Reklama

Prezesa PGM w Przemyślu nie ma i na razie nie będzie

16/11/2019 18:00

Co najmniej kilka tygodni Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu pozostanie bez prezesa. Pierwszy konkurs na to stanowisko został unieważniony, ponieważ w ocenie komisji żaden z sześciu kandydatów nie wykazał odpowiednich kompetencji. Obecnie obowiązki prezesa zarządu PGM pełni wiceprezes Witold Filipek.

– Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się sześcioro kandydatów. W poniedziałek, 4 listopada, prezydent zaakceptował decyzję komisji konkursowej, która poinformowała o zakończeniu postępowania konkursowego bez wyłonienia kandydata. W ocenie komisji[paywall] żaden z ubiegających się o stanowisko nie wykazał odpowiednich kompetencji, potrzebnych do objęcia tak ważnej funkcji – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu rada nadzorcza PGM ogłosi nowy konkurs na stanowisko prezesa tej spółki. A jest ono wolne od lipca br., kiedy odwołany został Tomasz Zaleszczyk. Według wymogów z pierwszego konkursu kandydat powinien m.in. posiadać 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz znać zasady funkcjonowania i zarządzania spółką prawa handlowego.

Reklama

Brak rozstrzygnięcia konkursu wywołał różne plotki i spekulacje. Jedna z nich mówi o tym, że miejsce to szykowane jest pod Wojciecha Błachowicza (KO), miejskiego radnego, który od niedawna nie pracuje już w Warszawie. On też był potencjalnym kandydatem na stanowisko szefa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na naszych łamach przyznał, że rozważa udział w tamtym konkursie, ale ostatecznie nie wziął w nim udziału. Czy teraz bierze pod uwagę taką opcję?

Na to pytanie W. Błachowicz nie odpowiada wprost, argumentując, że nie chce się tłumaczyć z decyzji, jeśli ewentualnie zmieni zdanie. – To, że moje nazwisko pojawia się przy okazji różnych konkursów, wynika z tego, że mam spore doświadczenie zawodowe w różnych branżach. Co prawda jestem osobą publiczną, ale nie chcę co rusz mówić o swoich planach – powiedział. Zaznaczył też, że nierozstrzygnięcia konkursu na prezesa PGM nie należy wiązać z tym, że stanowisko to jest szykowane dla niego.  


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyslanin - niezalogowany 2019-11-16 23:32:47

    O a Pani Marzenka?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zniesmaczony - niezalogowany 2019-11-17 01:58:04

    Najlepsze że Pan Wojciech B.  jest jak to sam mówi specjalistą od wszystkiego, a jego pracodawcy chyba mają odmienne zdanie niż on bo wszędzie wylatuje z przytupem zie pójdzie. A więc ego chuba jest przerośnięte tego Pana niż umiejętności. Już sie rzygać chce jak czytamy gdzie to on już nie miał pracować, ile to już razy miał Rezygnować z mandatu Radnego ... Teraz PO jest w tej "śmiesznej koalicyjce" że jeszcze bardziej nie wie czego chce rządzą miastem a nawet nie potrafią cofnąć tak śmiesznej sprawy jaką jest Honorowe Obywatelatwo wiadomo dla kogo. No ale nawet i to przerosło PO ....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kaska - niezalogowany 2019-11-17 07:25:14

    I coraz wiekszy balagan.I co teraz?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama