Grupa głównie młodych ludzi zgromadziła się w niedzielne popołudnie, (10 kwietnia) przed pomnikiem św. Jana Pawła II w Przemyślu, aby odtańczyć Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Zapowiadał on zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
Była to zarazem studniówka przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w ostatnich dniach lipca tego roku. Jak na studniówkę przystało nie zabrakło oczywiście poloneza. Spotkanie z papieżem poprzedzą Dni w Diecezjach, podczas których młodzież z całego świata będzie przebywać w diecezjach w całej Polsce. Archidiecezję przemyską odwiedzi 2 tysiące osób, w tym ok. 500 przyjedzie do Przemyśla.
Wydarzenie, jak tłumaczą organizatorzy, było aktem uwielbienia Boga, akcją ewangelizacyjną oraz odpowiedzią na apel papieża skierowany do młodzieży: „Mam nadzieję, że po Światowym Dniu Młodzieży będzie raban. Chciałbym, aby was było słychać w diecezjach, chcę, aby się wychodziło na zewnątrz, żeby Kościół wychodził na ulice”. Słowa te Franciszek wypowiedział w Rio de Janeiro na zakończenie ŚDM 25 lipca 2013 r.
Na placu Niepodległości ubrana na biało młodzież z Diakoni Tańca Uwielbienia odtańczyła kilka układów tanecznych – większość z wykorzystaniem flag z logo ŚDM. Na placu, nieopodal pomnika św. Jana Pawła II został ustawiony krzyż opasany białą szarfą, jako znak zmartwychwstania Chrystusa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nauka matematyki Skypehttp://studentnews.pl/s/25/6282-Newsy-HI-Tech-komputery-internet/4076980-Warto-uczyc-sie-matematyki-praca-w-branzy-Hi-Tech.htm
Nauka matematyki Skypehttp://studentnews.pl/s/25/6282-Newsy-HI-Tech-komputery-internet/4076980-Warto-uczyc-sie-matematyki-praca-w-branzy-Hi-Tech.htm