W piątek, 18 lipca br., w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się spotkanie wojewody podkarpackiej Teresy Kubas-Hul z przedstawicielami podkarpackich samorządów oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dotyczyło realizacji ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Podkarpacie otrzymało 278 mln 777 tys. 30 zł z ponad 5,1 mld zł przeznaczonych na realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, który został zatwierdzony przez Radę Ministrów 27 maja br.
Podczas spotkania szczegółowo zostały omówione możliwości i zasady pozyskiwania środków finansowych, przyznanych województwu podkarpackiemu w ramach nowej ustawy. Głównym punktem programu było przedstawienie zasad wypełniania i składania wniosków o dofinansowanie, a także przekazanie samorządom wzorów formularzy i regulaminów, na podstawie których wnioski będą oceniane.
Podkarpacie otrzymało dokładnie 278 mln 777 tys. 30 zł.
– Czekaliśmy na ostatni etap, czyli decyzję o przyznaniu pieniędzy dla poszczególnych województw. Ta decyzja została już podjęta przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, po konsultacji z ministrem obrony narodowej. Dokonując podziału, brane były pod uwagę trzy podstawowe kryteria. Pierwsze to liczba mieszkańców województwa, drugie – wskaźnik urbanizacji, a trzecie – położenie. Województwom przygranicznym, które są objęte programem Tarcza Wschód, zostały przyznane dodatkowe środki. Dlatego też ta kwota dla naszego regionu jest tak wysoka
Reklama
– powiedziała wojewoda T. Kubas-Hul...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 67% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze