystaw, w tym stałej ekspozycji fajkarstwa w Muzeum Dzwonów i Fajek, Oddziale MNZP i części ekspozycji wnętrz w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Oddziale MNZP. Od 2004 roku jest doktorem nauk humanistycznych (Uniwersytet Warszawski) w zakresie nauk o sztuce. Posiada tytuł kustosza dyplomowanego. Współpracuje z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie” w zakresie współorganizacji cyklicznej imprezy „Dialog Dwóch Kultur” w Krzemieńcu. Posiada dobre kontakty ze środowiskami polskimi na Ukrainie, a także współpracuje z ukraińskimi artystami i intelektualistami ukraińskimi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze