Dzisiaj, 6 maja br., odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu kadencji 2024 – 2029. Jak tradycja nakazuje, nowi radni złożyli ślubowanie, a wybrany na prezydenta miasta na kolejną kadencję Wojciech Bakun został zaprzysiężony.
Obrady poprowadziła (z racji wieku) radna Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska). Na dużej sali w przemyskim magistracie zjawiło się 22 z 23 radnych. Zabrakło Rafała Kijanki (PiS). Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Przemyślu Piotr Krauz wręczył im zaświadczenia o wyborze, po czym każdy z nich złożył ślubowanie.
Kolejnymi punktami było zaprzysiężenie na następną kadencję prezydenta Wojciecha Bakuna oraz wybór przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu. Kandydatura padła jedna – Marcina Kowalskiego ze Wspólnie dla Przemyśla. 13 głosami „za”, 5 – „przeciw” i przy 4 „wstrzymujących się” wiceprzewodniczący poprzedniej rady odebrał z rąk E. Sawickiej łańcuch, poświadczający piastowanie tego stanowiska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze