Reklama

Przemyscy karatecy mistrzami Podkarpacia [ZDJĘCIA]

W Krośnie odbyły się XXVI Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Znakomicie w zawodach zaprezentowali się młodzi karatecy z dwóch przemyskich klubów, zdobywając łącznie 14 medali, w tym 6 złotych. Gratulujemy!

Organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy „Budo” prowadzony przez sensei Krzysztofa Jakubowicza, a współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Sędzią głównym był sensei Roman Jemioło. W imprezie wystartowało 180 zawodników z 18 podkarpackich klubów karate. Wśród nich reprezentanci dwóch organizacji z Przemyśla – IFK „Saiha” oraz Przemyska Szkoła Karate – Kyokushin Przemyśl Karate Club.

Ci pierwsi wystartowali w 8-osobowym składzie, z czego siedmioro zawodniczek i zawodników stanęło na podium. Skuteczność „Saihy” była więc niemal stuprocentowa. Siedem krążków wywalczyli w konkurencji kumite. Złote przypadły w udziale: Nadii Słoniowskiej i Pawłowi Benderowi, srebrne – Natalii Kopańskiej, Idze Wikarskiej, Natalii Czechowicz oraz Tomaszowi Rodakowi. Brązowy medal wywalczyła Emilia Czechowicz.

Reklama


Przemyską Szkołę Karate – Kyokushin Przemyśl Karate Club reprezentowała 7-osobowa ekipa, która przywiozła do domu także 7 medali! Cztery złote (wszystkie w konkurencji kumite), które stały się udziałem: Amelii Gibały, Szczepana Przybyłowicza, Kuby Karasiewicza i Mai Wołoszyn. Dwa srebrne krążki zdobyły Lena Skwarczyńska (kumite) i A. Gibała (kata). Brąz wywalczył Karol Wojtaszek (kumite).

Nowy sezon rozpoczęty

Jak poinformowali trenerzy IFK „Saihy”, w ich klubie nowy sezon treningowy trwa już w najlepsze i zapraszają wszystkich adeptów sztuki walki na zajęcia karate kyokushin. Treningi odbywają się na prywatnej sali treningowej klubu przy ul. Jagiellońskiej 8, gdzie panują doskonałe warunki do rozwoju zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych zawodników. Zajęcia dla początkujących odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 17.30 do 18.30.

Reklama

– Karate kyokushin to nie tylko sport, to także filozofia życia, która uczy samodyscypliny, wytrwałości i szacunku do innych. Nasz klub to miejsce, gdzie młodzi sportowcy mogą rozwijać swoje talenty, doskonalić umiejętności techniczne i fizyczne, ale także uczyć się wartości, które pozostaną z nimi na całe życie. Naszym celem jest nie tylko trenowanie mistrzów sportu, ale również wspieranie rozwoju osobistego dzieci i młodzieży, co potwierdzają liczne sukcesy naszych podopiecznych. Nasi zawodnicy regularnie osiągają wysokie wyniki na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach, a ich pasja i zaangażowanie są motorem napędowym dla całego klubu – powiedział główny instruktor Jan Wac, u którego można dowiedzieć się więcej szczegółów (nr telefonu: 605 836-160). Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/10/2024 19:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości