Jeden punkt zawierał program dzisiejszej (3 marca br.) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Przemyśla: wyrażenie zgody na odwołanie przez wojewodę podkarpackiego radnej Grażyny Stojak (PO) ze stanowiska Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia dla Przemyśla doszło do bezprecedensowej w historii przemyskiego samorządu decyzji: wojewoda może odwołać radną.
W ciągu kilkunastu ostatnich lat przemyscy radni kilka razy byli zmuszeni wyrazić zgodę na odwołanie z pracy swojego kolegi z mandatem radnego (m.in. Jerzego Krużla, Leszka Pusiarskiego czy Rafała Oleszka). Za każdym razem panowała lokalna solidarność i radni w głosowaniu takowej zgody nie dali. Tym razem było inaczej. Na salę obrad naprędce zwołaną, trochę komicznie, sesję przybyło 16 radnych, a że cała rada liczy 23 osoby, było wymagane do prowadzenie obrad kworum. Jak jeden mąż pojawili się radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia dla Przemyśla. Był radny niezależny Jerzy Krużel oraz jedyny przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kulej. Nie przybył żaden radny Platformy Obywatelskiej.
Za wyrażeniem zgody na odwołanie Grażyny Stojak ze stanowiska Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu głosowało 13 radnych. Z PiS (alfabetycznie): Dariusz Iwaneczko, Maciej Kamiński, Maciej Karasiński, Adam Łoziński, Wiesław Morawski, Łucja Podbilska, Lucyna Podhalicz, Stanisław Surma, Bogusław Zaleszczyk. Z Porozumienia dla Przemyśla (alfabetycznie): Robert Bal, Daniel Dryniak, Małgorzata Gazdowicz, Tomasz Kuźmiek. Dwóch radnych było przeciw. To Eugeniusz Strzałkowski (PiS) oraz Jerzy Krużel (niezależny). W głosowaniu nie wziął udziału Ryszard Kulej (SLD).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to teraz będzie łatwiej wyburzyć zabytkową stróżówkę przy Barcelonce.Pan Pichur wybuduje swój wymarzony apartamentowiec, miasto pozbędzie się wstrętnego zabytku i wszyscy będą zadowoleni. Zwłaszcza radni Porozumienia dla Przemyśla i ich szef.
Dlaczego kler jej nie obronił nie mogę pojąć - przecież tyle im sypała.No ale w ten sposób zwolniło się stanowisko do Antka z Pisiurowic, wieloletniego członka.Ma kwalifikacje i wykształcenie bo często zmagało go zawsze pod zabytkową topolą a i liczyć też umie chociaż nie wiadomo jak z czytaniem i pisaniem ale co tam.
PANIE CHOMA TO NA PANSKIE POLECENIE STRAZ MIEJSKA ROBI ZA TAKSOWKE DO SZUKANIA PO MIESCIE RADNYCH!!!! ONI SA POWOLANI DO ZUPELNIE INNYCH SPRAW. JAJA SOBIE ROBICIE ZA NASZE PINIADZE!!!
Eugeniusz Strzałkowski (PiS) jedyny z charakterem pisior
Jak pisior to nie z charakterem - raczej nie wiedział co głosuje.
Odpowiadam za pisiorów: tak robimy i co nam zrobicie?
W pełni popieram SM.... ale "czerupa" to karierowicz i tańczy jak mu pis zagra, to samo dotyczy Roberta CH. i tych kilkoro Z Porozumienia dla Przemyśla (alfabetycznie): Robert Bal, Daniel Dryniak, Małgorzata Gazdowicz, Tomasz Kuźmiek." - czyzby też przeszli na pasek pisiorów. wstyd... Jeśli macie honor to trzeba było być i głosować na normalnej sesji. ale wychodzi na to, że moda przyszła z sejmu i teraz nie będzie planowych sesji tylko nadzwyczajne, ha, ha, ha.... wraca hasło TKM
Robia czystke. To corka milicjanta komunistycznej drogowki w Przemyslu.
Jacy radni taka Rada. I co z tego, ze corka milicjanta? Bardzo sympatyczna buzia.
Radny Ryszard Kulej dosadnie zmasakrował PiS na sesji nie mówiąc już o Porozumieniu dla Przemyśla brawo jedyny z honorem !
Resortowe dziecko czyli "gorszy sort" wg. pisiorów.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Radych którzy opuścili poprzednie głosowanie powinno się obciążyć kosztami sesji nadzwyczajnej.
Jak już to nie z drogówki tylko z kryminalnej.
odrywanie od korytka strasznie boli oj strasznie
Ciekawe kto będzie nowym , kto zgadnie .
Chyba nie kto zgadnie tylko... KOT zgarni...ZGADNIE !
PIS rozpisało konkurs na Szalet Babkę, kwa-kwa osobiście rekomenduje nową!!Poprzednia padła, opozycji lepszy papier do d-py podsuwała!!W najbliższym czasie nadzwyczajne posiedzenie rady miasta, w tym przedmiocie!!Nowa ponoć w teczce przywieziona ze stolycy i z klucza!!!!W radzie dyscyplina głosowania!!!
No to teraz będzie łatwiej wyburzyć zabytkową stróżówkę przy Barcelonce.Pan Pichur wybuduje swój wymarzony apartamentowiec, miasto pozbędzie się wstrętnego zabytku i wszyscy będą zadowoleni. Zwłaszcza radni Porozumienia dla Przemyśla i ich szef.
Dlaczego kler jej nie obronił nie mogę pojąć - przecież tyle im sypała.No ale w ten sposób zwolniło się stanowisko do Antka z Pisiurowic, wieloletniego członka.Ma kwalifikacje i wykształcenie bo często zmagało go zawsze pod zabytkową topolą a i liczyć też umie chociaż nie wiadomo jak z czytaniem i pisaniem ale co tam.
PANIE CHOMA TO NA PANSKIE POLECENIE STRAZ MIEJSKA ROBI ZA TAKSOWKE DO SZUKANIA PO MIESCIE RADNYCH!!!! ONI SA POWOLANI DO ZUPELNIE INNYCH SPRAW. JAJA SOBIE ROBICIE ZA NASZE PINIADZE!!!