Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że przy pawilonie na osiedlu Kmiecie wymontowany został próg zwalniający. Z racji tego, że umiejscowiony był w najbardziej ruchliwej części osiedla, w okolicy sklepów i przedszkoli, jego brak, zwłaszcza w okresie zimowym, budził niepokój mieszkańców.
Prośby zarządu osiedla i samych mieszkańców zostały wysłuchane. Jeszcze przed końcem[paywall] ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich zamontował w miejscu starego całkowicie nowy próg zwalniający.
– Teraz, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, a warunki na drodze z dnia na dzień mogą się pogorszyć, spowalniacz w tym miejscu jest naprawdę potrzebny – mówią jednogłośnie mieszkańcy osiedla.
– Cieszymy się, że pieniądze na tę inwestycję udało się wygospodarować jeszcze w ubiegłym roku. Biorąc pod uwagę problemy wynikające ze śliskiej nawierzchni, brak progu mógłby być szczególnie niebezpieczny – komentuje przewodniczący Zarządu Osiedla Kmiecie Marcin Kowalski.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze