Reklama

Przemyska komenda zajęła pierwsze miejsce w rankingu komend

27/01/2015 18:37

20 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odbyła się narada podsumowująca ubiegłoroczną pracę przemyskich policjantów. Podczas narady Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk przekazał informację o tym, że przemyska komenda zajęła pierwsze miejsce w rankingu komend powiatowych i miejskich garnizonu podkarpackiego.

Proste porównanie pracy policyjnych komend nie jest możliwe ze względu na ich położenie, charakter terenów, jakie obejmują swoim działaniem, gęstością zaludnienia i innymi uwarunkowaniami. Na przykład nie sposób porównać rzeszowskiej komendy do komendy w Lubaczowie. Wyniki rankingu uzyskano, stosując specjalny algorytm, który w miarę obiektywnie pozwolił na ocenę policyjnych jednostek. Na bardzo dobry wynik przemyskich policjantów wpłynęły między innymi: skrócenie czasu reakcji na zgłoszone zdarzenie z miasta z 9 minut w 2013 roku do 5 minut w 2014 roku, zdecydowanie większa liczba podjętych interwencji (11040 w 2013r. i 14728 w 2014). W ubiegłym roku nastąpił spadek najgroźniejszych przestępstw kryminalnych, takich jak rozboje, uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, kradzieże z włamaniem, a w każdej z tych kategorii przestępstw wzrosła wykrywalność.   

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości