Reklama

Przemyska i jarosławska uczelnia z marszałkowską dotacją

Siedem podkarpackich uczelni otrzymało dotację z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Łączna kwota rozdysponowana między nie to 1 mln zł. Wśród uczelni wyższych są także Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.

– Wniosków o dotację wpłynęło jedenaście. Uznaliśmy, że siedem jest interesujących, wpisujących się w strategię rozwoju województwa, w inteligentne specjalizacje. Dotacje są przyznane w zależności od wagi i rodzaju przedsięwzięcia – powiedział podczas podpisania umów marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Oprócz niego wzięli w tej ceremonii udział m.in.: przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Monika Brewczak[paywall].

W tym roku wsparcie otrzymały następujące placówki: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Największe finansowe wsparcie otrzymała Politechnika Rzeszowska – 360 tys. złotych na zakup samolotu szkoleniowego niezbędnego do kształcenia studentów. PWSW w Przemyślu dostała 85 tys. zł. Przeznaczy je na doposażenie pracowni badań fizykalnych i ratownictwa medycznego w symulatory i modele dydaktyczne na kierunku pielęgniarstwo (m.in. zakup: fantomu porodowego Noelle z noworodkiem, fantomu pielęgnacyjnego pięcioletniego dziecka czy symulatora Super Chloe). PWST-E w Jarosławiu otrzymała 50 tys. zł. Zakupi za to m.in. zestaw technologii RFID do laboratorium na kierunku logistyka i spedycja na wyposażenie sali szkoleniowej.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2020-08-10 12:14:20

    Tylko po co .Szkoda pieniędzy .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ania - niezalogowany 2020-08-10 16:34:31

    UCZELNIA.???, po co?  Dla kogo? Wyrzucanie w bloto publicznych pieniedzy 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JB - niezalogowany 2020-08-10 16:36:25

    Przecież na  tych "renomowanych" uczelniach nasi lokalni pseudo politycy z PiS uzupełniają swoje wątpliwe wykształcenie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama