Reklama

Prezydent Choma krytykuje radnych Platformy Obywatelskiej

02/08/2018 19:30

Nie milkną echa ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. W jej trakcie debatowano nad sprawą dokończenia modernizacji targowiska Zielony Rynek oraz przystąpienia samorządu do rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

„Tryb zwołania sesji został mocno skrytykowany przez radnych klubu Platformy Obywatelskiej zasiadających w Radzie Miejskiej” – czytamy w oświadczeniu Roberta Chomy, prezydenta Przemyśla. „Pragnę więc zwrócić uwagę, że tryb ten nie jest niczym nowym[paywall] ponieważ co jakiś czas, niezależnie od kadencji, zachodzi konieczność zwołania sesji poza standardowym trybem. Sprawa modernizacji „Zielonego Rynku” nie jest nowym projektem i nikogo nie powinna ona zaskoczyć. W uchwale budżetowej na ten rok wskazano to zadanie do realizacji z uzasadnieniem, że jesteśmy w trakcie starań się o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel, co udało się osiągnąć - uzyskaliśmy milion złotych dofinansowania. Zdziwienie budzą, więc stwierdzenia sugerujące, że jest to nowy temat. Zdziwienie budzą także zastrzeżenia Pana Radnego Wojciecha Błachowicza do samego projektu modernizacji, ponieważ to właśnie on w kadencji 2010-2014, pełniąc funkcję zastępcy Prezydenta,  odpowiadał za jego opracowanie. Należy przy tym przyznać, że prowadził długie i żmudne negocjacje z kupcami działającymi na „Zielonym Rynku”

W czasie konferencji prasowej poprzedzającej obrady Komisji Rady jak i samej sesji, Radni Platformy Obywatelskiej, zaprotestowali przeciwko ograniczaniu dyskusji w sprawie tych ważnych tematów. Sugerowali, że 15 minut na projekt na Komisji to zdecydowanie za mało. Faktycznie dyskusja na komisji trwała prawie 1,5 godziny i została zakończona przez prowadzącego obrady tylko, dlatego, że nie było dalszych głosów w dyskusji. Oczywiście na sesji dyskusja mogła być nadal prowadzona, gdyby nie fakt, iż Radni Platformy Obywatelskiej, także Ci obecni na posiedzeniu Komisji odmówili w niej udziału. Po podpisaniu listy obecności – wyszli z obrad” – pisze prezydent Choma.

Reklama

Ocenę tego, co się stało gospodarz miasta zostawia mieszkańcom.

„Zwracam jedynie uwagę, że podstawowym obowiązkiem Radnego jest udział w sesjach i posiedzeniach komisji, do której składu należy. Jeżeli ktoś nie zgadza się z propozycją uchwały, zawsze ma prawo ją skrytykować czy zagłosować przeciwko jej podjęciu. Odmowę udziału w obradach może uzasadniać jedynie brak odwagi przed oddaniem głosu „przeciw” przy podejmowaniu decyzji w sprawie zadań, na których realizację nasi Mieszkańcy czekają: tak w zakresie nowych mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus”, jak i modernizacji „Zielonego Rynku”. Może to być również niechęć do zagłosowania „za”, a tym samym poparcie działań Prezydenta Miasta i Radnych koalicji PiS - Regia Civitas” – kończy Choma.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszko - niezalogowany 2018-08-03 08:42:24

    Ten z prawej strony niech już się nie odzywa. Miał 12 lat a teraz niech się zaszyje w jakiejś głuszy. Może przynajmniej jej nie zepsuje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Spawacz 774 - niezalogowany 2018-08-03 12:01:53

    Pan Choma przez 12 lat tylko krytykował nie robiąc nic, ale to kompletnie nic. Niech teraz odejdzie z urzędu i zatrudni się jako lokaj w kurii biskupiej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    homik won - niezalogowany 2018-08-03 14:28:43

    Chomik , jedź w pis du do mojżeszowa i nie pierdol , boś przez 16 lat goowno zrobił tylko się kasy nachapał! Rzeszów cie zgnoi , bo takich arcy kleryków pisowskich tam nie trawią. skończ waść wstydu oszczędź, malutkimi literkami pisząc.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama