Reklama

Prezydent Wojciech Bakun: Popieram strajk nauczycieli

5 pytań do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna w sprawie strajku nauczycieli.

Panie prezydencie, spotykamy się w szczególnym dniu. Ósmy kwietnia 2019 to pierwszy od trzydziestu lat tak duży strajk nauczycieli. Czy popiera Pan protest pedagogów?

– Tak. Popieram. Nauczyciele mają pełne prawo do godnych warunków życia, pracy i godnych zarobków.

Czyli nie będzie Pan karał ani niepokornych dyrektorów, ani nauczycieli za strajk?

– Miasto nie jest od karania za strajk. To po pierwsze. Po drugie rzeczywiście dyrektorzy nie mogą strajkować. Mają obowiązek zapewnić sprawne funkcjonowanie placówek wychowawczych i oświatowych. Miałem odprawę z dyrektorami. Z informacji, które do mnie dotarły, wszyscy wywiązali się z swoich obowiązków bardzo dobrze. Rzeczywiście to ogromne wyzwanie organizacyjne również dla władz miasta. Wszyscy uczniowie, którzy dzisiaj przyszli do szkół czy świetlic, nie zostali bez opieki.

Reklama

Który związek – ZNP czy Solidarność – jest bliższy Pana sercu?

–Popieram strajk nauczycieli i nie faworyzuję żadnej organizacji związkowej. Podobne podejście mam do innych związków branżowych.

Co z egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasistów?

–Uważam, że strajk nie może się odbywać kosztem dzieci i uczniów. Dołożymy jako władze miasta wraz z dyrektorami wszelkich starań, aby egzaminy się odbyły w terminie.

Czego Pan życzy nauczycielom?

– Aby osiągnęli swoje cele, ale jednocześnie, aby obie strony, rządowa i związkowa, dążyły do porozumienia, a nie okopały się na z góry obranych pozycjach. W Przemyślu mamy dziesięć tysięcy uczniów. Oni czekają na swoich nauczycieli.


AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    , - niezalogowany 2019-04-08 19:28:31

    Wszyscy popieraja a nic nie daja. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    T - niezalogowany 2019-04-08 19:50:57

    Ja nie popieram ,moi znajomi też. Niech się wezmą za robotę lub  druga sprawa zawsze można się zwolnić , niby wszyscy inni  zarabiają lepiej 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tońcio - niezalogowany 2019-04-08 20:15:18

    Nauczyciele to społeczny przekażnik polskiej kultury, polskiego języka i polskiej tożsamości narodowej. Zanim  pójdziemy do szkół. które pozwolą nam , opanować zawodowe kompetencje. Przekazują nam rzecz , która określa nasz byt w świecie. Wiedzę. Wiedza i umiejętność zawodowe pozwalają większości ludzi , na samodzielne zadbanie o swój byt. Bez konieczności dokarmiania przez polityków. Jeśli zbytnio nauczycieli nie szanujemy , to chyba warto dorzucić im trochę pieniążków. Tak z szacunku dla siebie samych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama