Niedawno poznaliśmy laureatów 9. edycji konkursu „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”. Przemyśl ma powody do zadowolenia. W gronie najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce znalazł się Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio, zajmując wysokie 4. miejsce w jednej z czterech kategorii.
Konkurs „Liderzy Zarządzania” to wiarygodne i cenione źródło wiedzy na temat kondycji finansowej szpitali. Zestawienie bierze pod lupę także jakość opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej ochronie zdrowia, jak i sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki w zarządzaniu. Dodatkowo, projekt zwraca uwagę na inny, równie ważny aspekt funkcjonowania szpitali, mianowicie na jakość opieki nad pacjentami.
Tegoroczni laureaci zestawienia zostali wybrani w czterech kategoriach: wartość kontraktu z NFZ 40 – 199 mln zł, 200 –399 mln zł (i właśnie w tej kategorii znalazł się przemyski szpital), powyżej 400 mln zł oraz NZOZ-y z właścicielem publicznym. Nagrody reprezentantom placówek wręczono podczas uroczystej gali w Łodzi, gdzie dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Barbarę Stawarz reprezentował zastępca dyrektora ds. organizacji, promocji i rozliczeń świadczeń medycznych Rafał Kopacz.
Przemyska lecznica już trzeci znalazła się w finałowej dziesiątce najlepiej zarządzanych szpitali, co więcej każdego roku plasuje się coraz wyżej.
– Tak wysokie miejsce pokazuje, że potrafimy łączyć dwa kryteria, jakimi są twarde dane ekonomiczne i jakość opieki medycznej, a podejmowane przez nas działania przynoszą dobry efekt, który jest doceniany w niezależnych rankingach – skomentowała wyróżnienie dr n. o zdr. Barbara Stawarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze