Reklama

Prezydent Wojciech Bakun zaprzysiężony. Marcin Kowalski przewodniczącym rady miejskiej [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 6 maja br., odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu kadencji 2024 – 2029. Jak tradycja nakazuje, nowi radni złożyli ślubowanie, a wybrany na prezydenta miasta na kolejną kadencję Wojciech Bakun został zaprzysiężony.

Obrady poprowadziła (z racji wieku) radna Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska). Na dużej sali w przemyskim magistracie zjawiło się 22 z 23 radnych. Zabrakło Rafała Kijanki (PiS). Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Przemyślu Piotr Krauz wręczył im zaświadczenia o wyborze, po czym każdy z nich złożył ślubowanie.

Kolejnymi punktami było zaprzysiężenie na następną kadencję prezydenta Wojciecha Bakuna oraz wybór przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu. Kandydatura padła jedna – Marcina Kowalskiego ze Wspólnie dla Przemyśla. 13 głosami „za”, 5 – „przeciw” i przy 4 „wstrzymujących się” wiceprzewodniczący poprzedniej rady odebrał z rąk E. Sawickiej łańcuch, poświadczający piastowanie tego stanowiska.

Reklama

 

Radni Rady Miejskiej w Przemyślu kadencji 2024 – 2029:

Anna Sienkiewicz, Marcin Kowalski, Greta Ostrowska, Dariusz Tkacz, Przemysław Bukowski, Tomasz Jaroch, Bartłomiej Barszczak, Marcin Maciołek (wszyscy Wspólnie dla Przemyśla), Ryszard Kulej, Jerzy Krużel, Tomasz Dziumak, Ewa Sawicka, Lila Kalinowska, Anna Grad-Mizgała, Paweł Rząsa (wszyscy Koalicja Obywatelska), Maciej Kamiński, Piotr Krzeszowski, Jolanta Sawicka, Krzysztof Majcher, Rafał Kijanka (wszyscy KWW Macieja Kamińskiego), Bartłomiej Barczak, Robert Bal (obaj Przemyśl to My), Janusz Zapotocki (Nasz Przemyśl).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/05/2024 08:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama