Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu Łukasz Dziągwa został współprzewodniczącym struktur Nowej Lewicy w Rzeszowie. To połączenie SLD i partii Wiosna Roberta Biedronia.
Ł. Dziągwa należy do SLD, a druga z współprzewodniczących struktur Nowej Lewicy w Rzeszowie Patrycja Pawlak-Kamińska z Wiosny. Za kandydaturą Ł. Dziągwy głosowało 61 delegatów. Wybory miejskich władz lewicy odbyły się w podkarpackiej siedzibie ugrupowania w Rzeszowie. 48-latek karierę polityczną zaczynał od Unii Demokratycznej, potem należał do Unii Wolności i SLD, obecnie do Nowej Lewicy[paywall]. Ma wyższe wykształcenie, zawodowo od lat związany jest z transportem. Swego czasu tworzył Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, był jego dyrektorem, obecnie prezesuje Miejskiemu Zakładowi Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Spółce miejskiej.
Co powiedział o swoim wyborze? – Moim priorytetem jest stworzenie warunków w Rzeszowie dla osiedlania się młodych ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj na studia, stworzenie im szansy bezpiecznego startu w zakładaniu rodzin, możliwości zamieszkania w budowanych mieszkaniach komunalnych. W Rzeszowie trzeba postawić na ekologię. To ostatni dzwonek, by zadbać o środowisko, w którym sami żyjemy i rosną nasze dzieci. Władze miasta mogą liczyć nasze poparcie w likwidacji źródeł smogu, szybszym i ambitniejszym przechodzeniu na zielone źródła energii, we wszystkich możliwych aspektach. Uważamy, iż transport publiczny powinien być w pełni zelektryfikowany, a w mieście powinna powstać sieć bezpiecznych dróg rowerowych. Całoroczna, zamiast wpuszczania dzieci na rowerkach na buspas.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze