Dzisiaj, 30 czerwca br., odbyła się zdalna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu. Jedna z ważniejszych, bo absolutoryjna. Prezydent Wojciech Bakun po raz drugi z rzędu nie otrzymał wotum zaufania. Sprawa udzielenia absolutorium pozostała w „zawieszeniu”. To otwiera drogę do ogłoszenia referendum w sprawie odwołania go z pełnionej funkcji.
Główny zainteresowany podczas obrad był nieobecny. Przebywa na urlopie zagranicą.
Na początku sesji radny Wspólnie dla Przemyśla Marcin Kowalski zgłosił wniosek o przełożenie obrad na 5 lipca br. Po to, aby Wojciech Bakun mógł być obecny. Radni nie przychylili się do tego. Stosunkiem głosów 10 „za” przyjęciem wniosku, 11 „przeciw” i 1 osoba wstrzymująca się zdecydowali, że obrady będą kontynuowane.
Raport o stanie gminy miejskiej Przemyśl przedstawił zastępca prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży. Dyskusji nie było. Po tym odbyło się głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania dla W. Bakuna. Stosunkiem głosów 10 „za” udzieleniem, 11 „przeciw” i 1 osoba wstrzymująca się radni zdecydowali, że prezydent Przemyśla drugi rok z rzędu nie otrzymał od nich wotum zaufania.
Kolejnym punktem było przedstawienie przez skarbnik miasta Monikę Czuryk sprawozdania z realizacji budżetu za 2020 r. Potem doszło do dyskusji (szerzej w papierowym wydaniu ŻP) i do kolejnego rozdania. Tym razem głosowania nad udzieleniem absolutorium W. Bakunowi.
Aby takowe otrzymał lub nie, głosować za tym powinna bezwzględna większość ustawowa rady. W tym wypadku 12 osób (przemyska rada miejska liczy 23 osoby). Mimo pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej i zatwierdzenia przez radnych sprawozdania finansowego za 2020 r., radni pozostawili ten punkt w zawieszeniu. Uchwała nie została podjęta. 10 osób było „za” udzieleniem absolutorium. 12 osób wstrzymało się od głosu.
W zeszłym roku W. Bakun także nie otrzymał wotum zaufania i nie zostało mu udzielone absolutorium przez radnych. Dwukrotnie nieudzielenie wotum zaufania dla prezydenta Przemyśla sprawia, że może zostać ogłoszone referendum nad odwołaniem go z pełnionej funkcji.
Wniosek takowy może zgłosić rada miejska, a referendum (jeśli wniosek zostanie przegłosowany) może odbyć się 14 dni po tym fakcie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brac die chłopy do roboty i odwołać.
Brac się chłopy do roboty i odwołać.
Może zaczniemy od radnych ? Większość z nich nie powinni zasiadać w radzie! Darmozjady wszędzie głośno krzyczą ale nic nie robią! Dlaczego za czasów Chomy nikt tak nie narzekał ?! Wstyd mi za nich !
No nareszcie ile można już to tolerować. Odwołać Bakuna ze stanowiska Prezydenta! reFerendum !!
dokładnie pogonić to towarzystwo "radnych" , Polacy w Przemyślu to jeszcze większość
Odwołać trzeba tego co najwięcej miesza pisiuraka i jego koty Kamińskiego.
Odwołać Kamińskiego z funkcji przewodniczącego!
Niech zgadnę. Kamiński macza w tym palce czy inny słup z PiS?
Gdyby był kobietą , to zrobili by mu dziecko i przeciągnęli na swoją stronę.
Odwolac Bakuna dosc tego!! Ile mozna!! On sie nie nadaje na Prezydenta. Miasto brudne zaniedbane i dziurawe. Brak inwestycji i miejsc pracy i szacunku!
Nie rozumiem dlaczego pan Bakun nie wziął udziału w tak ważnej dla siebie sesji. Skoro odbywała się zdalnie, za pośrednictwem łączy to - jako podobno "fachowiec w temacie ", technik informatyk nomen omen, urządzający rozliczne czaty z mieszkańcami mógł uczestniczyć w sesji zdalnie.Każdy pracownik ma prawo do urlopu - ale dlaczego pan Bakun zorganizował urlop akurat w terminie sesji absolutoryjnej.Czyżby kolejne mocowanie się - " kto ważniejszy"Panie Bakun - najważniejsi są Mieszkańcy Miasta.
Gosciu,masz racje,ja tez sie nad tym zastanawiam. Tyle krzyku o co? Jesli to dla prezydenta Bakuna nie ma az takiego znaczenia ,to nam nic do tego. Ma prawo do urlopu i do odpoczynku. Tylko po czym. Czym sie tak napracowal ??? Jesli taki zmeczony,to odwolac !!!!
Jeżeli zbliża się najważniejsza sesja w roku, to prezydent na nią czeka, przygotowuje się do niej i dopiero jak się ona zakonczy to wybiera się na urlop. Tak to rozumiem jeżeli mu na tym naprawdę zależy.Ale on przeczuwał, że nie dostanie absolutorium, dlatego robi zasłonę dymną u odgrywa ofiarę. Dobrego tatę który pojechał z rodzinką na urlop po roku ciężkiej pracy i nie dano mu się wypowiedzieć. Schemat: zła Rada - Prezydent niewinna ofiarą nagonki, stosowany jest zresztą od dawna.
Ustawa o referendum lokalnym z 15 września 2000 daje prawo do odwołania nie tylko prezydenta ale także całej rady miejskiej.Wystarczy tylko wniosek 10% mieszkańców co w naszym mieście nie będzie takie trudne.Co ciekawe w jedym referendum można jednocześnie odwołac tak prezydenta jak też radę miejska.w/g mojego rozeznania rady miejskiej nie będze takie trudne.Dali sie poznać nie tylko młodym mieszkańcom naszego miasta
Nie mógł uczestniczyć, bo jest na urlopie .
Mura,podaj jedna rzecz ,ktora zrobil Bakun dla miasta po uplywie 2,5 lat. Co ??? jedna jedyna ,no co????
Miał uczestniczyć w sesji, mógł nie być na urlopie. Skarbnik w czasie urlopu kierował PWiKiem i dal radę. Każdy zdrowo rozsądny planuje swój urlop, czy wcześniej przed wykupieniem wycieczki rozmawiał z przewodniczącym rady? Prezydent co widać nie jest na końcu łańcucha pokarmowego. Te pisma do przewodniczącego i zasłanianie się kodeksem pracy, robienie z siebie męczennika, cwaniactwo pozostałych radnych próbujących tluczyć to żenujący poziom. Zresztą to historia, szkoda tylko że tak błahy temat zdominował sesje. Swoją drogą czy umowa o pracę obejmuje swoim zakresem uczestniczenie w sesjach miasta? Czy uczestniczenie w sesji jako gość to pełnienie obowiązków służbowych? Niektórzy radni mówili, że tak - czy to prawda?
Referendum i Rada Miejska z automatu zostanie odwołana, jak widać żeby zmienić coś w Przemyślu nie wystarczyło tylko wybrać Prezydenta.
Referendum i z automatu zniknie skład obecnej Rady Miejskiej, a mieszkańcy wybiorą na nowo i pogonią krzykaczy.
Referendum i z automatu zniknie skład obecnej Rady Miejskiej, a mieszkańcy wybiorą na nowo i pogonią krzykaczy. Mamy to znaczy kto Bronek?
Referendum i z automatu zniknie skład obecnej Rady Miejskiej, a mieszkańcy wybiorą na nowo i pogonią krzykaczy.
Referendum i z automatu zniknie skład obecnej Rady Miejskiej, a mieszkańcy wybiorą na nowo i pogonią krzykaczy.
Pokaż co zrobiłeś dla miasta i mieszkańców!!! A skoro masz czas tu pisać bzdury to widać niewiele robisz.
Referendum i z automatu zniknie skład obecnej Rady Miejskiej, a mieszkańcy wybiorą na nowo i pogonią krzykaczy.
co jak co ale Przemyśl miał i ma prezydentów na papierze ale wybierali go wyborcy nie lepsi od nich i dlatego taki finał miasteczka jaki jest wszyscy widzą...
do Przemyślanin - referendum będzie dotyczyć tylko Prezydenta miasta a nie Rady oni darmozjady i wichrzyciele zasiadający co niektórzy od "wieków" zachowają swoje stołki i pensyjki. Ludzie ogarnijcie się nie znacie podstawowych spraw jak działa prawo samorządowe dlatego w Przemyślu w radzie Miejskiej zasiadają takie POLITYCZNE MIERNOTY
''Radny kradnie a całe miasto na dnie'' - Kazik Staszewski
Szkoda że tak szybko nie chcieliście odwołać niejakiego TW Kristofera, i co za tym idzie, narobił przez te wszystkie lata takiego gnoju, że mózg staje w miejscu !!!
"NAPOLEON" czyli -przewodniczący RM otrzymał od Prezydenta 3 TRZY pisma z prośbą o nieorganizowanie posiedzenia RM w sprawie absolutorium w czasie gdy będzie przebywał na PLANOWANYM urlopie wypoczynkowym/Pan M.Kamiński nie odpowiedział Prezydentowi na żadno z pism / to tak w ramach ""dobrej współpracy"" Pana Kamińskiego z Prezydentem miasta szumnie głoszonej przez przewodniczącego mieszkańcom miasta. Celowo i zaplanowany wyznaczony termin Rady miał na celu niedopuszczenie Prezydenta do głosu .Pan M.Kamiński wraz z miernotami przybocznymi z rady chce za wszelką cenę zostać Prezydentem miasta przed terminem ,oby się Pan nie przeliczył Panie Kamiński bo partia PIS to nie wszystko a Pan swoją osobą nie reprezentuje zbyt WIELE
SS , a jak się pisze Kodzak czy Kojak?Tobie już też dziękujemy.
Jessi - zapytaj starych radnych a będących teraz w obecnej radzie miasta jak i byłego prezydenta dlaczego strefę dla inwestorów zrobiono na terenie podmokłym /na bagnie/ żaden normalny przedsiębiorca nie będzie wywalał dodatkowej swojej kasy w teren by takim jak tobie Jessi zapewnić miejsce pracy
I naprawdę trzeba być Napoleonem, żeby sobie z tym tłumem poradzić. Choćby na dzisiejszej sesji.A jednak ten Napoleon z tymi miernotami dał radę. Ja go podziwiam, a ty dałbyś radę.I wiesz co?Na pewno byłby lepszym prezydentem niż Bakun.Ale z tym PISEM to się zgadzam. Coś tu jest nie tak.Bo czy nie uważasz, że w tamtej kadencji powinien zostac kandydatem?
Odwołać Bakuna nie nadaje się na włodarza tego miasta nie potrafi załatwić sprawy do końca odbija piłeczkę do innychnie czujemy się bezpiecznie w tym mieście piszę odnośnie psów umył ręce w tej sprawie wszyscy w tym mieście wiemy o co chodzi dziękuję
dla chcącego nic trudnego - przecież to internetowy prezydent, mógł podpiąć się gdzieś i być obecny na sesji - sorry, ale dlaczego wszyscy mają dopasowywać się do jednego człowieka? Każdy ma coś zaplanowane....
Odwołać dziada Bakuna. Zamiast pracować to za nasze pieniądze wyleguje się na plaży. Słabo ten Prezydent wygląda mam na myśli pracę dla miasta a nie wygląd... Bo ma stanowisku jakby brzuszek złapał.Pogonić dziadów ze stanowisk Bakun i Świeży niech wezmą się do roboty.
Urlop w tak ważnym momencie ? Przecież urlop sie planuje i sesję również. Ot takie ma poważanie dla Przemyśla?
do Bronek - widzisz jesteś Pan pokroju ""Napoleona" Rady miejskiej co to sam niczego nie potrafi zrobić a zadowala się ochłapami dla miasta co skapną z wojewódzkiego PISowskiego stołu ,obwieszczając potem na forach społecznościowych sukcesy tylko czego? Jego poddaństwa,lizusostwa za stanowiska które piastuje ,totalnego partyjnego niewolnika ,któremu zabroniono samodzielnie myśleć. Dla własnej korzyści ,nie dla miasta zgnoi wszystko i wszystkich wraz z posłusznymi miernotami ,widać i słychać to było na dzisiejszej sesji RM.
Gościu Ty gdybyś nie dostał urlopu zapewne poszedł byś do sądu, a tu na forum jesteś fifarafa. Najlepsi są ci radni którzy swoim pracownikom płacą ochłapy, a na radach zgrywają zatroskanych obywateli miasta
Czas najwyższy, ciągle PODWYŻKI już wystarczająco rujnują mieszkańców a niemal pewne kolejne !!! Zero spełnionych obietnic, tylko swojaki się bawią a miasto już sięga pod każdym względem dna !!!
Już czas pisiorow się kończy! Dlatego na złość zwołali sesję wiedząc że Prezydent będzie nieobecny, im nie chodzi o miasto i jego mieszkańców , tylko pokazać "Brylantowi" za kadry w Przemyślu działają!
Bakun, moje osobiste rozczarowanie, jego towarzystwo to jakaś patologia i pieniacze, dość żartów z Przemyśla
A pod redakcją znowu można było umyć podwozie dzisiaj. Miasto niemocy.....
No tak, moje stałe powiedzonko, jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. I co się dzieje, wielu z tych którzy nie tak dawno w wieczorze powyborczym wrzeszczeli na całe gardła "Wojtek", "Wojtek", dowód filmiki w internecie, dzisiaj pierwsi jako awangarda chcą jego i to natychmiastowego i niezwłocznego odwołania. Ale drodzy kolesie chociaż byłem przeciwny wyborowi tego waszego Wojtka bo był młody i niedoświadczony w zagadnieniach i pracy samorządowca, nie miał żadnego zaplecza politycznego jedynie narnego jak widać pseudopolityka, raczej muzykanta Kukiza co nie wróżyło mu sukcesu w roli mera nawet tak marnej mieściny jaką jest obecnie Przemyśl. Co mówił prezes w Przemyślu, zagłosujecie na naszego kandydata dostaniecie "kasę", a " przymyślaki" wielu z tych co obecnie żąda "głowy" Wojtka swoje czyli gremialnie w drugiej turze wybrali na swojego mera Bakuna i to z ogromną przewagą 75: 25 nad kandydatem PIS-u ekonomistą Hamryszczakiem. A efekty jak widać, słychać i czuć, znowu baranim pędem odwołać. Ale hola, hola wpierw referendum czyli niewiadoma, a nawet po odwołaniu znowu to samo czyli brak odpowiedniego, kompetentnego kandydata czyli kogo?, może wybitny samorządowiec Kamiński, może wieczny radny Zapotocki, a może powrót do Chomy, panie Choma wróć ratuj Przemśk To takie retoryczne moje subiektywne oceny, myślenie i narzenie o pięknym, może niewielkim ale przynajmniej czystym i zadbanym Przemyślu, z odnowionymi domami i kamienicami co jest moim od zawsze "konikiem" i za co byłem i będę nieustannie obrażany a mam takich smarkatych "fanów", ze sportem przynajmniej połowie jaki jest w 39 tysięcznym Jarosławiu a nie jedynie na poziomie 5 ligi, rozgrywek skrzatów i zuchów, ligi mamusiek i rozgrywek salezjańskich czyli Przemyśl sportowa potęga, o jakiej marzył Choma za którego kadencji sport sięgnął bruku, zlikwidowano nawet wielce zasłużoną przemyską koszykówkę, zresztą były koszykarz Bakun też miał i ma to daleko w tyle, zaś babington dla którego wybudowano dużą salę sport ową przy I LO jest obecnie na marnym poziomie, zresztą jak niemal wszystko w tej mieścinie. Dlatego jeśli ktoś krzyczący obecnie czy piszący na tym forum odwołać Bakuna chce strzelić sobie i innym nie w stopę a w czoło, pytam kogo chcecie, prezydenta komisarycznego który pozbawiony zaplecza finansowego będzie jedynie administrować, zaś funkcję administratora może pełnić jeszcze do końca kadencji wasz Wojtek czyli prezydent Bakun. Jeśli chcecie referendum to czekam na wybitnych kandydatów na nowego mera. Można pisać więcej o wiele więcej bo temat ocean, ale by nie zanudzać moich fanów, często wyborców Wojtka, ale jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. P. O.
Zdaje się że nic nie rozumiesz z tego co Kukiz chce zrobić dla społeczeństwa w Polsce. To jedyny człowiek w polskim sejmie zasługujący na szacunek, to ze dobrał sobie złych kandydatów typu Bakun czy innych z konfederacji to inny temat. Ale cytując klasyka, taki mamy klimat czyli w tym przypadku takie mamy społeczeństwo. Bezdennie głupie i niereformowalne. A takie społeczeństwo nie może wybrać mądrze. Ato co się dzieje w Przemyślu jest potwierdzenie moich słów.
Trzeba zrobić referendum i odwołać radnych bo szkoda naszego Przemyśla
Tylko szkoły sportowe otwiera a pracy dla ludzi to nie ma niech się weźmie do roboty bo tylko Przemyśl to bród smrut i ubóstwo
Do JANA bez ziemi. Ludku drogi wydaje się że rozumiem więcej od ciebie, o wiele więcej. I wychwalaj wielkośc swojego Kukiza do woli, oddawaj mu cześc i uwielbienie od mojego wpisu się odpi. szczególnie że nie dotyczył twojego bożka czy guru, jak wolisz.
A kto zwołuje referendum?A kto w referendum czynnie uczestniczy?
I znowu przemyski obesraniec plunął katolickim jadem! Nawet nie wiesz jaki jesteś śmieszny z tym twoim wybujałym ego !
W takiej sytuacji człowiek dobrze wychowany i inteligentny wstaje, przeprasza i wychodzi. A tu co ? Gdzieś nas wszystkich mają aby się tylko na stołeczku utrzymać znajomych na dobrych stanowiskach posadzić i jest super.
wierzę , jestem przekonany , że te wszystkie przemyślenia, opinie przedstawione w tej gorącej dyskusji nie są głosem całego społeczeństwa. Żadnej wizji , żadnego "światełka w tunelu", totalna krytyka , czarnowidztwo ,- a przetrwało to miasto już wojny i choroby , nieżyczliwych mu ludzi - ponad 1000 lat , .....
do cireus7trafne spostrzeżenie, a ja dodam że przetrwało tyle lat pomimo, że w ostatnich kilkudziesięciu latach nie miało szczęścia do włodarzy.Ten ostatni - niestety wyjątkiem nie jest, ale został wybrany.Tak to jest jak się głosuje i wybiera przeciw- a nie za .Nieszczęście gotowe, okraszone brakiem wykształcenia, wiedzy i doświadczenia.Dobrymi chęciami - piekło wybrukowane jak powiada przysłowie
nic by to nie dało, pisowscy radni mają realizować plan Tomaszka, a że mają odpowiednie stołki to im to pasuje..
Lubie komentarze tutaj, bo ładnie widać jak pisowcy toczą pianę z ust i od 3 lat krzyczą te same, nudne juz hasła o miejscach pracy, brudzie, smrodzie. Jedyne co robicie w tym względzie to drzecie się, ale żaden z Was szanowni nie zrobił w tym względzie NIC! Jestescie tam samo odpowiedzialni za miasto jak prezydent i tak samo możecie cos z tym zrobić. PIS ma wladze w kraju, ma większość w radzie, czy ktoś z Was zrobił cokolwiek, pociągnął na sznurki, żeby stworzyć tu miejsca pracy? Jakieś dofinansowanie? Projekty? Fundusze, których nawet Kamiński z Kuchcińskim nie mogli załatwić. Jeszcze tego nie widzicie, bo jestescie zaślepieni nienawiścią i jedziecie długą drogą w dół. Mieszkańcy maja Was i Waszych kłótni dość., a Wasz profesjonalizm i politykierstwo to jedna wielka kpina
To nie Ola tylko jakiś spocony Grzegorz lub Monika
prawie sami internetowi krzykacze :) chyba żaden nie liczy że któryś kogokolwiek "przekona" czy spowoduje zmianę poglądów - nikogo jeszcze nie przekonali a najbardziej rosmiesząją tacy"zaangażowani" komentatorzy krzykacze :) :)
Na pewno przed 1989r był zagorzałym komunistą, teraz proboszcz nakazuje mu głosować na PiS,może proboszcz jest pedałem bo niedawno określił się jako zwolennik lgbt, ci starzy sklerotycy tak mają. Jak dla mnie to on nawet śmieszny nie jest, raczej żałosny. Ale na pewno szkoda na niego tracić czas.
Mylisz się. Zawiedzionych wyborców Bakuna jest więcej niż jesteś wstanie zauważyć. Znajdują się poza zasięgiem czubka Twojego nosa. Nawet poseł Rząsa otwarcie krytykuje poczynania włodarza. W zasadzie już nikt nie traktuje poważnie ciasteczkowej zbieraniny poza samymi zainteresowanymi. Rozstrwonił potencjał jaki zyskał ośmieszając PiS w wyborach. Z tym, że szydercze komentarze (jak Twoje) już nie są śmieszne. Szemrane wybieranie prezesów, dziwne biznesy. Niespełnianie obietnic jak choćby konkursy czy audyt. Wielkie nic jeśli chodzi o rozlicznie poprzedników, w sazadzie poza ciągła krytyką poprzedników z ust obecnie rządzących nic nie wypływa. Najgorsze traktowanie pracowników mobbing w spółkach, pracownicy naciagajacy się w sądach, a to mieszkańcy miasta przypominam, nawet radny Leszczyński plakał w mediach. Niezrozumiałe decyzję, to raptem 3 lata. Nigdy więcej!
Artykuł jest o prezydencie panu Bakunie , a większość komentujących pisze o radnych co świadczy że opanowali sztukę czytania ale bez zrozumienia,mija trzeci rok jak rządzi miastem ,wszyscy dobrze widzą co jest dobrze a co źle .Zasłanianie nieudolności długami po poprzedniku jest tłumaczeniem że w Ameryce murzynów biją,czy jest jakieś miasto bądź gmina nie zadłużona ? pewnie znajdzie się parę .
Jedynym kandydatem z PIS który ma szanse czytaj nie nagrabił sobie negatywnego elektoratu jest Pilch
Brawa za mądry post. Pozwolę sobie dodać ze ten stan rzeczy trwa o wiele dłużej niż. 3 lata.
Wystarczy wspomnieć niedawną tzw. "Aferę Podkarpacką 2.0", aby wiedzieć czyj plan jest realizowany i że zjawisko ostracyzmu względem prezydenta Bakuna nie jest spontanicznym zjawiskiem, tylko zmyślnie i bezwzględnie prowadzoną akcją.Drodzy mieszkańcy, obywatele, przyszli wyborcy, jak jest w mieście każdy widzi. Brakuje pieniędzy praktycznie na każdym polu, miasto jest zadłużone, a struktura spłaty zadłużenia, notabene przyjęta za poprzedniej władzy nie pozwala na jakąkolwiek swobodę w prowadzeniu inwestycji. W mieście nie ma powierzchni pod potencjalnych dużych inwestorów, a strefa ekonomiczna jest nieatrakcyjna z powodu złej jakości podłoża. Fabryka mebli wybrała gminę Orły bo potrzebowali działkę o większej powierzchni niż byliśmy im to w stanie zaoferować. Nie wspomnę już o niepoważnym traktowaniu firm, które już zakupiły grunty w obrębie Przemyskiej strefy, a teraz mieszkańcy domagają się zatrzymania inwestycji. W takim razie, parafrazując klasyka, ja również nie chciałbym "ubić muchy w kiblu " z nami.Patrząc na to wszystko i na zjawiska zachodzące w innych gminach widać, iż każda inicjatywa prezydenta będzie blokowana. Tak się dzieje także w innych miejscach gdzie PIS przegrał. Rząd nie pozwoli na poszerzenie granic miasta (kiedyś mieliśmy już taką sytuację), nie da dofinansowania do budowy basenu (Fredropol o dziwo dostał, ciekawe...), nie da pieniędzy na dokończenie robertowskiego bunkra na zniesieniu, nie będzie wspierał obecnej władzy na każdej płaszczyźnie, aby potem wykazać jej nieudolność na wyborach.Mając to na względzie, a także dobro naszego dupcewa musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy stać nas na kolejne lata marazmu i upadku? Albo inne, z innej beczki co wolimy, wątpliwie moralnie miernoty i pieniądze z Warszawy, czy naiwne miernoty które z pewnością takowych pieniędzy nie otrzymają? Decyzja należy do Was. Nie denerwujcie się tym stetryczałym obsrywatorem, który swoimi stwierdzeniami kwestionuje zasadność demokracji (w gruncie rzeczy przyznaję mu rację, bo jej nie lubię) ponieważ przez dziesiątki lat jego obserwacji, również nie zrobił nic wielkiego dla tego miasta, a między innymi jego głosy z lat poprzednich miały wpływ na wygląd tych jego kamieniczek, chodników i tego wszystkiego co mu tam nie pasuje.Pozdrawiam serdecznie panią z ulicy Barskiej i pana z Franciszkańskiej. Cześć!
Kamiński jakoś 5 robót z nadania ogarnia a Ty jednej znaleźć nie możesz
dziwna sprawa , komisje rewizyjne, które oczywiście opanował pis org wydały pozytywne opinie a zagłosowały odwrotnie...
Pomijając wszystko inne, skąd masz pewność że PiS będzie nadal rządził , w dodatku otrzyma kasę z Brukseli? Przecież państwo jest bankrutem tak jak i Przemyśl , / zresztą jak i i mnóstwo innych miast i gmin/ , jaką masz pewność że kolejna fala wirusa nie zmiecie rządu? Lub nie poprowadzą do szybszych wyborów bo uznają że tak będzie dla nich lepiej? Polityka w naszym polskim wydaniu to gra interesów, słusznie wskazujesz że rodzimy przemyski PiS robi wszystko aby doprowadzić do wcześniejszych wyborów w mieście, oni mogą tylko zyskać bo drugi raz takiego samego numeru z podpisami na listach chyba nie zrobią.Problem raczej tkwi w tym że nie ma na kogo głosować, porządni ludzie unikają polityki jak ognia,inni nie chodzą na wybory. Przewijają się przez partie ci sami ludzie lub ich dzieci /krewni/ ,są oni popsuci do imentu , wybiera ich społeczność z nimi powiązana oraz ta cześć naiwna która wierzy że coś może się zmienić. Nic w tym modelu zmienić się nie może.Bo nie jesteśmy do tego zdolni, bo nie pozwolą na to inni którym zależy byśmy byli słabi, niezdolni do właściwego rządzenia.
Drogi Janie, nie mam takiej pewności. Niestety polityka obecnych władz wepchnęła nas w drogę bez powrotu i wygrywać będą ci którzy obiecają biedakom więcej. Póki co opierać się można na sondażach. Mało tego uświadomiłem sobie, że nie mam pewności, iż nawet jak PIS wygra w Przemyślu to Warszawa sypnie kasą... Jest jedynie szansa, którą upatruję w miejskich stołkach dla ich rodzin i pobratymców i chęci utrzymania się przy korycie.Wątpię aby Jarosław zdecydował się na wcześniejsze wybory. Ma chyba jeszcze pamięć i pamięta co stało się gdy już kiedyś zrobił taki numer.Patrząc na inne miasta serce rośnie tylko w kontekście Rzeszowa. Przez przynajmniej najbliższe 2 lata zasmakują tam tego co w Przemyślu znamy od dawna.
Aby nie było, nie nawołuję do głosowania na kogokolwiek. Uważam jednych i drugich za szkodników. Oczywiście wybór zależeć będzie od mniejszego zła, albo jak to klasyk ostatnich wyborów parlamentarnych mawiał, większego dobra.Potrafię znaleźć pozytywy teraźniejszego prezydenta, chociażby to co zrobił z cenami paliw w mieście budzi mój szacunek. Odchudzenie składu urzędu miasta też oceniam pozytywnie choć rozczarowany jestem małą skalą. Ładnie spłaca zadłużenie po poprzednikach, ale tu łaski nie robi bo nie ma wyjścia.Jan ma Rację, w Przemyślu (a podejrzewam że w całej Polsce) nie ma ludzi którzy chcieliby zająć się polityką, a jednocześnie mieliby do tego kompetencje. Co widać na przykładzie Przemyśla, do polityki idą miernoty, zazwyczaj bez, albo z wykształceniem zdobytym gdzieś w okolicy granicy z Ukrainą. Te miernoty nie znoszą osób wykształconych, uwielbiają robić intrygi i wykazują się inicjatywami mało pożytecznymi społecznie.
Tak Janie.Kiedyś chciales audyt, kiedyś rozliczales Bakuna z jego obietnic przedwyborczych.Kiedyś również obwiniales Chome za zaluzenie miasta. A dziś?Dziś już piszesz inaczej.Czyżby i do ciebie już dotarli i dlatego masz inne pióro?Wierz mi, to nie jest tak jak myślisz.Rozumiesz?To nie tak.Ale dziś niestety muszę Ci przyznać rację.Jesteśmy głupim narodem,ktory daje sobą manipulować i daje się zastraszać.Szukaj prawdy Janie, szukaj jej.
Nic się nie zmieniło,nadal uważam byłego prezydenta za zło w ciele cwanego lisa a obecnego za beznadziejnego jego naśladowcę . Chętnie podpiszę listę w sprawie referendum o jego odwołanie ale wcześniej chciałbym znać nazwiska nowych kandydatów. Ja już wyrosłem z naiwności, nie istnieje też dla mnie mniejsze zło. Co do prawdy; my jesteśmy skazani na beznadziejność, skazani głównie przez samych siebie. Zmienić to tylko może rzetelna edukacja tylko że nie umiemy jej wyegzekwować od rządzących.
do OBELIX - BRAWO nic dodać nic ująć !!!!!
do Jan - po linii partyjnej ma Pan już DWÓCH kandydatów beznadziejnych ale wiernych i poddańczych ,no jeszcze może jeden wchodzi do gry grzejący ławę radnego 23 LATA od 1998 r do dziś przefarbowany z partii SLD na obecnie klub, Nasz Przemyśl.
Sam widzisz Janie jak cenne na tym forum są Twoje uwagi. Ludzie Cie czytają ale przez to stajesz się niewygodny.A chciałeś jakiś czas temu zaniechać.Nie wolno Ci Janie, byłaby wielka szkoda. Dziękuję za szczera odpowiedź.Rzuca się teraz na mnie bamunowcy i ludzie poprzednika ale jeśli mamy pisać, to piszmy prawdę, bez względu na to jaka by ona nie była.Nie jesteśmy skazani na beznadziejność przez samych siebie ale przez innych. Nie pozwolą Janie, chociaż kto wie? Więc szukaj prawdy Janie. I wiedz, że tego o czym piszesz nie było nie ma i na pewno nie będzie. To bzdura. Ty na pewno wiedzialbys o tym, gdybyś się nie dał się w to wkręcić. I będziesz o tym pierwszy wiedzial, bo jesteś mądrym człowiekiem. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie.I życzę Ci dużo zdrowia bo jest bezcenne.
Przecież na ich miejsce przyjdą inni i co uważasz, że nagle coś się zmieni. Przyczyny takiej a nie innej sytuacji miasta są bardziej złożone niż to jacy radni zostaną wybrani. Żeby coś się zmieniło potrzebny jest ruch że strony państwa, jakiś program dla byłych miast wojewódzkich, które prawie w całości sobie nie radzą. Przemysl jest i zawsze był miastem pozbawionym przemysłu , to było miasto kolejarzy i wojskowych. Niestety po 89 to wszystko padło. Naprawdę trzeba uczciwie przyznać, że poradzić sobie w takiej sytuacji jest sprawą prawie beznadziejna. Ale wybór Bakuna zamiast Hamryszczaka był głupota, a wiara w to,że sobie poradzi naiwnością. Jakie on ma atuty? Że młody, akurat w polityce to wada a nie zaletą. Że jest z poza układów wada jeszcze większą....Na co wyście liczyli?
Ten co płacił ochłapy siedzi teraz we więźniu
Wojtek pisze z urlopu. Czyżby nowe otwarcie i nowa efemeryda na naszym rynku politycznym ?
Dlaczego pod tekstem obelixa nie można dodać komentarza ?Dwa razy próbowałem
Każdy pracujący ma prawo do urlopu, a mamy wakacje, jak się nic nie robi to i się o tym nie wie, bo wakacje trwają no nie panie Radek
Cóż, żeby móc działać trzeba mieć i mądrą Radę Miejską, a dziś mamy radę, która na wszystko mówi NIE, to jak można i działać??? i słyszymy pan prezydent jest tu tylko gościem, to wysoka rada decyduje, więc do kogo pretensje, a w radzie zasiadają i rządzą ci sami co w poprzedniej kadencji więc jak ma być dobrze w Przemyślu??? Ale w Polsce wszystko wina Tuska, a w Przemyślu Bakuna. Ciekawe dla czego przez wiele lat Przemyśl się nie rozwijał, nie pozyskiwał inwestorów, rada ta sama, która teraz ma pretensję do prezydenta, że tego nie robi. Miasto się oddłuża, drogi remontują - najdłuższa to Bielskiego i Wysockiego, powstał inkubator, a restauratorzy dostali pomoc, nabrzeża Sanu wreszcie mamy czyste itd ale czepiamy się że powstanie fabryka 10 km od Przemyśla, a po likwidacji województwa ludzie dojeżdżają do Rzeszowa by pracować, a nie mówi się że strefa ekonomiczna stworzona przez większość dzisiejszej RM to bubel gdzie nie można budować dużych zakładów. Czepiać to każdy się potrafi i myśli, że w ciągu kadencji będzie kolorowo, a przez lata Przemyśl popadł w ruinę.
Szkoda kasy na referendum a taczki?. Panie dziad
Bakun startując w wyborach dobrze wiedział, jaki "spadek" pozostawi mu poprzednik, a mimo to na klatę przyjął status kamikadze. Tylko skończony idiota mógł wierzyć, że ze zmianą prezydenta wszystko zmieni się na lepsze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki: będą duże inwestycje, nowe fabryki, liczne nowe miejsca pracy itd. Równie idiotycznym jest myślenie (marzenie), że po ewentualnej zmianie prezydenta na bardziej słusznego (opcja - kandydat z obecnej, jedynie słusznej przewodniej siły narodu) miasto zakwitnie. Jeśli chcecie, aby rządzili "Napoleon", wybitna menedżerka Lucy P., albo ex marszałek Członek, to organizujcie referendum - będzie istny raj.
Brac die chłopy do roboty i odwołać.
Brac się chłopy do roboty i odwołać.
Może zaczniemy od radnych ? Większość z nich nie powinni zasiadać w radzie! Darmozjady wszędzie głośno krzyczą ale nic nie robią! Dlaczego za czasów Chomy nikt tak nie narzekał ?! Wstyd mi za nich !