Siedem podkarpackich uczelni otrzymało dotację z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Łączna kwota rozdysponowana między nie to 1 mln zł. Wśród uczelni wyższych są także Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.
– Wniosków o dotację wpłynęło jedenaście. Uznaliśmy, że siedem jest interesujących, wpisujących się w strategię rozwoju województwa, w inteligentne specjalizacje. Dotacje są przyznane w zależności od wagi i rodzaju przedsięwzięcia – powiedział podczas podpisania umów marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Oprócz niego wzięli w tej ceremonii udział m.in.: przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Monika Brewczak[paywall].
W tym roku wsparcie otrzymały następujące placówki: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.
Największe finansowe wsparcie otrzymała Politechnika Rzeszowska – 360 tys. złotych na zakup samolotu szkoleniowego niezbędnego do kształcenia studentów. PWSW w Przemyślu dostała 85 tys. zł. Przeznaczy je na doposażenie pracowni badań fizykalnych i ratownictwa medycznego w symulatory i modele dydaktyczne na kierunku pielęgniarstwo (m.in. zakup: fantomu porodowego Noelle z noworodkiem, fantomu pielęgnacyjnego pięcioletniego dziecka czy symulatora Super Chloe). PWST-E w Jarosławiu otrzymała 50 tys. zł. Zakupi za to m.in. zestaw technologii RFID do laboratorium na kierunku logistyka i spedycja na wyposażenie sali szkoleniowej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.UCZELNIA.???, po co? Dla kogo? Wyrzucanie w bloto publicznych pieniedzy
Przecież na tych "renomowanych" uczelniach nasi lokalni pseudo politycy z PiS uzupełniają swoje wątpliwe wykształcenie.
Ja uważam, ze idea słuszna. Tutaj https://sofista.com.pl/copywriting/ czytałem trochę na podobny temat. Piszecie, ze po co, ale akurat na edukacji nie ma co oszczędzać.
Kto kształci się na tych uczelniach? m.in. Ukraińcy , kto popadnie. Najciekawsze to że można na nich studiować w systemie stacjonarnym i chodzić do pracy w tym czasie.
Jakie to Przemyskie,jest dofinansowanie to podludzie mają problem,że uczenia nie taka,że Ukraińcy tam studiują a że to pis uzupełnia tu wykształcenie,wieczni malkontenci,nic dla miasta ale od miasta tak.
Tylko po co .Szkoda pieniędzy .
UCZELNIA.???, po co? Dla kogo? Wyrzucanie w bloto publicznych pieniedzy
Przecież na tych "renomowanych" uczelniach nasi lokalni pseudo politycy z PiS uzupełniają swoje wątpliwe wykształcenie.