fot.zbiory własne" class="news__photo" >
Nie milkną echa ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. W jej trakcie debatowano nad sprawą dokończenia modernizacji targowiska Zielony Rynek oraz przystąpienia samorządu do rządowego programu „Mieszkanie Plus”.
„Tryb zwołania sesji został mocno skrytykowany przez radnych klubu Platformy Obywatelskiej zasiadających w Radzie Miejskiej” – czytamy w oświadczeniu Roberta Chomy, prezydenta Przemyśla. „Pragnę więc zwrócić uwagę, że tryb ten nie jest niczym nowym[paywall] ponieważ co jakiś czas, niezależnie od kadencji, zachodzi konieczność zwołania sesji poza standardowym trybem. Sprawa modernizacji „Zielonego Rynku” nie jest nowym projektem i nikogo nie powinna ona zaskoczyć. W uchwale budżetowej na ten rok wskazano to zadanie do realizacji z uzasadnieniem, że jesteśmy w trakcie starań się o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel, co udało się osiągnąć - uzyskaliśmy milion złotych dofinansowania. Zdziwienie budzą, więc stwierdzenia sugerujące, że jest to nowy temat. Zdziwienie budzą także zastrzeżenia Pana Radnego Wojciecha Błachowicza do samego projektu modernizacji, ponieważ to właśnie on w kadencji 2010-2014, pełniąc funkcję zastępcy Prezydenta, odpowiadał za jego opracowanie. Należy przy tym przyznać, że prowadził długie i żmudne negocjacje z kupcami działającymi na „Zielonym Rynku”
W czasie konferencji prasowej poprzedzającej obrady Komisji Rady jak i samej sesji, Radni Platformy Obywatelskiej, zaprotestowali przeciwko ograniczaniu dyskusji w sprawie tych ważnych tematów. Sugerowali, że 15 minut na projekt na Komisji to zdecydowanie za mało. Faktycznie dyskusja na komisji trwała prawie 1,5 godziny i została zakończona przez prowadzącego obrady tylko, dlatego, że nie było dalszych głosów w dyskusji. Oczywiście na sesji dyskusja mogła być nadal prowadzona, gdyby nie fakt, iż Radni Platformy Obywatelskiej, także Ci obecni na posiedzeniu Komisji odmówili w niej udziału. Po podpisaniu listy obecności – wyszli z obrad” – pisze prezydent Choma.
Ocenę tego, co się stało gospodarz miasta zostawia mieszkańcom.
„Zwracam jedynie uwagę, że podstawowym obowiązkiem Radnego jest udział w sesjach i posiedzeniach komisji, do której składu należy. Jeżeli ktoś nie zgadza się z propozycją uchwały, zawsze ma prawo ją skrytykować czy zagłosować przeciwko jej podjęciu. Odmowę udziału w obradach może uzasadniać jedynie brak odwagi przed oddaniem głosu „przeciw” przy podejmowaniu decyzji w sprawie zadań, na których realizację nasi Mieszkańcy czekają: tak w zakresie nowych mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus”, jak i modernizacji „Zielonego Rynku”. Może to być również niechęć do zagłosowania „za”, a tym samym poparcie działań Prezydenta Miasta i Radnych koalicji PiS - Regia Civitas” – kończy Choma.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ten z prawej strony niech już się nie odzywa. Miał 12 lat a teraz niech się zaszyje w jakiejś głuszy. Może przynajmniej jej nie zepsuje.
Pan Choma przez 12 lat tylko krytykował nie robiąc nic, ale to kompletnie nic. Niech teraz odejdzie z urzędu i zatrudni się jako lokaj w kurii biskupiej.
Chomik , jedź w pis du do mojżeszowa i nie pierdol , boś przez 16 lat goowno zrobił tylko się kasy nachapał! Rzeszów cie zgnoi , bo takich arcy kleryków pisowskich tam nie trawią. skończ waść wstydu oszczędź, malutkimi literkami pisząc.
Wyjaśniam że ten pierwszy obywatel Królewskiego Wolnego Miasta Przemyśl rządził 4 pełne kadencje czyli 16 lat. Jak rządził przy pomocy kolejnych zastępców których sam dobierał w zależności od partyjnych koterii , układzików oraz kolejnych równie beznadziejnych rad widać na co dzień . Wystarczy spacerek po tym niby jeszcze mieście , zobaczyć całe połacie odrapanych z tynków kamienic , ziejących w zimie czarnym dymem kominów , brudnych i obesranych chodników , setek pustych mieszkań i całych kamienic i budynków , popatrzeć na te paskudne bazary i straszliwy , trudny do opisania niby zielony rynek w centrum mieściny wtedy można ocenić 16 letnie rządy tego dumnego i zadowolonego z siebie i swoich 16 letnich rządów jegomościa. Nie czas na opisywanie przemyskiego dziadostwa na niwie oświaty i szkolnictwa wyższego , kultury , sportu ( brak hali sportowej , basenu otwartego , prawdziwego lodowiska) , przemyski sport na samym dnie , czegoś takiego dziadostwa , nie pamiętam od lat, same 4 i 5 ligi , zresztą w przeciągu tych" wspaniałych" rządów z mieściny "wyfrunęło" ok. 10 tysięcy ludzi , głównie młodych. No cóż ale jaki pan taki kram , jacy wyborcy taka "wadza". A co pozostawia po sobie : deficytowy od początku stok narciarski a niedokończona buda- wiata , dziadostwo na Sportowej i Wilsona (bazary) , krzywe chodniki , paskudny , straszący potencjalnych turystów most kolejowy , zniszczone parki i zieleńce ( przy Jagiellońskiej , Plac św. Floriana - obecnie myjnia samochodowa i co najważniejsze pusta strefa zwana ekonomiczną. Doprawdy sztuką jest uzbroić teren za niemal 23 miliony zł. i po 16 latach pozostawić pustą , ani jednego inwestora zewnętrznego. Myślę że to rekord świata w ekonomicznej nieudolności człowieka który bije rekordy w stawianych pomnikach, tablicach pamiątkowych i świętach , nieustannym świętowaniu, No cóż można i tak jednakże stan Przemyśla najlepiej na jednej z sesji określił wieczny radny Strzałkowski cyt. Rzeszów metropolia. Przemyśl - wioska. Tylko że panie Eugeniuszu my suweren wiemy to od lat i co z tego , zawsze pan podnosił rączką za przemyską wioską. dziadostwem. Tyle w największym skrócie , na resztę szkoda czasu i słów.
Panie Prezydencie Choma - miał Pan czasu aż nadto aby zrobić z miasta metropolię! Więć proszę schować się pod biurko i zamilknąć - to najlepsze wyjście.
Choma nie ma już prawa do żadnej Krytyki wobec kogokolwiek. W moim sercu jest radość, że udało mi się opuścić miasto i zarazem smutek, żal i nostalgia z odrobiną wściekłości...
16 lat. Przypominam, że rządy w mieścią objął w 2002r
Choma "gospodarzy" miastem od 2002r. Co daje w sumie 16 lat regresu społeczno-gospodarczego.
Ten z prawej strony niech już się nie odzywa. Miał 12 lat a teraz niech się zaszyje w jakiejś głuszy. Może przynajmniej jej nie zepsuje.
Pan Choma przez 12 lat tylko krytykował nie robiąc nic, ale to kompletnie nic. Niech teraz odejdzie z urzędu i zatrudni się jako lokaj w kurii biskupiej.
Chomik , jedź w pis du do mojżeszowa i nie pierdol , boś przez 16 lat goowno zrobił tylko się kasy nachapał! Rzeszów cie zgnoi , bo takich arcy kleryków pisowskich tam nie trawią. skończ waść wstydu oszczędź, malutkimi literkami pisząc.