Chodzi o oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej. Dzisiaj Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu podpisał umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim.
– Cieszymy się, że jest kontynuacja umów ze szpitalami w Rzeszowie, ale też że dołącza do tego grona szpital wojewódzki w Przemyślu. Kształcenie studentów jest naszą wielką troską. Chcielibyśmy, aby ilość lekarzy, ich kompetencje rosły, a tego nie osiągniemy bez współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim – mówił marszałek Władysław Ortyl.
Z kolei dyrektorka przemyskiego szpitala dr nauk o zdrowiu Barbara Stawarz zwróciła uwagę, że przemyska ginekologia od początku pandemii działa w formie hybrydowej i przyjmuje pacjentki zarówno z koronawirusem, jak i niezakażone. Przypomniała też, że w aktualnym rankingu „Rodzić po ludzku” oddział zajmuje wysokie 3. miejsce wśród wszystkich szpitali w województwie.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Będą studenty z Rzeszowa przyjeżdżać?
Będą studenty z Rzeszowa przyjeżdżać?