Reklama

Przedszkolaki znają angielski śpiewająco

Śpiewanie piosenek w języku angielskim to doskonały sposób na doskonalenie sprawności językowej i okazja do pochwalenia się talentami artystycznymi. Przekonały się o tym przedszkolaki z przemyskich publicznych i niepublicznych placówek oraz czuwający nad ich postępami nauczyciele.

Świat angielskich słówek i zwrotów nie jest obcy wychowankom przemyskich przedszkoli, które wzięły udział w konkursie piosenki anglojęzycznej pod hasłem „I can sing a rainbow”. Z prezentowaniem wyuczonych w języku angielskim utworów poradziły sobie śpiewająco reprezentacje miejskich przedszkoli numer: 3, 4, 9, 12 i 19 oraz dziewięciu niepublicznych placówek przedszkolnych: Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, przedszkola „Mały Nazaret”, „Truskawkowe Ranczo”, „Słoneczna Kraina”, „Tęczowego Przedszkola”, „Krainy Odkrywców”, „Stefanek”, Prywatnego Przedszkola Marii Montessori i Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. 

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie anglojęzycznej piosenki. Wykonaniom towarzyszyły też układy taneczne. Oceniające zmagania maluchów jury brało pod uwagę kryteria językowe, czyli słownictwo i wymowę, a także interpretację utworu i sposób jego prezentacji. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Amelii Dedio, reprezentującej Niepubliczne Przedszkole „Stefanek”. Na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Mielnicka z Przedszkola nr 12, a trzecią lokatę zajęła reprezentantka Przedszkola nr 9 Aleksandra Żurawska. Na wyróżnienie zasłużyła Jagoda Ciżman z Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori.

Organizatorkami przedsięwzięcia były Joanna Janusz z Prywatnego Przedszkola „Słoneczna Kraina” i Katarzyna Pudysz z Przedszkola nr 4 „Zielony Zakątek”. – Jesteśmy wdzięczne nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu oraz sponsorom wydarzenia: Małgorzacie Semeniuk ze Szkoły Językowej „Student” i Zbigniewowi Beresteckiemu, dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Przemyślu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy odwagi – podsumowały imprezę szefowe obu przedszkoli Ewa Zaremba i Barbara Krzych-Pietrzak.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości