Dobra passa Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu trwa. W ostatnim czasie placówka zbiera laury na różnych polach. Ostatnim jest znalezienie się w gronie najlepiej zarządzanych szpitali publicznych.
Przemyska lecznica znalazła się w gronie liderów zarządzania wg rankingu BFF Banking Group. Została wyróżniona w kategorii szpitali z kontraktem NFZ powyżej 150 mln zł.
Celem projektu „Liderzy Zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” jest promowanie najlepszych praktyk w publicznej ochronie zdrowia oraz sprawdzanie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze i finansowe.
Ocenie poddawane są jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z[paywall] efektywnością ekonomiczną.
W 7. edycji rankingu wzięło udział 317 szpitali z całej Polski. Podzielono je na 3 kategorie w zależności od wysokości kontraktu z NFZ, natomiast odrębną grupę stanowiły instytuty i szpitale kliniczne. Nagrody laureatom wręczono 24 listopada, podczas gali w łódzkim teatrze Scena Monopolis.
– To wyróżnienie jest nagrodą dla całego naszego zespołu za skuteczną i rzetelną realizację naszych założeń i celów. Mamy ambitne plany rozwoju, dzięki czemu będziemy jeszcze lepiej służyć pacjentom. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele sukcesów – podsumowała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Barbara Stawarz.
Ranking przygotowywany jest przez BFF Banking Group w partnerstwie z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Partnerami są Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych, a honorowym patronatem zestawienie objął Rzecznik Praw Pacjenta.
ug
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przypuszczam, że ci co wręczają nagrody p. dyrektor szpitala, ani ona sama, nigdy nie leczyli się w przemyskiej placówce . Czas oczekiwania na badania , wizyty - wielomiesięczny - to jest prawdziwe oblicze przemyskiej placówki.Gratuluję dobrego samopoczucia.
Przypuszczam, że ci co wręczają nagrody p. dyrektor szpitala, ani ona sama, nigdy nie leczyli się w przemyskiej placówce . Czas oczekiwania na badania , wizyty - wielomiesięczny - to jest prawdziwe oblicze przemyskiej placówki.Gratuluję dobrego samopoczucia.