W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ulicy Dworskiego w Przemyślu oddano do użytku salę sportową wraz z zapleczem, wykonaną w ramach budżetu obywatelskiego 2015.
Do przemyskiego ośrodka specjalnego (przy ulicach Kopernika, Sportowej i Dworskiego) uczęszcza łącznie ponad 290 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i wadami sprzężonymi z terenu miasta Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Z Przemyśla to grupa ok. 190 osób w wieku od 3 do nawet 25 lat. – Pomimo niżu demograficznego zwiększa się liczba osób niepełnosprawnych, a nasza placówka stara się udoskonalać swoje działania – mówi dyrektor SOSW nr 1 Andrzej Berestecki[paywall] .– Udało się przenieść z ulicy Basztowej plac zabaw wraz z ogrodzeniem, dostosowany do możliwości osób niepełnosprawnych. Remont i przygotowanie pomieszczeń na potrzeby sali sportowej wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym oraz wybudowanie ciągów komunikacyjnych bez barier architektonicznych pozwala na znaczne unowocześnienie infrastruktury rehabilitacyjnej i rekreacyjno-sportowej budynku przy Dworskiego 104 i lepszą integrację ze środowiskiem osób pełnosprawnych – dodał.
Projekt pod nazwą „Nowoczesna placówka publiczna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – wizytówką miasta” zebrał podczas zeszłorocznego głosowania nad budżetem obywatelskim wystarczającą ilość głosów i przedsięwzięcie warte ok. 300 tys. zł można było zrealizować.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze