Reklama

Przedszkolaki wędrowały po Polsce [GALERIA]

W Prywatnym Przedszkolu „Słoneczna Kraina” w Przemyślu odbyło się podsumowanie programu pod hasłem „Wędrówki po Polsce”, którego autorką była Joanna Janusz, a koordynatorką Marta Derewońko.

Program realizowany był przez dwa lata, a podstawowym założeniem było poszerzenie wiadomości dzieci na temat naszej ojczyzny, wzbudzenie zainteresowania ciekawymi regionami Polski, ich walorami przyrodniczymi i turystycznymi[paywall]. – Z kilku urzędów marszałkowskich w Polsce otrzymaliśmy mapy, albumy, kolorowanki, przewodniki turystyczne, co znacznie ułatwiło nam realizację programu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wspomnieniami z podróży, które odbyły po Polsce z rodzicami czy dziadkami. Na zajęcia przynosiły swoje zdjęcia i pamiątki z wypraw. Wykazywały się sporą kreatywnością i pomysłowością – powiedziała autorka projektu J. Janusz.

Myślą przewodnią podsumowania programu była wirtualna wycieczka pociągiem przez Polskę, z Przemyśla, przez Zakopane, Kraków, Katowice, Warszawę, Toruń, Pojezierze Mazurskie, nad Morze Bałtyckie. Zdobytą wiedzę o Polsce dzieci przedstawiły w formie piosenek, wierszy, tańców oraz aktywności plastycznej. W imprezie podsumowującej udział wzięli m.in. przedstawicielka Wydziału Edukacji UM w Przemyślu oraz członkowie Rady Rodziców. Za udział w ciekawym przedsięwzięciu dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe  książki. Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują wszystkim urzędom marszałkowskim, które ich wspierały i pomogły w realizacji programu.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości