Reklama

Przemyski szpital ma swój pierwszy oddział kliniczny!

Chodzi o oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej. Dzisiaj Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu podpisał umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim.

– Cieszymy się, że jest kontynuacja umów ze szpitalami w Rzeszowie, ale też że dołącza do tego grona szpital wojewódzki w Przemyślu. Kształcenie studentów jest naszą wielką troską. Chcielibyśmy, aby ilość lekarzy, ich kompetencje rosły, a tego nie osiągniemy bez współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Z kolei dyrektorka przemyskiego szpitala dr nauk o zdrowiu Barbara Stawarz zwróciła uwagę, że przemyska ginekologia od początku pandemii działa w formie hybrydowej i przyjmuje pacjentki zarówno z koronawirusem, jak i niezakażone. Przypomniała też, że w aktualnym rankingu „Rodzić po ludzku” oddział zajmuje wysokie 3. miejsce wśród wszystkich szpitali w województwie.

Reklama

– Oddziałem ginekologiczno-położniczym z pododdziałem ginekologii onkologicznej od wielu lat kieruje prof. dr hab. Grzegorz Raba, który zawodowo jest związany również z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie kieruje katedrą położnictwa – uzupełnia rzecznik szpitala Paweł Bugira.


fot.Anna Magda Biuro Prasowe UMWP
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    trochę daleko - niezalogowany 2021-02-12 15:36:08

    Będą studenty z Rzeszowa przyjeżdżać?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama