Prawie tysiąc osób wystartowało w 12. Edycji „Przemyskiej Dychy”, która odbyła się 15 września br. na ulicach nadsańskiego miasta. Zwycięzcą biegu został Patryk Marszałek, reprezentujący barwy klubu GUKLA Bratkowice.
Organizatorowi tej jednej z najpopularniejszych i najstarszych imprez biegowych w nadsańskim mieście dla amatorów biegania, którym był Przemyski Klub Biegacza, znakomicie udało się „wstrzelić” w pogodowe okienko, bo niedzielne przedpołudnie było ciepłe i słoneczne. W biegu głównym wystartowało 600 biegaczy! W rywalizacji w nordic walking na 5 km – 100 osób, a w zmaganiach poprzedzających clou programu, czyli „Przemyskiej Dyszce” (biegu dla najmłodszych) – 240 osób. Na starcie stanęły także osoby na wózkach inwalidzkich. Dla większości była to znakomita zabawa i aktywne spędzenie czasu, choć na mecie trudy 10-kilometrowej trasy dały się we znaki wszystkim.
Start i meta usytuowane zostały tuż obok magistratu. Bieg główny wiódł ulicami: Kościuszki, mostem im. Orląt Przemyskich, Grunwaldzką, Rzeczną, Wybrzeżem Ojca Św. Jana Pawła II, 22 Stycznia, Racławicką, Krasińskiego, Jagiellońska, Wilsona, rondem Ofiar Wołynia, Brudzewskiego, Rzeźniczą, Rodziny Bystrzyckich, alejami Solidarności, Wincentego Pola, Czarnieckiego, Kamiennym Mostem, Sportową. Trasą, mającą atest Polskiego Związku Lekkoatletyki.
Oprócz oczywiście klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, uczestnicy sklasyfikowani zostali w kilku innych kategoriach. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w: 16 – 29 lat, 30 – 39 lat, 40 – 49 lat, 50 – 59 lat, 60 – 69 lat oraz 70 lat i starsi. Organizator główny przewidział także kategorie ekstra, czyli: mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego kobiet i mężczyzn, Puchar Polski Strażaków PSP o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, IPA kobiet i mężczyzn, osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn (wózki aktywne z napędem bezpośrednim, pracownik PGNiG Grupa Orlen kobiet i mężczyzn oraz krwiodawca kobiet i mężczyzn.
Warto także wspomnieć o rywalizacji w nordic walking, którą wśród kobiet zdominowały reprezentantki klubu Spring Horyniec-Zdrój, a zwyciężyła mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski Małgorzata Kubiszyn. Na 7. miejscu rywalizację zakończyła tegoroczna dwukrotna mistrzyni Polski U-20 w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, zawodniczka UKS „Tempo 5” Przemyśl Anna Kicińska.
Poniżej prezentujemy wyniki w najważniejszych kategoriach. Komplet można znaleźć na stronie internetowej: www.przemyskadycha.pl/wyniki-2024.
Kiedy biegaczki i biegacze rywalizowali na trasie, na scenie w Rynku dekorowani i nagradzani byli najmłodsi adepci biegania, którzy nieco wcześniej rywalizowali w „Przemyskiej Mini Dyszce”. Na mecie z okolicznościowymi (swoją drogą bardzo ładnymi) medalami czekali już m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Metalowych Serc na czele z jego założycielką Alicją Pietruszką-Zasadny i komendantem miejskim PSP w Przemyślu starszym brygadierem Bogusławem Szczurko. Nad całością przedsięwzięcia czuwali Barbara i Mieczysław Jałochowie z Przemyskiego Klubu Biegacza. Ale sami nic by nie wskórali, gdyby nie wielka pomoc ze strony dziesiątek wolontariuszy. Po biegu na wszystkich czekał ogromny gar pysznego bigosu i słodkości. A także odnowa biologiczna, oferowana przez masażystów. Wnioski? Jest jeden: to była kolejna, naprawdę znakomita biegowa impreza w Przemyślu.
Sponsorem głównym „Przemyskiej Dychy” był Orlen SA., partnerami zaś: Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Miejski w Przemyślu. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.
Bieg główny (10 km):
Mężczyźni:
Kobiety:
Kategoria – mieszkańcy Przemyśla i powiatu przemyskiego:
Mężczyźni:
Kobiety:
Kategoria – osoby na wózkach aktywnych:
Nordic walking (5 km):
Mężczyźni:
Kobiety:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze