Reklama

Prezydent Bakun z wotum zaufania i absolutorium

Dzisiaj, 17 czerwca br., odbyła się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Przemyślu. Prezydent miasta Wojciech Bakun otrzymał od radnych wotum zaufania i absolutorium za realizację budżetu w 2023 roku.

Program sesji zawierał kilkanaście punktów. Jednym z pierwszych było złożenie ślubowania przez trójkę radnych, którzy zmienili pierwotnie wybranych przez mieszkańców, ale którzy – z różnych względów – mandatu nie wypełnią (Greta Ostrowska, Bartłomiej Barszczak, Tomasz Dziumak). Nowymi radnymi zostali: Grażyna Stojak (Koalicja Obywatelska), Monika Jaworska i Paweł Grabas (oboje Wspólnie dla Przemyśla).

Głosowanie nad udzieleniem W. Bakunowi wotum zaufania i absolutorium odbyło się bez jakiejkolwiek dyskusji. Radni jednogłośnie (20 było „za”, trzech nieobecnych – Maciej Kamiński, Paweł Krzeszowski i Marcin Maciałek) zdecydowali się udzielić prezydentowi miasta wotum zaufania. Podobnie było podczas głosowania nad absolutorium za wykonanie budżetu za 2023 r. To W. Bakun także otrzymał jednogłośnie (20 radnych było „za”, trzech nieobecnych – Maciej Kamiński, Paweł Krzeszowski i Marcin Maciałek).

Reklama

Przypomnijmy, że w latach 2020 i 2021 prezydent miasta nie otrzymał wotum zaufania ani nie zostało mu udzielone absolutorium przez przemyskich radnych.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/06/2024 07:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama