20 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odbyła się narada podsumowująca ubiegłoroczną pracę przemyskich policjantów. Podczas narady Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk przekazał informację o tym, że przemyska komenda zajęła pierwsze miejsce w rankingu komend powiatowych i miejskich garnizonu podkarpackiego.
Proste porównanie pracy policyjnych komend nie jest możliwe ze względu na ich położenie, charakter terenów, jakie obejmują swoim działaniem, gęstością zaludnienia i innymi uwarunkowaniami. Na przykład nie sposób porównać rzeszowskiej komendy do komendy w Lubaczowie. Wyniki rankingu uzyskano, stosując specjalny algorytm, który w miarę obiektywnie pozwolił na ocenę policyjnych jednostek. Na bardzo dobry wynik przemyskich policjantów wpłynęły między innymi: skrócenie czasu reakcji na zgłoszone zdarzenie z miasta z 9 minut w 2013 roku do 5 minut w 2014 roku, zdecydowanie większa liczba podjętych interwencji (11040 w 2013r. i 14728 w 2014). W ubiegłym roku nastąpił spadek najgroźniejszych przestępstw kryminalnych, takich jak rozboje, uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, kradzieże z włamaniem, a w każdej z tych kategorii przestępstw wzrosła wykrywalność.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze