Reklama

Przemyski szpital nie odwołuje zabiegów planowych

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu informuje, że obecnie nie planuje odwoływania zabiegów planowych, mają być kontynuowane zgodnie z harmonogramem.

Szpital wydał oświadczenie w związku z pojawiającymi się wątpliwościami po tym, jak Ministerstwo Zdrowia i NFZ zaleciły wstrzymanie przyjęć planowych. Przemyska placówka podkreśla jednak, że nie był to nakaz – a zalecenie, które ma zapewnić miejsca dla wzrastającej liczby pacjentów z COVID-19.


Dr n. o zdr. Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, informuje zatem,  że:

✔ przyjęcia będą kontynuowane zgodnie z wyznaczonym harmonogramem, ✔ szpital ma opracowane procedury, których stosowanie sprawdza się i pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia, ✔ wielu pacjentów miało już przekładane terminy zabiegów i oczekują od dłuższego czasu. Szpital nie chce, aby pandemia negatywnie odbiła się na zdrowiu osób chorujących na inne dolegliwości, ✔  osoby przyjmowane na zabieg planowy mają wcześniej wykonywany test na obecność koronawirusa, a jeśli zachodzą ku temu przesłanki również w trakcie hospitalizacji, ✔  placówka ma wyznaczone oddziały, które przyjmują tylko pacjentów z COVID-19, a także sale na oddziałach specjalistycznych zabiegowych do hospitalizacji takich osób ✔  liczba pacjentów zakażonych w szpitalu pozwala na wykonywanie zabiegów zgodnie z planem.


Warto jednak pamiętać, że w razie pogarszającej się sytuacji szpital będzie musiał wstrzymać przyjęcia planowe. 
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ryszard - niezalogowany 2021-03-10 17:15:03

    Brawo 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama