W siedzibie Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie odbyło się spotkanie opłatkowe, którego głównymi bohaterami byli kombatanci z terenu powiatu lubaczowskiego, członkowie Rady Kombatantów. Głównym punktem imprezy było wręczenie medali „Pro Patria”.
Na wniosek starosty lubaczowskiego Józefa Michalika wspomnianymi medalami zostało wyróżnionych 15 osób. Odznaczenie odebrały one z rąk radcy szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie Jacka Polańczyka.
„Pro Patria” to odznaczenie ustanowione zarządzeniem kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 1 września 2011 r., przyznawane za szczególne zasługi w kultywowaniu patriotyzmu i pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymali je: Józef Borek, Zdzisław Cioch, ks. Józef Dudek, Władysław Farion, ks. Czesław Gołdyn, Andrzej Gryniewicz, Eugeniusz Huk, Tadeusz Piotr Kowalczyk, bp Mariusz Leszczyński, Maria Magoń, Janusz Mazur, Andrzej Nepelski, Leon Steczkiewicz, ks. Andrzej Stopyra oraz ppłk Marian Wardęga.
– To spotkanie jest okazją do przypomnienia sobie tych wszystkich wigilii spędzonych w jednostkach wojskowych, partyzanckich, niejednokrotnie w więzieniach, w biedzie i trudzie. Dzisiaj, kiedy możemy żyć w wolnej Polsce, powinniśmy się czuć dumni. Dzięki wam w tej wolnej Polsce mogą się wychowywać nowe pokolenia i budować naszą nową ojczyznę – powiedział do zgromadzonych J. Polańczyk.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Latka lecą a kombatanci coraz młodsi.Niedługo zaczną odznaczać licealistów(bez obrazy dla nich).
Ale kombatanci niech szlag tra...
Latka lecą a kombatanci coraz młodsi.Niedługo zaczną odznaczać licealistów(bez obrazy dla nich).