W środę, 26 lutego, przemyscy policjanci zostali poinformowani o rozboju do jakiego doszło w Medyce. Z relacji zgłaszającego, 52-letniego obywatela Ukrainy wynikało, że został zaatakowany na ulicy.
Sprawcy mieli zajechać mu drogę samochodem, wysiąść z niego i zacząć uderzać go pięściami po całym ciele. Po tym zabrali mu saszetkę, w której miał dokumenty i pieniądze.
Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Jak wynika z komunikatu KMP w Przemyślu, intensywna praca kryminalnych i policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego, już kolejnego dnia pozwoliła na zatrzymanie dwóch osób: 23-letniej kobiety i 22-letniego mężczyzny, którzy mieli związek z tym przestępstwem.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Oboje odpowiedzą za rozbój, a mężczyzna dodatkowo za spowodowanie obrażeń u pokrzywdzonego. Sąd Rejonowy w Przemyślu, który poparł wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zastosował wobec sprawców tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pobawienia wolności do lat 15.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze