21 i 22 września br. na kortach tenisowych przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu odbyła się kolejna edycja mistrzostwa Przemyśla. Rywalizacja trwała w czterech kategoriach: open mężczyzn, open kobiet, nastolatków i tenis 10.
Kilkadziesiąt osób, uprawiających tenis ziemny rekreacyjnie, rywalizowało o miano najlepszego tenisisty i tenisistki w nadsańskim mieście. W turnieju wzięła też udział trójka młodych zawodników, grających regularnie w ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Tenisowego. W kategorii open mężczyzn triumfował Marcin Wardęga, kategorię open kobiet – po długim meczu finałowym – wygrała Aleksandra Sydor-Zielińska. W kategorii nastolatków triumfował 10-letni Mateusz Małek, a kategorię czerwoną i pomarańczową w kategorii tenis 10 wygrali odpowiednio Karol Zytyk i Jarek Sydor.
Organizatorami imprezy od wielu lat są trenerzy prowadzący zajęcia na kortach ziemnych, czyli Wojciech Śliwiak i Adam Dryś. Partnerem imprezy był BNP Paribas, który angażuje się w wydarzenia tenisowe na całym świecie.
– Ten turniej i zainteresowanie nim są kolejnymi dowodami na to, że na przemyskich kortach dynamicznie rozwija się lokalna społeczność i podnosi się poziom zarówno rekreacyjny jak i sportowy
– krótko podsumował A. Dryś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze