Ogólnopolska akcja zatacza coraz szersze kręgi. Nominowano kolejne jednostki z naszego regonu.
W ubiegły czwartek, 11 czerwca, na przemyskim Rynku dziesięciu strażników miejskich z komendantem na czele zrobiło dziesięć pompek. Była to kontynuacja akcji #GaszynChallenge, którą rozpoczęli strażacy ochotnicy z Gaszyna.
Następnie strażacy nominowali do akcji charytatywnej następnych i się zaczęło. W akcji wzięli już udział przemyscy strażacy oraz policjanci, którzy nominowali strażników miejskich, a ci z kolei funkcjonariuszy służby więziennej oraz pracowników Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
12 czerwca strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wynaczyli do akcji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.
15 czerwca Strażnicy Graniczni nominowali: Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, 5. Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz Krajową Administrację Skarbową z Podkarpacia.
Tego samego dnia Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu podjęła się zadania. Ich nominacje to: funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie, Pracownia Fajek MR Bróg w Ostrowie Zbigniew Bednarczyk
17czerwca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z woj. podkarpackiego wyznaczyli do zadania:
***
Inicjatywa polegała na tym, że strażacy zrobili dziesięć pompek i wpłacili pewną kwotę na pomoc dla Wojtusia Howisa, półtorarocznego dziecka, które cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. SMA można leczyć, ale potrzeba do tego najdroższego leku świata za około 9 mln zł. Po 123 dniach akcji zebrano aż 9 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na zakup leku dla Wojtusia, ale szczytna inicjatywa trwa dalej i kolejne kwoty będą przeznaczane na pomoc dla innych chorych dzieci.
Datki można wpłacać tutaj:
https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengedaria
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
hmmm