Reklama

Próg zwalniający na Kmieciach wrócił na swoje miejsce

14/01/2016 10:42

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że przy pawilonie na osiedlu Kmiecie wymontowany został próg zwalniający. Z racji tego, że umiejscowiony był w najbardziej ruchliwej części osiedla, w okolicy sklepów i przedszkoli, jego brak, zwłaszcza w okresie zimowym, budził niepokój mieszkańców.

Prośby zarządu osiedla i samych mieszkańców zostały wysłuchane. Jeszcze przed końcem[paywall] ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich zamontował w miejscu starego całkowicie nowy próg zwalniający.

– Teraz, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, a warunki na drodze z dnia na dzień mogą się pogorszyć, spowalniacz w tym miejscu jest naprawdę potrzebny – mówią jednogłośnie mieszkańcy osiedla.

– Cieszymy się, że pieniądze na tę inwestycję udało się wygospodarować jeszcze w ubiegłym roku. Biorąc pod uwagę problemy wynikające ze  śliskiej nawierzchni, brak progu mógłby być szczególnie niebezpieczny –  komentuje przewodniczący Zarządu Osiedla Kmiecie Marcin Kowalski.

Reklama


fot.Kamil Krukiewicz
KamK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama