W Prywatnym Przedszkolu „Słoneczna Kraina” w Przemyślu odbyło się podsumowanie programu pod hasłem „Wędrówki po Polsce”, którego autorką była Joanna Janusz, a koordynatorką Marta Derewońko.
Program realizowany był przez dwa lata, a podstawowym założeniem było poszerzenie wiadomości dzieci na temat naszej ojczyzny, wzbudzenie zainteresowania ciekawymi regionami Polski, ich walorami przyrodniczymi i turystycznymi[paywall]. – Z kilku urzędów marszałkowskich w Polsce otrzymaliśmy mapy, albumy, kolorowanki, przewodniki turystyczne, co znacznie ułatwiło nam realizację programu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wspomnieniami z podróży, które odbyły po Polsce z rodzicami czy dziadkami. Na zajęcia przynosiły swoje zdjęcia i pamiątki z wypraw. Wykazywały się sporą kreatywnością i pomysłowością – powiedziała autorka projektu J. Janusz.
Myślą przewodnią podsumowania programu była wirtualna wycieczka pociągiem przez Polskę, z Przemyśla, przez Zakopane, Kraków, Katowice, Warszawę, Toruń, Pojezierze Mazurskie, nad Morze Bałtyckie. Zdobytą wiedzę o Polsce dzieci przedstawiły w formie piosenek, wierszy, tańców oraz aktywności plastycznej. W imprezie podsumowującej udział wzięli m.in. przedstawicielka Wydziału Edukacji UM w Przemyślu oraz członkowie Rady Rodziców. Za udział w ciekawym przedsięwzięciu dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe książki. Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują wszystkim urzędom marszałkowskim, które ich wspierały i pomogły w realizacji programu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze