Prezydent Wojciech Bakun chciał zlikwidować Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla, tłumacząc to względami organizacyjnymi. Miało się obyć bez zwolnień, a jednocześnie być taniej w utrzymaniu. Radni nie dali się jednak przekonać tym argumentom.
Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla powołane zostało jesienią 2003 r. jako miejska jednostka organizacyjna. Nie wchodzi więc bezpośrednio w struktury urzędu miejskiego. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie polityki przestrzennej miasta. Pracownicy biura przygotowują m.in. miejskie plany zagospodarowania przestrzennego.
Likwidacja – wyjaśniał sekretarz Dariusz Łapa – jest dalszym ciągiem reorganizacji, jaka miała miejsce w ostatnich tygodniach w urzędzie miejskim. – Założeniem prezydenta jest[paywall] włączenie biura do urzędu miejskiego, celem lepszej organizacji i prowadzenia spraw. Od lipca Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla zostało przeniesione do naszego budynku głównego – mówił.
Biuro miałoby zostać połączone z dawnym wydziałem architektury i ochrony środowiska, a wszyscy pracownicy do niego przeniesieni. – Nie będzie zwolnień, ale obniży to koszty administracyjne. Kadry i księgowość będzie prowadzić urząd, będzie jedna poczta – wyjaśniał D. Łapa.
Mimo pozytywnej opinii komisji gospodarki, radni nie byli przekonani do tego rozwiązania. Pomysł krytykował Robert Bal w imieniu klubu Regia Civitas. – Biuro nie podlega prezydentowi, jest też daleko od wpływów i nacisków politycznych – mówił.
Argumentował, że biuro realizowało zadania gminne, a wydział architektury – zadania powiatowe, wydając m.in. pozwolenia na budowę. Sugerował, aby sprawy administracyjno-kadrowe i księgowe powierzyć urzędowi miejskiemu i wówczas również zajdą oszczędności.
– Chyba, że chodzi o coś zupełnie innego, właśnie o tą samodzielność biura, która często przeszkadza w realizacji pomysłów, z pewnością dochodowych dla prywatnych inwestorów, ale już niekoniecznie korzystnych dla miasta jako całości – kontynuował.
Te słowa mocno zirytowały prezydenta. – Powiedział pan, że być może ta zmiana ma na celu większe wywieranie wpływu w celu realizacji prywatnych interesów, które niekoniecznie mogą służyć gminie. Proszę nie insynuować takich rzeczy. Jestem zaskoczony, że może pan w tym kierunku myśleć – podkreślił Wojciech Bakun.
Pomysłu bronił też D. Łapa. Zapewniał, że nie będzie „uszczuplenia merytorycznego” i nie chodzi tylko o oszczędności, ale także lepszą organizację pracy. Dodał, że w 2003 r. stworzono biuro, aby mogło świadczyć usługi na zewnątrz, ale obecnie tak się nie dzieje i pracuje ono tylko dla urzędu.
Radni nie dali się jednak przekonać prezydentowi i sekretarzowi. Za likwidacją zagłosowali wszyscy radni z Kukiz’15, a przeciw wszyscy z PiS, Regii i SLD. Podzielona była Koalicja Obywatelska. Dwie osoby z tego klubu opowiedziało się za likwidacją, jedna była przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Słuszna propozycja Prezydenta, biuro które pozoruje pracę, zbędny wydatek!Natomiast radni jak zwykle nie znając tematu - są przeciwni, dlatego Przemyśl nigdy nie będzie miał na zadania konkretne tylko na rozwój biurokracji.
Ten radny głosował przeciw LGBT? Niech lepiej weźmie się za koszenie trawy.
Bakun przewaliłeś ważne dla siebie głosowanie co jasno pokazuje że ta Twoja koalicyjka jest śmiechu warta. Gdzie Ci popierający Cie Twoi wspaniali Radni ?
KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL
Ten Pan co to mówił że likwidacja ma posłużyć prywatnym interesom (Pan Radny) ewidentnie bronił prywatnego interesu kogoś, kto na tym biurze zarabia (kolega, bliski, rodzina?). I tak oto się świat kręci. Udawaj praworządnego i troskliwego, a w rzeczywistości broń jakiś tajemniczych panów biznesmenów. I tak oto miasto nic nie zyska, Pan Radny się pokaże ze swojej ,,najlepszej strony", a komuś dalej będzie się pieniądz sypał w kieszeń. A taki rozsądny był ten pomysł.
To bardziej wygląda na biuro niedorozwoju.
WYSTRACZY POSŁUCHAĆ ODPOWIEDZI PREZYDENTA NA SESJI, A NIE CZYTAĆ I WIERZYĆ W TO CO PISZE LOKALNA GAZETA, ZRESZTĄ JAK NIE TRUDNO NIE ZAUWAŻYĆ CONAJMNIEJ JEDEN REDAKTOR CAŁY CZAS WYSZUKUJE ANTY SENSACJI W KIERUNKU PANA BAKUNA.ZRESZTA JAK SŁUCHAM 2 NIBY WYBITNYCH RADNYCH , ''BEZRADNYCH'' TO NIE WIEM CZY PŁAKAĆ CZY SIE ŚMIAĆ. ONI JEDNEGO SENSOWNEGO ZDANIA NIE UMIEJA SKLECIĆ I PRÓBUJA WEJŚĆ W PYSKÓWKE Z PREZYDENTEM NIE MAJĄC NIC MĄDREGO DO ZAOFEROWANIA(NO ALE CÓŻ WYSŁANNICY SKAZANI NA POŻARCIE)
Koalicja jaka koalicja jeżeli Bakun usuwa prezesów spółek i wsadzą niby z konkursu swoich ludzi to śmiech na sali. Myśli że może wszystko bo jest prezydentem to teraz bardzo się zdziwi. Panie prezydencie albo Pan zacznie szanować swojego KOALICJANTA albo już nie długo straci pan urząd. Do dopięcia budżetu już niedługo a później mamy jeszcze w przyszłym roku absolutorium. Wiceprzewodniczący Maciej K jeździ po tobie jak chce a ty to tolerujesz. Wojtku panietaja że marszałek ani wojewoda nie da ci ani grosza dlatego goń to towarzystwo z pod oręża PiS i RC.
A byles kołku choć raz w tym biurze, pewnie stoisz na budzie albo pijesz piwko i tyle wiesz o sprawie.Ja u nich załatwialem sprawę i wiem jak pracują
Słychać wycie -znakomicie. PISoBOLSZEWICKIE macki czas wielki odciąć.
To są dzieci tylko albo wyrośnięte albo wytatuowane i nic więcej bez wiedzy i doświadczenia . na dyrektorskie stołki wsadzają swoich , lanaują kolesi np. Festiwal czarnej , festiwal czego pytam? Teraz zrobią festiwal głupoty , nie wiedzy itp. S koda gadać i pisać bo za chwilę jakiś pajac po zawodówce zacznie komentować. Niech lepiej od razu zostawią cały ten bałagan bo lepiej napewno nie będzie. Od razu widać tok myślenia impreza za imprezą tylko się bawią niech miejsc pracy za przyzwoite wynagrodzenie poszukają w przemyślu to jest problem to może nasze dzieci powracają do domów by nie tuały się po świecie za pieniądzem . wstyt
Morwa mać. Jak pan Choma dał radę być przez 16 lat prezydentem?Przecież W y zjadacie gościa /nowego prezydenta/ bez marynaty nie posoliwszy nawet. Normalne wilkołaki. Zapodawać tu pomysły jak spowodować aby za dekadę Przemyśl był 70 tysięcznym miastem. No malkotenci jedziemy z koksem...
Człowieku stajesz się nudny, irytujący, nie potrafisz napisać coś rzeczowo tylko czytając Twoje komentarze jest cały czas to samo. Czytam komentarze i zawsze ten musi być, normalnie ciężki przypadek. Myślenie naprawdę nie boli, chyba że to jakiś szczególny przypadek nadający się na badania....
Słuszna propozycja Prezydenta, biuro które pozoruje pracę, zbędny wydatek!Natomiast radni jak zwykle nie znając tematu - są przeciwni, dlatego Przemyśl nigdy nie będzie miał na zadania konkretne tylko na rozwój biurokracji.
Ten radny głosował przeciw LGBT? Niech lepiej weźmie się za koszenie trawy.
Bakun przewaliłeś ważne dla siebie głosowanie co jasno pokazuje że ta Twoja koalicyjka jest śmiechu warta. Gdzie Ci popierający Cie Twoi wspaniali Radni ?