Reklama

Prezydent Nawrocki z rodziną w Kalwarii Pacławskiej


23 marca br. prezydent Polski Karol Nawrocki gościł w Przemyślu, gdzie wspólnie z prezydentem Węgier Tamásem Sulyokiem wzięli udział w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Dzień wcześniej, 22 marca br., wraz z rodziną, odwiedził Kalwarię Pacławską.


K. Nawrocki z rodziną uczestniczył w mszy św., a po jej zakończeniu prezydent RP wraz z małżonką i dwójką swoich pociech podziwiali (ale nie tylko!) stoisko kiermaszu wielkanocnego, przygotowanego przez opiekunów i podopiecznych Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy im. o. Wenantego Katarzyńca. Ręcznie wykonane ozdoby przygotowane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz wolontariuszy zrobiły spore wrażenie na gościach.

– To nie są zwykłe ozdoby. Każda z nich niesie historię, pracę i serce człowieka. Z radością zabierzemy je do pałacu prezydenckiego, aby były częścią naszych świąt

Reklama

– powiedział K. Nawrocki, dodając że wybrane dekoracje już w Wielkanoc ozdobią prezydencki stół, stając się symbolem solidarności i wsparcia dla osób potrzebujących.

Szczególne zainteresowanie działalnością kalwaryjskiego ośrodka pomocy wyraziła M. Nawrocka.

– To miejsce robi ogromne wrażenie. Wsparcie, jakie otrzymują tu osoby w trudnej sytuacji, jest bezcenne. Chcemy być częścią tego dobra i wspierać rozwój ośrodka

– zapewniła.

Spotkanie miało także wymiar bardzo osobisty dla osób zaangażowanych w działalność ośrodka.

Reklama

– Miałyśmy okazję porozmawiać z panią prezydentową o tym, jak ważna jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami. To było niezwykle budujące spotkanie

– powiedziała Katarzyna Ciężar, wolontariuszka.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy kiermaszu zachęcają i zapraszają wszystkich mieszkańców regionu do włączenia się w to dzieło. Każdy może pomóc – wystarczy przyjść na kiermasz wielkanocny i wybrać wyjątkowe, ręcznie wykonane ozdoby lub wesprzeć działalność ośrodka wpłatą na jego konto. To nie tylko zakup – to realne wsparcie dla osób, które każdego dnia walczą o lepsze życie.

Reklama

 

  • Kalwaryjski Ośrodek Pomocy im. o. Wenantego Katarzyńca powstał jako odpowiedź na realne potrzeby pielgrzymów i mieszkańców regionu. Dzięki zaangażowaniu specjalistów oferuje bezpłatne wsparcie m.in. psychologiczne, prawne, terapeutyczne i duszpasterskie.
  • W każdą niedzielę po mszach świętych o g. 9 i 11 można spotkać się z dyżurującymi specjalistami – od psychologa i psychiatry, przez terapeutę uzależnień, aż po doradcę rodzinnego czy prawnika. Pomoc dostępna jest również telefonicznie w ciągu tygodnia.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2026 17:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama