Reklama

Przemyscy mistrzowie „białego sportu” wyłonieni [ZDJĘCIA]

21 i 22 września br. na kortach tenisowych przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu odbyła się kolejna edycja mistrzostwa Przemyśla. Rywalizacja trwała w czterech kategoriach: open mężczyzn, open kobiet, nastolatków i tenis 10.

Kilkadziesiąt osób, uprawiających tenis ziemny rekreacyjnie, rywalizowało o miano najlepszego tenisisty i tenisistki w nadsańskim mieście. W turnieju wzięła też udział trójka młodych zawodników, grających regularnie w ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Tenisowego. W kategorii open mężczyzn triumfował Marcin Wardęga, kategorię open kobiet – po długim meczu finałowym – wygrała Aleksandra Sydor-Zielińska. W kategorii nastolatków triumfował 10-letni Mateusz Małek, a kategorię czerwoną i pomarańczową w kategorii tenis 10 wygrali odpowiednio Karol Zytyk i Jarek Sydor.

Organizatorami imprezy od wielu lat są trenerzy prowadzący zajęcia na kortach ziemnych, czyli Wojciech Śliwiak i Adam Dryś. Partnerem imprezy był BNP Paribas, który angażuje się w wydarzenia tenisowe na całym świecie.

Reklama

– Ten turniej i zainteresowanie nim są kolejnymi dowodami na to, że na przemyskich kortach dynamicznie rozwija się lokalna społeczność i podnosi się poziom zarówno rekreacyjny jak i sportowy

– krótko podsumował A. Dryś.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/09/2024 22:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama