Co najmniej kilka tygodni Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu pozostanie bez prezesa. Pierwszy konkurs na to stanowisko został unieważniony, ponieważ w ocenie komisji żaden z sześciu kandydatów nie wykazał odpowiednich kompetencji. Obecnie obowiązki prezesa zarządu PGM pełni wiceprezes Witold Filipek.
– Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się sześcioro kandydatów. W poniedziałek, 4 listopada, prezydent zaakceptował decyzję komisji konkursowej, która poinformowała o zakończeniu postępowania konkursowego bez wyłonienia kandydata. W ocenie komisji[paywall] żaden z ubiegających się o stanowisko nie wykazał odpowiednich kompetencji, potrzebnych do objęcia tak ważnej funkcji – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.
Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu rada nadzorcza PGM ogłosi nowy konkurs na stanowisko prezesa tej spółki. A jest ono wolne od lipca br., kiedy odwołany został Tomasz Zaleszczyk. Według wymogów z pierwszego konkursu kandydat powinien m.in. posiadać 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz znać zasady funkcjonowania i zarządzania spółką prawa handlowego.
Brak rozstrzygnięcia konkursu wywołał różne plotki i spekulacje. Jedna z nich mówi o tym, że miejsce to szykowane jest pod Wojciecha Błachowicza (KO), miejskiego radnego, który od niedawna nie pracuje już w Warszawie. On też był potencjalnym kandydatem na stanowisko szefa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na naszych łamach przyznał, że rozważa udział w tamtym konkursie, ale ostatecznie nie wziął w nim udziału. Czy teraz bierze pod uwagę taką opcję?
Na to pytanie W. Błachowicz nie odpowiada wprost, argumentując, że nie chce się tłumaczyć z decyzji, jeśli ewentualnie zmieni zdanie. – To, że moje nazwisko pojawia się przy okazji różnych konkursów, wynika z tego, że mam spore doświadczenie zawodowe w różnych branżach. Co prawda jestem osobą publiczną, ale nie chcę co rusz mówić o swoich planach – powiedział. Zaznaczył też, że nierozstrzygnięcia konkursu na prezesa PGM nie należy wiązać z tym, że stanowisko to jest szykowane dla niego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najlepsze że Pan Wojciech B. jest jak to sam mówi specjalistą od wszystkiego, a jego pracodawcy chyba mają odmienne zdanie niż on bo wszędzie wylatuje z przytupem zie pójdzie. A więc ego chuba jest przerośnięte tego Pana niż umiejętności. Już sie rzygać chce jak czytamy gdzie to on już nie miał pracować, ile to już razy miał Rezygnować z mandatu Radnego ... Teraz PO jest w tej "śmiesznej koalicyjce" że jeszcze bardziej nie wie czego chce rządzą miastem a nawet nie potrafią cofnąć tak śmiesznej sprawy jaką jest Honorowe Obywatelatwo wiadomo dla kogo. No ale nawet i to przerosło PO ....
Prezes jest i to świetny fachowiec. Ale władzom się nie podoba bo nie jest barmanem, kelnerką ani specjalistą od szpitala psychiatrycznego
Prezes był i to dobry. Tylko nie po myśli politycznej obecnego "prezydenta", który w kampanii zapewniał, że będzie współpraca i dialog ze wszystkimi. A wyszło jak wyszło... Kolejny kłamca
A może Bakun wyciągnie z kapelusza kolejną, skłonowaną wybitną Gretę która uzdrawia przemyski sport może za niedługo prześcigniemy Żurawicę czy Radymno bo do Jarosławia tak ale za 100 lat. A więc wyborcy Bakuna suwerenie byłego już Kukiza 15 nie chować główek w piasek, otworzyć szeroko oczy i zobaczyć jak uratowaliscie mieścinę przed upadkiem totalną klapą. To na razie w sferze kadr którymi Bakun nie dysponuje a reszta, nie wierzycie, zobaczycie jak dostaniecie nowe rachunki za śmiecie, prąd, nieruchomości itd, czy opłacało się wymieniać siekierkę na kijek. No cóż jak zwykle stała mantra jaki suweren taka władza, jaki pan taki kram. Czegoś cie pożądali, tegoście doczekali. Tyle w skrócie nawiększym.
Nie odczuwam żadnej różnicy, jak miałam g.... w kieszeni tak dalej mam. Mówienie, że będzie lepiej obłuda i fałsz. Morawiecki powiedział że, możemy pracować za miskę ryżu. Świnia jak wlezie do koryta to niewie jak ma żreć. A swoją drogą z Przemyśla do Jarosławia niema daleko, ręce zakasać i zapi......ć. Tam dużo pracy. Jak przemyśl miał dużo zakładów to Jarosław nie płakał, gdzie byli nasi włodarze że nie obronili miejsc pracy. Co nie daliscie rady syndykowi, był jeden h... złamasy. Baliscie się żeby Was kula nie dosięgła, poszło lepiej niż się Góra spodziewała. Nie pozdrawiam
Wojciech Błachowicz nie jest przewodniczącym Klubu Radnych KO. Od ponad roku. "ZYcie Podkarpackie" nie umie zebrać informacji!
A gdzie się podział Ryszard Lewandowski ? czy już jest osadzony w ciurmie ?
A ja uważam, że PGM w Przemyślu powinien zostać zupełnie zlikwidowany, przecie tam jest przechowalnia byłych prezydentów i urzędników urzędu miejskiego. Właściwie to jaką funkcję sprawuje PGM ? poza łupieniem biedniejących mieszkańców Przemyśla, co tak naprawdę robi PGM ?, po co są poszczególne ADM-my, które z pozoru podlegają PGM-owi ?, które za wykonane przez swoich ,,fachowców" usługi naliczają ceny z sufitu, którzy maja układy z sądem w Przemyślu, który stronnicze wyroki wydaje
I gdzie Ci specjaliści Bakuna ze wschodu, zachodu, północy i południa, co mieli nadciągać inwestorzy wszelakiej maści...... Koledzy, koleżanki barmani, kelnerzy, fitnesowcy już się skończyli i co dalej ? Jakie inwestycje, jaka wizja miasta ?! Do dna coraz szybciej się zbliżamy. Bajki i chore ambicje otempiły wyborców. Niecny plan zostania prezydentem zwyciezyl. Gadanie że nie potrzebuje tego stołka po jest posłem to była niezła manipulacja. Teraz członków K15 można liczyć na palcach rąk w skali calego kraju. Błąd dla całego miasta....... Szkoda Przemyśla ale za chwilę Jarosław nas wyprzedzi a My Przemyślanie dalej będziemy się zastanawiać i robić idiotyczne sondy czy w Sylwestra mają być fajerwerki. Dramat i otępienie wkradło się w oszukane miasto
O a Pani Marzenka?
Najlepsze że Pan Wojciech B. jest jak to sam mówi specjalistą od wszystkiego, a jego pracodawcy chyba mają odmienne zdanie niż on bo wszędzie wylatuje z przytupem zie pójdzie. A więc ego chuba jest przerośnięte tego Pana niż umiejętności. Już sie rzygać chce jak czytamy gdzie to on już nie miał pracować, ile to już razy miał Rezygnować z mandatu Radnego ... Teraz PO jest w tej "śmiesznej koalicyjce" że jeszcze bardziej nie wie czego chce rządzą miastem a nawet nie potrafią cofnąć tak śmiesznej sprawy jaką jest Honorowe Obywatelatwo wiadomo dla kogo. No ale nawet i to przerosło PO ....
I coraz wiekszy balagan.I co teraz?