W niedzielę, 31 maja o g. 18 na dziedzińcu Zamku w Krasiczynie odbył się wyjątkowy koncert w ramach „Sapieżyńskich Spotkań Kulturalnych”.
Tego popołudnia, to kultowe miejsce na Podkarpaciu wypełniło się on dźwiękami arcydzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta. Podczas koncertu wystąpili znakomici soliści: Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek (sopran), Irina Bogdanovich (alt), Rafał Bartmiński (tenor) oraz Ryszard Morka (bas) a towarzyszyła im będzie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, zrzeszająca najzdolniejszych młodych muzyków w kraju.
Potęgę brzmienia zapewniły z kolei dwa połączone chóry: Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (przygotowany przez dr hab. Bożenę Stasiowską-Chrobak) oraz Chór „Cantores Iuvenes” Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu (przygotowany przez Joannę Gibałę).
„Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, wspaniałą atmosferę oraz wspólne przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia. Wasza obecność jest dla nas największą radością i motywacją do organizacji kolejnych spotkań kulturalnych”
– przekazują organizatorzy wdzięczni za tak liczny udział w tym majowym, zamkowym święcie.
Przypomnijmy, że kontynuacją „Prologu” będzie nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się 27 czerwca o g.16 w Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej, na które organizatorzy równie serdecznie zapraszają.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze