Posłowie zaostrzyli przepisy ruchu drogowego. Kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, straci prawo jazdy na 3 miesiące. Uprawnienie zostanie mu odebrane przez kontrolującego policjanta.
Kierowca, który pomimo czasowego braku prawa jazdy zdecyduje się usiąść za kierownicą i zostanie na tym przyłapany, musi się liczyć z jego pozbawieniem aż na 6 miesięcy.Urządzenie uniemożliwia uruchomienie silnika w sytuacji, kiedy poziom alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę przekroczy 01, mg w 1 dm sześć. Posłowie zadecydowali również o surowszych dolegliwościach finansowych dla skazywanych za jazdę „na podwójnym gazie”. To kwota od 5 do 10 tysięcy zł. Recydywiści, czy ponownie skazani na jazdę pod wpływem alkoholu na mocy wyroku sądu otrzymają dożywotni zakaz wsiadania za kierownicę.
3-miesięczny „rozwód” z uprawnieniem grozi kierującemu przewożącemu zbyt dużą liczbę osób (o co najmniej 2 więcej niż przewidziano w dowodzie rejestracyjnym pojazdu). Po wspomnianej nowelizacji przepisów prowadzenie pojazdów mechanicznych bez prawa jazdy po jego odebraniu przez sąd przestało być wykroczeniem. Stało się przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Osoby skazane za kierowanie w stanie nietrzeźwości, które będą zabiegały o przywrócenie uprawnienia w sytuacji, gdy orzeczono wobec nich zakaz prowadzenia pojazdów, będą musiały zainstalować w aucie blokadę alkoholową.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No w końcu dochodzimy do podobnych rozwiązań stosowanych na zachodzie.Skuteczność bardziej niż zawalająca.
świetnie :) a do tego za brak uprawnień zawiasy można dostać! A przy alkoholu powinna być jeszcze konfiskata samochodu :)Jestem też kierowcą ale i też pieszym i cieszę się, że są takie taryfikatory.
Artykuł OK, ale zapomniano napisać od kiedy ten przepis wchodzi w życie
Wiecie ile kosztuje taka " blokada alkoholowa'? Ona może dorównać cenie starego pojazdu. Następna kwestia, co będzie w przypadku odsprzedaży takiego złomu." Przecież kupujący nie potrzebuje tej 'zabawki" , a więc nie zapłaci za nią , bo niby dlaczego miałby to zrobić. Ostatecznie właściciel i tak to szybko zdemontuje i po kontroli. CZYLI , JAK ZWYKLE CHODZI O WYCIĄGNIĘCIE W " MAJESTACIE PRAWA' NASTĘPNYCH PIENIĘDZY OD OBYWATELI PRZEZ BANKRUTUJĄCY SYSTEM , CZYLI PAŃSTWO.
Najpierw niech zaczną od siebie , pany milicjanci, bo co drugi przychodzi na służbę w drogówce wczorajszy a potem niech się zabierają za kierowców! Pracza to dzień w dzień przychodzi nawalony! i co i nic, nawet koleżka mu uwagi nie zwróci ,że wali wódą od niego jak z gorzelni......
No w końcu dochodzimy do podobnych rozwiązań stosowanych na zachodzie.Skuteczność bardziej niż zawalająca.
świetnie :) a do tego za brak uprawnień zawiasy można dostać! A przy alkoholu powinna być jeszcze konfiskata samochodu :)Jestem też kierowcą ale i też pieszym i cieszę się, że są takie taryfikatory.
Artykuł OK, ale zapomniano napisać od kiedy ten przepis wchodzi w życie